coglogo

Facebook Image
Follow Us On Twitter - Image
COGST Office:
Mon-Fri 10-2pm 
0141 287 5447
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

2005 June 27-July 2: Scottish National Open & Age Group Championships

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Events

Heats Girls 11/13 YRS 200m Breast 11/12 Yrs
Heats Girls 11/13 YRS 200m Breast 13 Yrs
Heats Boys 11/13 YRS 100m Fly 11/12 Yrs
Heats Womens 100m Back
Heats Girls 11/13 YRS 100m Free 13 Yrs
Boys 11/13 YRS 1500m Free 11/12 Yrs
Boys 11/13 YRS 1500m Free 13 Yrs
Heats Womens 400m IM
Heats Girls 11/13 YRS 200m Fly 11/12 Yrs
Heats Girls 11/13 YRS 200m Fly 13 Yrs
Heats Boys 14/18 YRS 200m Fly 16/18 Yrs
Heats Girls 14/18 YRS 200m Ind.Medley 14 Yrs
Heats Girls 14/18 YRS 200m Ind.Medley 15 Yrs
Heats Boys 14/18 YRS 100m Free 16/18 Yrs
Girls 14/18 YRS 400m Free 14 Yrs
Girls 14/18 YRS 400m Free 15 Yrs
Heats Boys 14/18 YRS 200m Breast 16/18 Yrs
Final Womens 100m Back
Final Girls 13 YRS 200m Breast
Final Boys 16/18 YRS 200m Fly
Final Girls 13 YRS 100m Free
Final Boys 16/18 YRS 100m Free
Final Girls 11/12 YRS 200m Fly
Final Girls 13 YRS 200m Fly
Final Womens 400m IM
Final Boys 16/18 YRS 200m Breast
Heats Womens 200m Free
Heats Girls 11/13 YRS 100m Fly 11/12 Yrs
Heats Girls 11/13 YRS 100m Fly 13 Yrs
Heats Boys 11/13 YRS 200m Ind.Medley 11/12 Yrs
Heats Boys 11/13 YRS 200m Ind.Medley 13 Yrs
Heats Womens 100m Breast
Heats Mens 400m IM
Girls 11/13 YRS 800m Free 11/12 Yrs
Girls 11/13 YRS 800m Free 13 Yrs
Boys 11/13 YRS 400m Free 11/12 Yrs
Boys 11/13 YRS 400m Free 13 Yrs
Heats Womens 200m Back
Heats Girls 14/18 YRS 200m Breast 14 Yrs
Heats Girls 14/18 YRS 200m Breast 15 Yrs
Heats Boys 14/18 YRS 200m Ind.Medley 16/18 Yrs
Heats Girls 14/18 YRS 100m Free 14 Yrs
Heats Girls 14/18 YRS 100m Free 15 Yrs
Boys 14/18 YRS 400m Free 16/18 Yrs
Heats Girls 14/18 YRS 200m Fly 14 Yrs
Heats Girls 14/18 YRS 200m Fly 15 Yrs
Final Girls 14 YRS 200m Breast
Final Girls 13 YRS 100m Fly
Final Womens 200m Free
Final Girls 15 YRS 100m Free
Final Boys 16/18 YRS 200m Ind.Medley
Final Girls 15 YRS 200m Fly
Final Mens 400m IM
Final Womens 200m Back
Heats Boys 11/13 YRS 200m Fly 11/12 Yrs
Heats Mens 200m Fly
Heats Girls 11/13 YRS 200m Ind.Medley 11/12 Yrs
Heats Girls 11/13 YRS 200m Ind.Medley 13 Yrs
Heats Womens 200m IM
Heats Boys 11/13 YRS 100m Free 11/12 Yrs
Girls 11/13 YRS 400m Free 11/12 Yrs
Girls 11/13 YRS 400m Free 13 Yrs
Heats Womens 400m Free
Heats Boys 14/18 YRS 200m Free 15 Yrs
Heats Boys 14/18 YRS 200m Free 16/18 Yrs
Heats Girls 14/18 YRS 100m Fly 15 Yrs
Heats Boys 14/18 YRS 100m Breast 16/18 Yrs
Girls 14/18 YRS 800m Free 14 Yrs
Girls 14/18 YRS 800m Free 15 Yrs
Heats Boys 14/18 YRS 100m Back 16/18 Yrs
Final Mens 200m Fly
Final Boys 11/12 YRS 200m Fly
