coglogo

Facebook Image
Follow Us On Twitter - Image
COGST Office:
Mon-Fri 10-2pm 
0141 287 5447
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Change of Venue Time Junior Foundation West

As Stirling is on this Saturday and Sunday we have had to move Junior Foundation West training on Sunday 21st September to Drumchapel at the earlier time of 12.30pm till 2.00pm so that Jamie can take them. I am taking the squad tonight so I will hand out a note telling them of the change to their programme. Dave Hill


Read More...

Attention all performance squad swimmers - 22nd Sep 2014

Due to a strategic development meeting on Monday 22nd September the following squads training will be cancelled to allow the senior coaching staff to attend and input to the clubs development plan. Please note it is only the evening session next Monday that is cancelled to avoid any confusion I have listed the cancelled sessions below: Monday 22nd September Junior Performance West 5.00-7.00pm...


Read More...

M B Mini Graded Meet Sunday 19th October 2014 - Entry Forms

M B Mini Graded MeetSunday 19th October 2014Drumchapel Swimming Pool, 199 Drumry Road East, Glasgow, G15 8NSSession One, warm-up 9.00am for 10.00am startSession Two, warm-up 1.30pm for 2.15pm start Entry Secretary: Marjorie Phillips ( This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ) Forms for this meet have been distributed to coaches for Junior...


Read More...

Stirling Autumn Meet - 20th 21st September 2014 - Entries

The draft programme has just been issued for Stirling Autumn Meet. I will be marking up the entry forms tonight and returning them to the coaches on Monday. In the meantime please check here to see which swims your child has been accepted for. SCR beside a swim means they are rejected, ALT means they are a reserve. The link to the...


Read More...

Scottish Swimming Awards Night 2014

Congratulations to brothers Mark and Scott Deans on winning the Denis Sullivan and Eian Prentice Memorial Trophies for outstanding contribution to Open Water Swimming for last season. This award was presented by Scottish Swimming at their Annual Awards at Kelvingrove Art Gallery tonight. Clean sweep for the Glasgow swimmers well done!! Andrena Hammond