Final Boys 16/18 YRS 200m Free
Final Womens 200m IM
Final Girls 15 YRS 100m Fly
Final Boys 16/18 YRS 100m Breast
Final Womens 400m Free
Heats Womens 200m Breast
Heats Mens 100m Fly
Heats Boys 11/13 YRS 200m Free 11/12 Yrs
Heats Boys 11/13 YRS 200m Free 13 Yrs
Girls 11/13 YRS 400m Ind.Medley 11/12 Yrs
Girls 11/13 YRS 400m Ind.Medley 13 Yrs
Heats Boys 11/13 YRS 100m Back 11/12 Yrs
Heats Boys 11/13 YRS 100m Back 13 Yrs
Heats Womens 200m Fly
Heats Mens 1500m Free Event 410 Session 10 - 30/06/05 at 08:45
Heats Girls 14/18 YRS 200m Free 14 Yrs
Heats Girls 14/18 YRS 200m Free 15 Yrs
Heats Boys 14/18 YRS 200m Back 16/18 Yrs
Heats Girls 14/18 YRS 100m Breast 14 Yrs
Heats Girls 14/18 YRS 100m Breast 15 Yrs
Boys 14/18 YRS 400m Ind.Medley 15 Yrs
Boys 14/18 YRS 400m Ind.Medley 16/18 Yrs
Heats Girls 14/18 YRS 200m Back 14 Yrs
Heats Girls 14/18 YRS 200m Back 15 Yrs
Final Girls 14 YRS 200m Free
Final Boys 16/18 YRS 200m Back
Final Girls 14 YRS 100m Breast
Fastest Heats Mens 1500m Free
Final Boys 11/12 YRS 100m Back
Final Boys 13 YRS 100m Back
Final Girls 15 YRS 200m Back
Final Womens 200m Fly
Heats Girls 11/13 YRS 200m Free 11/12 Yrs
Heats Girls 11/13 YRS 200m Free 13 Yrs
Heats Boys 11/13 YRS 200m Back 11/12 Yrs
Heats Boys 11/13 YRS 200m Back 13 Yrs
Heats Girls 11/13 YRS 100m Breast 13 Yrs
Boys 11/13 YRS 400m Ind.Medley 11/12 Yrs
Womens 800m Free
Heats Mens 400m Free
Heats Girls 11/13 YRS 200m Back 11/12 Yrs
Heats Girls 11/13 YRS 200m Back 13 Yrs
Heats Girls 14/18 YRS 100m Back 14 Yrs
Heats Girls 14/18 YRS 100m Back 15 Yrs
Heats Boys 14/18 YRS 100m Fly 15 Yrs
Heats Boys 14/18 YRS 100m Fly 16/18 Yrs
Girls 14/18 YRS 400m Ind.Medley 14 Yrs
Girls 14/18 YRS 400m Ind.Medley 15 Yrs
Boys 14/18 YRS 1500m Free 15 Yrs
Boys 14/18 YRS 1500m Free 16/18 Yrs
Final Girls 11/12 YRS 200m Free
Final Girls 13 YRS 200m Free
Final Boys 11/12 YRS 200m Back
Final Boys 13 YRS 200m Back
Final Boys 16/18 YRS 100m Fly
Fastest Heats Womens 800m Free
Final Girls 11/12 YRS 200m Back
Heats Womens 50m Fly
Heats Mens 50m Fly
Heats Womens 50m Breast
Heats Womens 50m Free
Heats Mens 50m Free
Girls 11/12 yrs 4x50m Med.Relay
Boys 11/12 yrs 4x50m Med.Relay
Girls 13/14 yrs 4x50m Med.Relay
Girls 15/16 yrs 4x50m Med.Relay
Boys 15/16 yrs 4x50m Med.Relay
Girls 11/12 yrs 4x50m Free.Relay
Boys 11/12 yrs 4x50m Free.Relay
Girls 13/14 yrs 4x50m Free.Relay
Girls 15/16 yrs 4X50m Free.Relay
Boys 15/16 yrs 4x50m Free.Relay
B Final Womens 50m Fly B Final
Final Womens 50m Fly Event 621 Session 18 - 02/07/05 at 14:30
B Final Womens 50m Fly B Final Event 622 Session 18 - 02/07/05 at 14:30
Final Mens 50m Fly
B Final Mens 50m Fly B Final Event 624 Session 18 - 02/07/05 at 14:30
Final Womens 50m Back Event 625 Session 18 - 02/07/05 at 14:30
B Final Mens 50m Free B Final