Read More...
01234

Home

2005 May 14-15: North Ayrshire Junior Meet

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Events

Girls 10 Yrs/Under 50m Freestyle 09 YRS/UNDER
Girls 10 Yrs/Under 50m Freestyle 10 YRS
Boys 10 Yrs/Under 50m Freestyle 09 YRS/UNDER
Girls Open 100m Freestyle 11 YRS
Girls Open 100m Freestyle 12 YRS
Girls Open 100m Freestyle 13 YRS
Girls Open 100m Freestyle 14 YRS
Boys Open 100m Freestyle 11 YRS
Boys Open 100m Freestyle 12 YRS
Boys Open 100m Freestyle 13 YRS
Boys Open 100m Freestyle 14 YRS
Girls Open 200m Freestyle 11 YRS
Girls Open 200m Freestyle 12 YRS
Girls Open 200m Freestyle 13 YRS
Girls Open 200m Freestyle 14 YRS
Boys Open 200m Freestyle 11 YRS
Boys Open 200m Freestyle 12 YRS
Boys Open 200m Freestyle 13 YRS
Boys Open 200m Freestyle 14 YRS
Girls 10 Yrs/Under 50m Breaststroke 09 YRS/UNDER
Girls 10 Yrs/Under 50m Breaststroke 10 YRS
Boys 10 Yrs/Under 50m Breaststroke 09 YRS/UNDER
Girls Open 100m Breaststroke 12 YRS
Girls Open 100m Breaststroke 13 YRS
Girls Open 100m Breaststroke 14 YRS
Boys Open 100m Breaststroke 11 YRS
Boys Open 100m Breaststroke 12 YRS
Boys Open 100m Breaststroke 14 YRS
Girls Open 200m Breaststroke 11 YRS
Girls Open 200m Breaststroke 12 YRS
Girls Open 200m Breaststroke 13 YRS
Girls Open 200m Breaststroke 14 YRS
Boys Open 200m Breaststroke 11 YRS
Boys Open 200m Breaststroke 12 YRS
Boys Open 200m Breaststroke 14 YRS
Girls 10 Yrs/Under 50m Butterfly 09 YRS/UNDER
Girls 10 Yrs/Under 50m Butterfly 10 YRS
Boys 10 Yrs/Under 50m Butterfly 09 YRS/UNDER
Girls Open 100m Butterfly 11 YRS
Girls Open 100m Butterfly 12 YRS
Girls Open 100m Butterfly 13 YRS
Girls Open 100m Butterfly 14 YRS
Boys Open 100m Butterfly 11 YRS
Boys Open 100m Butterfly 12 YRS
Boys Open 100m Butterfly 13 YRS
Boys Open 100m Butterfly 14 YRS
Girls Open 200m Butterfly 11 YRS
Girls Open 200m Butterfly 12 YRS
Girls Open 200m Butterfly 13 YRS
Boys Open 200m Butterfly 11 YRS
Boys Open 200m Butterfly 12 YRS
Girls 10 Yrs/Under 50m Backstroke 09 YRS/UNDER
Girls 10 Yrs/Under 50m Backstroke 10 YRS
Boys 10 Yrs/Under 50m Backstroke 09 YRS/UNDER
Girls Open 100m Backstroke 11 YRS
Girls Open 100m Backstroke 12 YRS
Girls Open 100m Backstroke 13 YRS
Girls Open 100m Backstroke 14 YRS
Boys Open 100m Backstroke 11 YRS
Boys Open 100m Backstroke 12 YRS
Boys Open 100m Backstroke 13 YRS
Boys Open 100m Backstroke 14 YRS
Girls Open 200m Backstroke 11 YRS
Girls Open 200m Backstroke 12 YRS
Girls Open 200m Backstroke 13 YRS
Girls Open 200m Backstroke 14 YRS
Boys Open 200m Backstroke 11 YRS
Boys Open 200m Backstroke 12 YRS
Boys Open 200m Backstroke 14 YRS
Girls Open 200m IM 11 YRS
Girls Open 200m IM 12 YRS
Girls Open 200m IM 13 YRS
Girls Open 200m IM 14 YRS
Boys Open 200m IM 11 YRS
Boys Open 200m IM 12 YRS
Boys Open 200m IM 13 YRS
Girls 10 Yrs/Under 100m IM 09 YRS/UNDER
Girls 10 Yrs/Under 100m IM 10 YRS
Boys 10 Yrs/Under 100m IM 09 YRS/UNDER

Girls 10 Yrs/Under 50m Freestyle 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
1. Rachael CLARK (95) 36.58
3. Stacey HENDERSON (95) 37.65
4. Kirstin L MCKINLEY (95) 37.84
5. Lauren D MACKAY (95) 38.23
7. Nicole M BOND (95) 39.09
9. Ciara A HARRISON (95) 40.11

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 50m Freestyle 10 YRS

Place Name YOB Time
5. Georgina E SELLYN (94) 37.22
8. Laura MILLER (94) 40.21

Back to Table of Contents

Boys 10 Yrs/Under 50m Freestyle 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
4. Jack M AUSTIN (96) 37.77
7. Martin DOUGLAS (96) 38.83

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Freestyle 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Robynne E SYDENHAM (93) 1:11.25
6. Anina KHAMISHA (93) 1:16.69

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Freestyle 12 YRS

Place Name YOB Time
3. Eilidh K LYNCH (92) 1:10.97
4. Shona M BLACK (93) 1:11.20
7. Heather MILLER (92) 1:14.13
11. Chelsea KENNY (92) 1:16.90

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Freestyle 13 YRS

Place Name YOB Time
5. Rebecca L CLOW (92) 1:18.91
6. Margaret E COYLE (91) 1:20.48

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Freestyle 14 YRS

Place Name YOB Time
3. Megan E SYDENHAM (90) 1:07.12
4. Carolyn C HUTCHINSON (91) 1:13.76