Heats Girls 11/13 YRS 200m Breast 11/12 Yrs

Place Name YoB Time
30. Katie J ROBERTSON (93) 3:20.59

Back to Table of Contents

Heats Girls 11/13 YRS 200m Breast 13 Yrs

Place Name YoB Time
10. Alana M MILLER (91) 3:02.50

Back to Table of Contents

Heats Boys 11/13 YRS 100m Fly 11/12 Yrs

Place Name YoB Time
13. Glenn C MCINTOSH (92) 1:17.82
14. Graeme SPALDING (93) 1:18.42

Back to Table of Contents

Heats Womens 100m Back

Place Name YoB Time
4. Lorna SMITH (88) 1:06.11

Back to Table of Contents

Heats Girls 11/13 YRS 100m Free 13 Yrs

Place Name YoB Time
3. Fiona M O'PREY (91) 1:03.06
39. Abigail M MCLELLAN (92) 1:09.71

Back to Table of Contents

Boys 11/13 YRS 1500m Free 11/12 Yrs

Place Name YoB Time
3. Glenn C MCINTOSH (92) 19:17.38
4. Ross T MACKAY (92) 19:20.77
5. Graeme SPALDING (93) 19:43.65
8. Cameron A SOMERVILLE (93) 20:37.38

Back to Table of Contents

Boys 11/13 YRS 1500m Free 13 Yrs

Place Name YoB Time
13. Shaun FALCONER (91) 19:44.25

Back to Table of Contents

Heats Womens 400m IM

Place Name YoB Time
1. Lorna SMITH (88) 4:49.32
2. Hannah L MILEY (89) 4:54.02
11. Danielle M BROWN (90) 5:30.68

Back to Table of Contents

Heats Girls 11/13 YRS 200m Fly 11/12 Yrs

Place Name YoB Time
10. Megan L DONNELLY (94) 2:59.80
15. Robynne E SYDENHAM (93) 3:07.15
16. Stephanie A CARR (92) 3:10.18

Back to Table of Contents

Heats Girls 11/13 YRS 200m Fly 13 Yrs

Place Name YoB Time
7. Cheryl M BOND (91) 2:39.31
8. Fiona M O'PREY (91) 2:41.25
12. Cara C PURDIE (92) 2:46.62

Back to Table of Contents

Heats Boys 14/18 YRS 200m Fly 16/18 Yrs

Place Name YoB Time
2. David R SHEWAN (89) 2:12.82
6. Alasdair M REID (89) 2:14.14
17. Nick J SHIELDS (88) 2:36.68

Back to Table of Contents

Heats Girls 14/18 YRS 200m Ind.Medley 14 Yrs

Place Name YoB Time
25. Rona KEAY (90) 2:42.32
29. Kerri HOLMES (90) 2:42.92
30. Nicole GORMAN (91) 2:43.13

Back to Table of Contents

Heats Girls 14/18 YRS 200m Ind.Medley 15 Yrs

Place Name YoB Time
15. Danielle M BROWN (90) 2:37.59
23. Laura L GALBRAITH (89) 2:42.00
32. Megan E SYDENHAM (90) 2:47.28

Back to Table of Contents

Heats Boys 14/18 YRS 100m Free 16/18 Yrs

Place Name YoB Time
3. Oliver A JAMES (86) 54.91
14. Alasdair M REID (89) 57.57

Back to Table of Contents

Girls 14/18 YRS 400m Free 14 Yrs

Place Name YoB Time
4. Katie E SPALDING (91) 4:38.72
7. Ruth MACLEAN (90) 4:41.57
21. Rona KEAY (90) 4:53.91
26. Sian SLOAN-DENNISON (91) 5:03.41
33. Kerri HOLMES (90) 5:06.09

Back to Table of Contents

Girls 14/18 YRS 400m Free 15 Yrs

Place Name YoB Time
9. Laura L GALBRAITH (89) 4:50.49
13. Danielle M BROWN (90) 4:53.53
16. Megan E SYDENHAM (90) 4:55.93

Back to Table of Contents

Heats Boys 14/18 YRS 200m Breast 16/18 Yrs

Place Name YoB Time
1. Michael J JAMIESON (88) 2:24.89

Back to Table of Contents

Final Womens 100m Back

Place Name YoB Time
2. Lorna SMITH (88) 1:05.51

Back to Table of Contents

Final Girls 13 YRS 200m Breast

Place Name YoB Time
10. Alana M MILLER (91) 3:01.91

Back to Table of Contents

Final Boys 16/18 YRS 200m Fly

Place Name YoB Time
3. David R SHEWAN (89) 2:11.42
6. Alasdair M REID (89) 2:15.50

Back to Table of Contents

Final Girls 13 YRS 100m Free

Place Name YoB Time
6. Fiona M O'PREY (91) 1:03.08

Back to Table of Contents

Final Boys 16/18 YRS 100m Free

Place Name YoB Time
2. Oliver A JAMES (86) 54.33

Back to Table of Contents

Final Girls 11/12 YRS 200m Fly

Place Name YoB Time
10. Megan L DONNELLY (94) 2:58.06

Back to Table of Contents

Final Girls 13 YRS 200m Fly

Place Name YoB Time
6. Cheryl M BOND (91) 2:36.54
8. Fiona M O'PREY (91) 2:38.55

Back to Table of Contents

Final Womens 400m IM

Place Name YoB Time
1. Lorna SMITH (88) 4:47.67
2. Hannah L MILEY (89) 4:47.95

Back to Table of Contents

Final Boys 16/18 YRS 200m Breast

Place Name YoB Time
3. Michael J JAMIESON (88) 2:25.79

Back to Table of Contents

Heats Womens 200m Free

Place Name YoB Time
2. Hannah L MILEY (89) 2:07.24
4. Danielle BERRY (88) 2:08.96
6. Lorna SMITH (88) 2:09.02
8. Rebecca ORR (87) 2:09.40
26. Judi HUMPHREYS (90) 2:21.03

Back to Table of Contents

Heats Girls 11/13 YRS 100m Fly 11/12 Yrs

Place Name YoB Time
16. Eilidh K LYNCH (92) 1:17.84

Back to Table of Contents

Heats Girls 11/13 YRS 100m Fly 13 Yrs

Place Name YoB Time
11. Fiona M O'PREY (91) 1:13.80
12. Cheryl M BOND (91) 1:14.16

Back to Table of Contents

Heats Boys 11/13 YRS 200m Ind.Medley 11/12 Yrs

Place Name YoB Time
11. Glenn C MCINTOSH (92) 2:42.70
13. Ross T MACKAY (92) 2:44.32

Back to Table of Contents

Heats Boys 11/13 YRS 200m Ind.Medley 13 Yrs

Place Name YoB Time
16. Michael WIELUNSKI (91) 2:40.43

Back to Table of Contents

Heats Womens 100m Breast

Place Name YoB Time
19. Sophie G DORRIAN (90) 1:22.82

Back to Table of Contents

Heats Mens 400m IM

Place Name YoB Time
8. Jamie G FORREST (87) 5:01.32

Back to Table of Contents

Girls 11/13 YRS 800m Free 11/12 Yrs

Place Name YoB Time
4. Sarah MACLEAN (92) 10:04.43
19. Robynne E SYDENHAM (93) 10:52.62

Back to Table of Contents

Girls 11/13 YRS 800m Free 13 Yrs

Place Name YoB Time
1. Fiona M O'PREY (91) 9:33.45
13. Abigail M MCLELLAN (92) 10:09.31

Back to Table of Contents

Boys 11/13 YRS 400m Free 11/12 Yrs

Place Name YoB Time
10. Ross T MACKAY (92) 4:59.40
12. Graeme SPALDING (93) 5:00.01
16. Glenn C MCINTOSH (92) 5:05.16
20. Cameron A SOMERVILLE (93) 5:12.80

Back to Table of Contents

Boys 11/13 YRS 400m Free 13 Yrs

Place Name YoB Time
17. Ciaran A DOHERTY (91) 5:00.21

Back to Table of Contents

Heats Womens 200m Back

Place Name YoB Time
1. Hannah L MILEY (89) 2:18.60
3. Lorna SMITH (88) 2:19.94
8. Rebecca ORR (87) 2:27.57
16. Rona KEAY (90) 2:32.63
22. Vicky OFFICER (89) 2:39.80
26. Nicole GORMAN (91) 2:41.64

Back to Table of Contents

Heats Girls 14/18 YRS 200m Breast 14 Yrs

Place Name YoB Time
1. Ruth MACLEAN (90) 2:43.37

Back to Table of Contents

Heats Girls 14/18 YRS 200m Breast 15 Yrs

Place Name YoB Time
12. Sophie G DORRIAN (90) 2:59.81
22. Vicky OFFICER (89) 3:05.77

Back to Table of Contents

Heats Boys 14/18 YRS 200m Ind.Medley 16/18 Yrs

Place Name YoB Time
1. Michael J JAMIESON (88) 2:11.63
12. Oliver A JAMES (86) 2:18.97

Back to Table of Contents

Heats Girls 14/18 YRS 100m Free 14 Yrs

Place Name YoB Time
12. Ruth MACLEAN (90) 1:03.47
15. Rona KEAY (90) 1:03.82
22. Katie E SPALDING (91) 1:05.00
32. Nicole GORMAN (91) 1:06.10

Back to Table of Contents

Heats Girls 14/18 YRS 100m Free 15 Yrs

Place Name YoB Time
9. Judi HUMPHREYS (90) 1:03.66
20. Laura L GALBRAITH (89) 1:04.97
28. Sophie G DORRIAN (90) 1:06.72

Back to Table of Contents

Boys 14/18 YRS 400m Free 16/18 Yrs

Place Name YoB Time
9. Jamie G FORREST (87) 4:23.39
19. Alasdair M REID (89) 4:28.83
30. Martin N DOHERTY (89) 4:48.27

Back to Table of Contents

Heats Girls 14/18 YRS 200m Fly 14 Yrs

Place Name YoB Time
11. Sian SLOAN-DENNISON (91) 2:43.48

Back to Table of Contents

Heats Girls 14/18 YRS 200m Fly 15 Yrs

Place Name YoB Time
4. Danielle M BROWN (90) 2:37.01
7. Laura L GALBRAITH (89) 2:42.35

Back to Table of Contents

Final Girls 14 YRS 200m Breast

Place Name YoB Time
1. Ruth MACLEAN (90) 2:41.13

Back to Table of Contents

Final Girls 13 YRS 100m Fly

Place Name YoB Time
8. Cheryl M BOND (91) 1:11.71

Back to Table of Contents

Final Womens 200m Free

Place Name YoB Time
2. Hannah L MILEY (89) 2:05.28
4. Lorna SMITH (88) 2:06.42
6. Danielle BERRY (88) 2:07.95
8. Rebecca ORR (87) 2:10.59

Back to Table of Contents

Final Girls 15 YRS 100m Free

Place Name YoB Time
9. Judi HUMPHREYS (90) 1:04.57

Back to Table of Contents

Final Boys 16/18 YRS 200m Ind.Medley

Place Name YoB Time
2. Michael J JAMIESON (88) 2:09.53

Back to Table of Contents

Final Girls 15 YRS 200m Fly

Place Name YoB Time
5. Danielle M BROWN (90) 2:36.19
8. Laura L GALBRAITH (89) 2:43.61