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Freestyle 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Jack HARRIS (93) 1:08.52
2. Jamie MCKINLEY (93) 1:08.60
3. George ELDER (94) 1:10.95
4. Cameron A SOMERVILLE (93) 1:12.70

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Freestyle 12 YRS

Place Name YOB Time
3. Glenn C MCINTOSH (92) 1:07.51
6. Grant D MCPHERSON (93) 1:11.42
12. Alan R STUART (92) 1:23.41

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Freestyle 13 YRS

Place Name YOB Time
3. Ciaran A DOHERTY (91) 1:08.08

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Freestyle 14 YRS

Place Name YOB Time
3. David J PHILLIPS (90) 1:04.77

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Freestyle 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Megan L DONNELLY (94) 2:30.62

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Freestyle 12 YRS

Place Name YOB Time
4. Eilidh K LYNCH (92) 2:31.66
6. Stephanie A CARR (92) 2:37.51
7. Heather MILLER (92) 2:39.34
10. Chelsea KENNY (92) 2:44.66
12. Emma J QUEARNS (92) 2:50.68

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Freestyle 13 YRS

Place Name YOB Time
1. Cheryl M BOND (91) 2:22.04

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Freestyle 14 YRS

Place Name YOB Time
2. Sophie G DORRIAN (90) 2:26.66
4. Carolyn C HUTCHINSON (91) 2:47.58
7. Kirsten MCCARRON (90) 2:51.76

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Freestyle 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Jack HARRIS (93) 2:24.49
2. Jamie MCKINLEY (93) 2:27.42
3. George ELDER (94) 2:28.47
4. Cameron A SOMERVILLE (93) 2:33.42
6. Marc J AUSTIN (94) 2:45.56

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Freestyle 12 YRS

Place Name YOB Time
2. Glenn C MCINTOSH (92) 2:19.64
3. Ross T MACKAY (92) 2:20.00
5. Graeme SPALDING (93) 2:27.35
7. Grant D MCPHERSON (93) 2:38.41
12. Gavin S CAMERON (92) 3:02.76

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Freestyle 13 YRS

Place Name YOB Time
2. Ciaran A DOHERTY (91) 2:24.75

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Freestyle 14 YRS

Place Name YOB Time
2. Vasili GORDEYEV (90) 2:17.95
5. David J PHILLIPS (90) 2:25.23

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 50m Breaststroke 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
1. Stacey HENDERSON (95) 49.00
2. Lauren D MACKAY (95) 49.09
3. Kirstin L MCKINLEY (95) 49.20
4. Rachael CLARK (95) 49.28
7. Nicole M BOND (95) 51.85
11. Ciara A HARRISON (95) 54.42

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 50m Breaststroke 10 YRS

Place Name YOB Time
1. Georgina E SELLYN (94) 43.75
7. Laura MILLER (94) 51.11

Back to Table of Contents

Boys 10 Yrs/Under 50m Breaststroke 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
1. Martin DOUGLAS (96) 49.30
10. Jack M AUSTIN (96) 57.57

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Breaststroke 12 YRS

Place Name YOB Time
2. Shona M BLACK (93) 1:30.30
4. Heather MILLER (92) 1:35.99
6. Stephanie A CARR (92) 1:36.52
10. Eilidh K LYNCH (92) 1:39.31
13. Emma J QUEARNS (92) 1:40.25
17. Jennifer GIBSON (93) 1:45.41
22. Chelsea KENNY (92) 1:49.34

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Breaststroke 13 YRS

Place Name YOB Time
1. Cheryl M BOND (91) 1:29.79
Margaret E COYLE (91) DIS T 3L.