Back to Table of Contents

Final Mens 400m IM

Place Name YoB Time
8. Jamie G FORREST (87) 4:58.27

Back to Table of Contents

Final Womens 200m Back

Place Name YoB Time
1. Lorna SMITH (88) 2:17.41
2. Hannah L MILEY (89) 2:17.79
9. Rebecca ORR (87) 2:28.63

Back to Table of Contents

Heats Boys 11/13 YRS 200m Fly 11/12 Yrs

Place Name YoB Time
3. Ross T MACKAY (92) 2:43.22
6. Graeme SPALDING (93) 2:45.61
7. Glenn C MCINTOSH (92) 2:46.67
25. George ELDER (94) 3:20.26

Back to Table of Contents

Heats Mens 200m Fly

Place Name YoB Time
11. David R SHEWAN (89) 2:14.75
12. Alasdair M REID (89) 2:15.07

Back to Table of Contents

Heats Girls 11/13 YRS 200m Ind.Medley 11/12 Yrs

Place Name YoB Time
36. Robynne E SYDENHAM (93) 2:56.81

Back to Table of Contents

Heats Girls 11/13 YRS 200m Ind.Medley 13 Yrs

Place Name YoB Time
37. Alana M MILLER (91) 2:53.38

Back to Table of Contents

Heats Womens 200m IM

Place Name YoB Time
1. Hannah L MILEY (89) 2:21.76
2. Lorna SMITH (88) 2:23.39
4. Rebecca J COOKE (83) 2:26.43

Back to Table of Contents

Heats Boys 11/13 YRS 100m Free 11/12 Yrs

Place Name YoB Time
24. Glenn C MCINTOSH (92) 1:08.77
25. Ross T MACKAY (92) 1:09.07
30. George ELDER (94) 1:17.06

Back to Table of Contents

Girls 11/13 YRS 400m Free 11/12 Yrs

Place Name YoB Time
23. Robynne E SYDENHAM (93) 5:12.21
24. Megan L DONNELLY (94) 5:12.38

Back to Table of Contents

Girls 11/13 YRS 400m Free 13 Yrs

Place Name YoB Time
2. Fiona M O'PREY (91) 4:40.27
17. Abigail M MCLELLAN (92) 4:57.44
24. Cheryl M BOND (91) 5:01.07
35. Alana M MILLER (91) 5:12.78

Back to Table of Contents

Heats Womens 400m Free

Place Name YoB Time
1. Rebecca J COOKE (83) 4:20.26
2. Hannah L MILEY (89) 4:27.03
4. Danielle BERRY (88) 4:33.10

Back to Table of Contents

Heats Boys 14/18 YRS 200m Free 15 Yrs

Place Name YoB Time
37. Michael P LYNCH (89) 2:16.65

Back to Table of Contents

Heats Boys 14/18 YRS 200m Free 16/18 Yrs

Place Name YoB Time
3. Oliver A JAMES (86) 1:58.88
11. David R SHEWAN (89) 2:03.39
12. Alasdair M REID (89) 2:03.84
20. Jamie G FORREST (87) 2:06.43

Back to Table of Contents

Heats Girls 14/18 YRS 100m Fly 15 Yrs

Place Name YoB Time
8. Judi HUMPHREYS (90) 1:11.08
14. Danielle M BROWN (90) 1:13.93

Back to Table of Contents

Heats Boys 14/18 YRS 100m Breast 16/18 Yrs

Place Name YoB Time
2. Michael J JAMIESON (88) 1:08.53

Back to Table of Contents

Girls 14/18 YRS 800m Free 14 Yrs

Place Name YoB Time
1. Katie E SPALDING (91) 9:29.86
8. Ruth MACLEAN (90) 9:48.13
18. Sian SLOAN-DENNISON (91) 10:18.44
21. Kerri HOLMES (90) 10:22.19

Back to Table of Contents

Girls 14/18 YRS 800m Free 15 Yrs

Place Name YoB Time
10. Laura L GALBRAITH (89) 10:06.24

Back to Table of Contents

Heats Boys 14/18 YRS 100m Back 16/18 Yrs

Place Name YoB Time
11. Michael J JAMIESON (88) 1:03.81
19. Jamie G FORREST (87) 1:06.73

Back to Table of Contents

Final Mens 200m Fly

Place Name YoB Time
9. David R SHEWAN (89) 2:10.39

Back to Table of Contents

Final Boys 11/12 YRS 200m Fly

Place Name YoB Time
5. Glenn C MCINTOSH (92) 2:44.91
Graeme SPALDING (93) DNF
Ross T MACKAY (92) DNF

Back to Table of Contents

Final Boys 16/18 YRS 200m Free

Place Name YoB Time
2. Oliver A JAMES (86) 1:58.23
7. David R SHEWAN (89) 2:03.96
8. Alasdair M REID (89) 2:04.45

Back to Table of Contents

Final Womens 200m IM

Place Name YoB Time
1. Lorna SMITH (88) 2:18.20
2. Hannah L MILEY (89) 2:20.15
5. Rebecca J COOKE (83) 2:22.70

Back to Table of Contents

Final Girls 15 YRS 100m Fly

Place Name YoB Time
9. Judi HUMPHREYS (90) 1:11.35

Back to Table of Contents

Final Boys 16/18 YRS 100m Breast

Place Name YoB Time
2. Michael J JAMIESON (88) 1:07.16

Back to Table of Contents

Final Womens 400m Free

Place Name YoB Time
1. Rebecca J COOKE (83) 4:19.48
2. Hannah L MILEY (89) 4:22.04
4. Danielle BERRY (88) 4:29.27

Back to Table of Contents

Heats Womens 200m Breast

Place Name YoB Time
17. Sophie G DORRIAN (90) 2:59.11

Back to Table of Contents

Heats Mens 100m Fly

Place Name YoB Time
12. David R SHEWAN (89) 1:01.14
13. Oliver A JAMES (86) 1:01.79

Back to Table of Contents

Heats Boys 11/13 YRS 200m Free 11/12 Yrs

Place Name YoB Time
17. Glenn C MCINTOSH (92) 2:24.51
18. Ross T MACKAY (92) 2:25.42
22. Graeme SPALDING (93) 2:27.14
30. Cameron A SOMERVILLE (93) 2:30.62

Back to Table of Contents

Heats Boys 11/13 YRS 200m Free 13 Yrs

Place Name YoB Time
20. Michael WIELUNSKI (91) 2:20.48

Back to Table of Contents

Girls 11/13 YRS 400m Ind.Medley 11/12 Yrs

Place Name YoB Time
20. Katie J ROBERTSON (93) 6:01.26
23. Megan L DONNELLY (94) 6:04.56
26. Stephanie A CARR (92) 6:09.28

Back to Table of Contents

Girls 11/13 YRS 400m Ind.Medley 13 Yrs

Place Name YoB Time
8. Fiona M O'PREY (91) 5:33.78
22. Cara C PURDIE (92) 5:49.77
23. Alana M MILLER (91) 5:50.52

Back to Table of Contents

Heats Boys 11/13 YRS 100m Back 11/12 Yrs

Place Name YoB Time
6. Ross T MACKAY (92) 1:15.32
7. Glenn C MCINTOSH (92) 1:15.82

Back to Table of Contents

Heats Boys 11/13 YRS 100m Back 13 Yrs

Place Name YoB Time
8. Michael WIELUNSKI (91) 1:11.88

Back to Table of Contents

Heats Womens 200m Fly

Place Name YoB Time
2. Hannah L MILEY (89) 2:19.58
11. Susan C BLACK (83) 2:44.72

Back to Table of Contents

Heats Mens 1500m Free Event 410 Session 10 - 30/06/05 at 08:45

2. Hannah L MILEY (89) 2:19.58
11. Susan C BLACK (83) 2:44.72

Back to Table of Contents

Heats Girls 14/18 YRS 200m Free 14 Yrs

Place Name YoB Time
4. Ruth MACLEAN (90) 2:14.95
16. Katie E SPALDING (91) 2:18.06
28. Rona KEAY (90) 2:22.17
31. Nicole GORMAN (91) 2:22.69
34. Kerri HOLMES (90) 2:25.00

Back to Table of Contents

Heats Girls 14/18 YRS 200m Free 15 Yrs

Place Name YoB Time
12. Laura L GALBRAITH (89) 2:17.88
21. Megan E SYDENHAM (90) 2:21.93

Back to Table of Contents

Heats Boys 14/18 YRS 200m Back 16/18 Yrs

Place Name YoB Time
9. Jamie G FORREST (87) 2:18.93

Back to Table of Contents

Heats Girls 14/18 YRS 100m Breast 14 Yrs

Place Name YoB Time
2. Ruth MACLEAN (90) 1:19.03

Back to Table of Contents

Heats Girls 14/18 YRS 100m Breast 15 Yrs

Place Name YoB Time
14. Sophie G DORRIAN (90) 1:23.46

Back to Table of Contents

Boys 14/18 YRS 400m Ind.Medley 15 Yrs

Place Name YoB Time
18. Martin R KERR (90) 5:23.59

Back to Table of Contents

Boys 14/18 YRS 400m Ind.Medley 16/18 Yrs

Place Name YoB Time
2. Michael J JAMIESON (88) 4:38.04
7. Jamie G FORREST (87) 4:54.11
8. David R SHEWAN (89) 4:54.84

Back to Table of Contents

Heats Girls 14/18 YRS 200m Back 14 Yrs

Place Name YoB Time
12. Rona KEAY (90) 2:34.45
33. Nicole GORMAN (91) 2:43.33

Back to Table of Contents

Heats Girls 14/18 YRS 200m Back 15 Yrs

Place Name YoB Time
10. Vicky OFFICER (89) 2:37.89
25. Megan E SYDENHAM (90) 2:49.11