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Breaststroke 14 YRS

Place Name YOB Time
1. Sophie G DORRIAN (90) 1:24.13
3. Carolyn C HUTCHINSON (91) 1:34.74
6. Kirsten MCCARRON (90) 1:41.00

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Breaststroke 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Jamie MCKINLEY (93) 1:38.33
6. Marc J AUSTIN (94) 1:53.25

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Breaststroke 12 YRS

Place Name YOB Time
2. Glenn C MCINTOSH (92) 1:32.12
3. Graeme SPALDING (93) 1:33.85
8. Grant D MCPHERSON (93) 1:38.79
14. Gavin S CAMERON (92) 1:47.29

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Breaststroke 14 YRS

Place Name YOB Time
1. Vasili GORDEYEV (90) 1:19.52
4. David J PHILLIPS (90) 1:27.11

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Breaststroke 11 YRS

Place Name YOB Time
2. Megan L DONNELLY (94) 3:25.06
9. Anina KHAMISHA (93) 3:36.14

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Breaststroke 12 YRS

Place Name YOB Time
2. Shona M BLACK (93) 3:14.94
4. Stephanie A CARR (92) 3:19.78
5. Heather MILLER (92) 3:20.35
11. Emma J QUEARNS (92) 3:28.43
12. Eilidh K LYNCH (92) 3:28.65
15. Chelsea KENNY (92) 3:43.72

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Breaststroke 13 YRS

Place Name YOB Time
Cheryl M BOND (91) DIS ST 0L.

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Breaststroke 14 YRS

Place Name YOB Time
2. Sophie G DORRIAN (90) 3:02.48
4. Carolyn C HUTCHINSON (91) 3:22.28

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Breaststroke 11 YRS

Place Name YOB Time
2. Jamie MCKINLEY (93) 3:24.01
4. George ELDER (94) 3:27.45

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Breaststroke 12 YRS

Place Name YOB Time
3. Glenn C MCINTOSH (92) 3:15.74
4. Graeme SPALDING (93) 3:18.40
9. Grant D MCPHERSON (93) 3:29.92
12. Gavin S CAMERON (92) 3:35.77

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Breaststroke 14 YRS

Place Name YOB Time
2. David J PHILLIPS (90) 3:06.48

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 50m Butterfly 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
1. Rachael CLARK (95) 38.35
3. Nicole M BOND (95) 41.19
5. Kirstin L MCKINLEY (95) 41.99
6. Lauren D MACKAY (95) 42.33
7. Cara J TOSH (95) 43.61
9. Stacey HENDERSON (95) 45.23
11. Ciara A HARRISON (95) 48.60

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 50m Butterfly 10 YRS

Place Name YOB Time
13. Laura MILLER (94) 52.31

Back to Table of Contents

Boys 10 Yrs/Under 50m Butterfly 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
4. Martin DOUGLAS (96) 45.57
7. Jack M AUSTIN (96) 47.16

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Butterfly 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Robynne E SYDENHAM (93) 1:23.79
5. Anina KHAMISHA (93) 1:38.53

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Butterfly 12 YRS

Place Name YOB Time
3. Shona M BLACK (93) 1:19.57
4. Eilidh K LYNCH (92) 1:22.35
5. Stephanie A CARR (92) 1:24.52
9. Chelsea KENNY (92) 1:32.37
11. Heather MILLER (92) 1:40.12

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Butterfly 13 YRS

Place Name YOB Time
1. Cheryl M BOND (91) 1:11.00
3. Margaret E COYLE (91) 1:31.84
4. Rebecca L CLOW (92) 1:37.01

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Butterfly 14 YRS

Place Name YOB Time
2. Carolyn C HUTCHINSON (91) 1:36.15

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Butterfly 11 YRS

Place Name YOB Time
2. George ELDER (94) 1:23.52
3. Jack HARRIS (93) 1:28.57
4. Cameron A SOMERVILLE (93) 1:34.77

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Butterfly 12 YRS

Place Name YOB Time
1. Glenn C MCINTOSH (92) 1:16.33
2. Graeme SPALDING (93) 1:16.70
9. Gavin S CAMERON (92) 1:46.66
11. Alan R STUART (92) 2:18.68

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Butterfly 13 YRS

Place Name YOB Time
1. Ciaran A DOHERTY (91) 1:18.01

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Butterfly 14 YRS

Place Name YOB Time
4. David J PHILLIPS (90) 1:20.49

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Butterfly 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Robynne E SYDENHAM (93) 2:59.01

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Butterfly 12 YRS

Place Name YOB Time
1. Sarah MACLEAN (92) 2:38.97
3. Shona M BLACK (93) 3:00.02
4. Stephanie A CARR (92) 3:01.49
6. Eilidh K LYNCH (92) 3:08.68
8. Heather MILLER (92) 3:35.98

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Butterfly 13 YRS

Place Name YOB Time
1. Cheryl M BOND (91) 2:36.85

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Butterfly 11 YRS

Place Name YOB Time
1. George ELDER (94) 2:55.37
3. Cameron A SOMERVILLE (93) 3:20.32

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Butterfly 12 YRS

Place Name YOB Time
1. Graeme SPALDING (93) 2:37.30
2. Ross T MACKAY (92) 2:39.50
3. Glenn C MCINTOSH (92) 2:42.09
6. Gavin S CAMERON (92) 3:59.42

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 50m Backstroke 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
1. Kirstin L MCKINLEY (95) 40.55
2. Rachael CLARK (95) 40.63
4. Stacey HENDERSON (95) 43.70
6. Cara J TOSH (95) 44.15
9. Lauren D MACKAY (95) 45.56
10. Nicole M BOND (95) 45.88
13. Ciara A HARRISON (95) 48.55

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 50m Backstroke 10 YRS

Place Name YOB Time
5. Georgina E SELLYN (94) 43.66
10. Laura MILLER (94) 48.08

Back to Table of Contents

Boys 10 Yrs/Under 50m Backstroke 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
3. Jack M AUSTIN (96) 43.30
5. Martin DOUGLAS (96) 45.88

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Backstroke 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Megan L DONNELLY (94) 1:20.45
3. Anina KHAMISHA (93) 1:25.46

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Backstroke 12 YRS

Place Name YOB Time
5. Stephanie A CARR (92) 1:21.33
6. Emma J QUEARNS (92) 1:21.83
8. Eilidh K LYNCH (92) 1:24.77
10. Chelsea KENNY (92) 1:27.13
17. Heather MILLER (92) 1:30.48
19. Jennifer GIBSON (93) 1:32.66

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Backstroke 13 YRS

Place Name YOB Time
1. Cheryl M BOND (91) 1:19.64
7. Margaret E COYLE (91) 1:34.09

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Backstroke 14 YRS

Place Name YOB Time
3. Sophie G DORRIAN (90) 1:19.00
7. Kirsten MCCARRON (90) 1:28.66
8. Carolyn C HUTCHINSON (91) 1:30.71

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Backstroke 11 YRS

Place Name YOB Time
2. George ELDER (94) 1:20.61
4. Cameron A SOMERVILLE (93) 1:24.40
6. Marc J AUSTIN (94) 1:29.54
Jamie MCKINLEY (93) DNF

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Backstroke 12 YRS

Place Name YOB Time
1. Ross T MACKAY (92) 1:12.63
2. Glenn C MCINTOSH (92) 1:14.32
4. Graeme SPALDING (93) 1:22.46
8. Grant D MCPHERSON (93) 1:28.37
11. Gavin S CAMERON (92) 1:29.94

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Backstroke 13 YRS

Place Name YOB Time
3. Ciaran A DOHERTY (91) 1:18.92

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Backstroke 14 YRS

Place Name YOB Time
5. David J PHILLIPS (90) 1:18.81

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Backstroke 11 YRS

Place Name YOB Time
2. Robynne E SYDENHAM (93) 2:54.18
4. Anina KHAMISHA (93) 3:02.12

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Backstroke 12 YRS

Place Name YOB Time
1. Sarah MACLEAN (92) 2:32.41
5. Stephanie A CARR (92) 2:46.81
7. Eilidh K LYNCH (92) 3:02.72
9. Heather MILLER (92) 3:14.65