Back to Table of Contents

Final Girls 14 YRS 200m Free

Place Name YoB Time
6. Ruth MACLEAN (90) 2:15.07

Back to Table of Contents

Final Boys 16/18 YRS 200m Back

Place Name YoB Time
10. Jamie G FORREST (87) 2:21.00

Back to Table of Contents

Final Girls 14 YRS 100m Breast

Place Name YoB Time
2. Ruth MACLEAN (90) 1:15.90

Back to Table of Contents

Fastest Heats Mens 1500m Free

Place Name YoB Time
6. Jamie G FORREST (87) 17:40.31

Back to Table of Contents

Final Boys 11/12 YRS 100m Back

Place Name YoB Time
5. Glenn C MCINTOSH (92) 1:13.73
6. Ross T MACKAY (92) 1:14.62

Back to Table of Contents

Final Boys 13 YRS 100m Back

Place Name YoB Time
7. Michael WIELUNSKI (91) 1:10.56

Back to Table of Contents

Final Girls 15 YRS 200m Back

Place Name YoB Time
9. Vicky OFFICER (89) 2:39.47

Back to Table of Contents

Final Womens 200m Fly

Place Name YoB Time
2. Hannah L MILEY (89) 2:16.02

Back to Table of Contents

Heats Girls 11/13 YRS 200m Free 11/12 Yrs

Place Name YoB Time
1. Sarah MACLEAN (92) 2:18.69
23. Megan L DONNELLY (94) 2:29.42
38. Robynne E SYDENHAM (93) 2:33.10

Back to Table of Contents

Heats Girls 11/13 YRS 200m Free 13 Yrs

Place Name YoB Time
9. Fiona M O'PREY (91) 2:17.69
30. Cheryl M BOND (91) 2:26.61
41. Alana M MILLER (91) 2:29.46

Back to Table of Contents

Heats Boys 11/13 YRS 200m Back 11/12 Yrs

Place Name YoB Time
2. Ross T MACKAY (92) 2:35.62
3. Glenn C MCINTOSH (92) 2:36.45
27. Cameron A SOMERVILLE (93) 2:57.67

Back to Table of Contents

Heats Boys 11/13 YRS 200m Back 13 Yrs

Place Name YoB Time
8. Michael WIELUNSKI (91) 2:34.01
24. Jack D WALKER (92) 2:46.92

Back to Table of Contents

Heats Girls 11/13 YRS 100m Breast 13 Yrs

Place Name YoB Time
21. Alana M MILLER (91) 1:27.11

Back to Table of Contents

Boys 11/13 YRS 400m Ind.Medley 11/12 Yrs

Place Name YoB Time
5. Glenn C MCINTOSH (92) 5:36.86
7. Ross T MACKAY (92) 5:39.87
10. Graeme SPALDING (93) 5:51.51

Back to Table of Contents

Womens 800m Free

Place Name YoB Time
4. Sian SLOAN-DENNISON (91) 10:25.60
Hannah L MILEY (89) DNA
Danielle BERRY (88) DNA
Katie E SPALDING (91) DNA
Rebecca J COOKE (83) DNA
Lorna SMITH (88) DNA

Back to Table of Contents

Heats Mens 400m Free

Place Name YoB Time
9. Michael J JAMIESON (88) 4:22.59
13. Jamie G FORREST (87) 4:25.51

Back to Table of Contents

Heats Girls 11/13 YRS 200m Back 11/12 Yrs

Place Name YoB Time
5. Sarah MACLEAN (92) 2:37.24
16. Katie J ROBERTSON (93) 2:46.04
27. Megan L DONNELLY (94) 2:49.55
38. Stephanie A CARR (92) 2:51.83
42. Robynne E SYDENHAM (93) 2:52.62
50. Emma J QUEARNS (92) 2:57.97

Back to Table of Contents

Heats Girls 11/13 YRS 200m Back 13 Yrs

Place Name YoB Time
16. Abigail M MCLELLAN (92) 2:43.19

Back to Table of Contents

Heats Girls 14/18 YRS 100m Back 14 Yrs

Place Name YoB Time
12. Rona KEAY (90) 1:12.73
23. Ruth MACLEAN (90) 1:14.82
26. Nicole GORMAN (91) 1:15.09

Back to Table of Contents

Heats Girls 14/18 YRS 100m Back 15 Yrs

Place Name YoB Time
17. Vicky OFFICER (89) 1:15.05
25. Judi HUMPHREYS (90) 1:17.03

Back to Table of Contents

Heats Boys 14/18 YRS 100m Fly 15 Yrs

Place Name YoB Time
18. Michael P LYNCH (89) 1:06.50

Back to Table of Contents

Heats Boys 14/18 YRS 100m Fly 16/18 Yrs

Place Name YoB Time
4. Oliver A JAMES (86) 59.34
8. David R SHEWAN (89) 1:00.94

Back to Table of Contents

Girls 14/18 YRS 400m Ind.Medley 14 Yrs

Place Name YoB Time
14. Sian SLOAN-DENNISON (91) 5:36.93
18. Kerri HOLMES (90) 5:49.81

Back to Table of Contents

Girls 14/18 YRS 400m Ind.Medley 15 Yrs

Place Name YoB Time
15. Laura L GALBRAITH (89) 5:40.85
21. Megan E SYDENHAM (90) 5:48.73

Back to Table of Contents

Boys 14/18 YRS 1500m Free 15 Yrs

Place Name YoB Time
10. Martin R KERR (90) 19:13.33

Back to Table of Contents

Boys 14/18 YRS 1500m Free 16/18 Yrs

Place Name YoB Time
5. Jamie G FORREST (87) 17:17.42

Back to Table of Contents

Final Girls 11/12 YRS 200m Free

Place Name YoB Time
1. Sarah MACLEAN (92) 2:14.59

Back to Table of Contents

Final Girls 13 YRS 200m Free

Place Name YoB Time
3. Fiona M O'PREY (91) 2:13.48

Back to Table of Contents

Final Boys 11/12 YRS 200m Back

Place Name YoB Time
3. Glenn C MCINTOSH (92) 2:34.21
5. Ross T MACKAY (92) 2:38.13

Back to Table of Contents

Final Boys 13 YRS 200m Back

Place Name YoB Time
8. Michael WIELUNSKI (91) 2:33.53

Back to Table of Contents

Final Boys 16/18 YRS 100m Fly

Place Name YoB Time
5. Oliver A JAMES (86) 58.79
8. David R SHEWAN (89) 1:00.57

Back to Table of Contents

Fastest Heats Womens 800m Free

Place Name YoB Time
1. Rebecca J COOKE (83) 8:38.08
2. Lorna SMITH (88) 8:59.58
3. Hannah L MILEY (89) 9:01.44
4. Danielle BERRY (88) 9:17.82
12. Sian SLOAN-DENNISON (91) 10:25.60

Back to Table of Contents

Final Girls 11/12 YRS 200m Back

Place Name YoB Time
3. Sarah MACLEAN (92) 2:35.44

Back to Table of Contents

Heats Womens 50m Fly

Place Name YoB Time
21. Judi HUMPHREYS (90) 31.95

Back to Table of Contents

Heats Mens 50m Fly

Place Name YoB Time
8. Oliver A JAMES (86) 26.95

Back to Table of Contents

Heats Womens 50m Breast

Place Name YoB Time
22. Sophie G DORRIAN (90) 38.14

Back to Table of Contents

Heats Womens 50m Free

Place Name YoB Time
35. Judi HUMPHREYS (90) 29.81

Back to Table of Contents

Heats Mens 50m Free

Place Name YoB Time
15. Oliver A JAMES (86) 25.54

Back to Table of Contents

Girls 11/12 yrs 4x50m Med.Relay

Place Name A.G Time
7. City Of Glasgow Swim T AT/ 2:25.95

Back to Table of Contents

Boys 11/12 yrs 4x50m Med.Relay

Place Name A.G Time
5. City Of Glasgow Swim T AT/ 2:23.94

Back to Table of Contents

Girls 13/14 yrs 4x50m Med.Relay

Place Name A.G Time
1. City Of Glasgow Swim T AT/ 2:10.44

Back to Table of Contents

Girls 15/16 yrs 4x50m Med.Relay

Place Name A.G Time
4. City Of Glasgow Swim T AT/ 2:10.75

Back to Table of Contents

Boys 15/16 yrs 4x50m Med.Relay

Place Name A.G Time
4. City Of Glasgow Swim T AT/ 2:01.64

Back to Table of Contents

Girls 11/12 yrs 4x50m Free.Relay

Place Name A.G Time
6. City Of Glasgow Swim T AT/ 2:08.66

Back to Table of Contents

Boys 11/12 yrs 4x50m Free.Relay

Place Name A.G Time
4. City Of Glasgow Swim T AT/ 2:05.34

Back to Table of Contents

Girls 13/14 yrs 4x50m Free.Relay

Place Name A.G Time
2. City Of Glasgow Swim T AT/ 1:56.94

Back to Table of Contents

Girls 15/16 yrs 4X50m Free.Relay

Place Name A.G Time
2. City Of Glasgow Swim T AT/ 1:53.90

Back to Table of Contents

Boys 15/16 yrs 4x50m Free.Relay

Place Name A.G Time
7. City Of Glasgow Swim T AT/ 1:48.74

Back to Table of Contents

B Final Womens 50m Fly B Final

Place Name YoB Time
8. Judi HUMPHREYS (90) 31.82

Back to Table of Contents

Final Womens 50m Fly Event 621 Session 18 - 02/07/05 at 14:30

8. Judi HUMPHREYS (90) 31.82

Back to Table of Contents

B Final Womens 50m Fly B Final Event 622 Session 18 - 02/07/05 at 14:30

8. Judi HUMPHREYS (90) 31.82

Back to Table of Contents

Final Mens 50m Fly

Place Name YoB Time
6. Oliver A JAMES (86) 26.43

Back to Table of Contents

B Final Mens 50m Fly B Final Event 624 Session 18 - 02/07/05 at 14:30

6. Oliver A JAMES (86) 26.43

Back to Table of Contents

Final Womens 50m Back Event 625 Session 18 - 02/07/05 at 14:30

6. Oliver A JAMES (86) 26.43

Back to Table of Contents

B Final Mens 50m Free B Final

Place Name YoB Time
7. Oliver A JAMES (86) 25.41

Back to Table of Contents

Add comment


Security code
Refresh

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information