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Backstroke 13 YRS

Place Name YOB Time
4. Rebecca L CLOW (92) 3:11.89

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Backstroke 14 YRS

Place Name YOB Time
1. Megan E SYDENHAM (90) 2:44.19
4. Carolyn C HUTCHINSON (91) 3:11.95

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Backstroke 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Jamie MCKINLEY (93) 2:47.34
2. George ELDER (94) 2:50.64
4. Cameron A SOMERVILLE (93) 2:54.52

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Backstroke 12 YRS

Place Name YOB Time
1. Ross T MACKAY (92) 2:31.23
2. Glenn C MCINTOSH (92) 2:31.35
4. Graeme SPALDING (93) 2:52.77
6. Grant D MCPHERSON (93) 2:57.60
10. Alan R STUART (92) 3:25.28

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Backstroke 14 YRS

Place Name YOB Time
4. David J PHILLIPS (90) 2:46.40

Back to Table of Contents

Girls Open 200m IM 11 YRS

Place Name YOB Time
2. Robynne E SYDENHAM (93) 2:54.95
5. Anina KHAMISHA (93) 3:08.83

Back to Table of Contents

Girls Open 200m IM 12 YRS

Place Name YOB Time
2. Stephanie A CARR (92) 2:52.34
4. Eilidh K LYNCH (92) 2:56.06
7. Chelsea KENNY (92) 3:05.06
8. Heather MILLER (92) 3:06.11

Back to Table of Contents

Girls Open 200m IM 13 YRS

Place Name YOB Time
1. Cheryl M BOND (91) 2:42.57
4. Margaret E COYLE (91) 3:11.15

Back to Table of Contents

Girls Open 200m IM 14 YRS

Place Name YOB Time
3. Carolyn C HUTCHINSON (91) 3:06.71
Megan E SYDENHAM (90) DIS T 4L.

Back to Table of Contents

Boys Open 200m IM 11 YRS

Place Name YOB Time
2. Jamie MCKINLEY (93) 2:55.62
4. Cameron A SOMERVILLE (93) 3:06.86
George ELDER (94) DIS T 5L.

Back to Table of Contents

Boys Open 200m IM 12 YRS

Place Name YOB Time
1. Glenn C MCINTOSH (92) 2:39.31
3. Ross T MACKAY (92) 2:39.95
5. Graeme SPALDING (93) 2:48.90
10. Grant D MCPHERSON (93) 3:10.01
11. Gavin S CAMERON (92) 3:12.93
13. Alan R STUART (92) 3:44.48

Back to Table of Contents

Boys Open 200m IM 13 YRS

Place Name YOB Time
3. Ciaran A DOHERTY (91) 2:46.43

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 100m IM 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
1. Kirstin L MCKINLEY (95) 1:28.34
2. Rachael CLARK (95) 1:28.99
4. Lauren D MACKAY (95) 1:31.50
5. Cara J TOSH (95) 1:33.42
6. Stacey HENDERSON (95) 1:33.57
7. Nicole M BOND (95) 1:35.93
12. Ciara A HARRISON (95) 1:43.25

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 100m IM 10 YRS

Place Name YOB Time
2. Georgina E SELLYN (94) 1:28.28
9. Laura MILLER (94) 1:42.69

Back to Table of Contents

Boys 10 Yrs/Under 100m IM 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
5. Martin DOUGLAS (96) 1:37.85
7. Jack M AUSTIN (96) 1:39.90

Back to Table of Contents

Add comment


Security code
Refresh

Latest Comments

  • Competition Calendar
    Reece Sharp 10.09.2014 09:00
    Thanks for this - a brilliant piece of information that I am sure will help all parents and swimmers ...
     
  • New Club Records Sep 2014
    Graham Wardell 09.09.2014 13:41
    Katie's 50m Breaststroke was also a West District record for a 10 year old! Congratulations also ...
     
  • Training Change JD1/JD2 West
    John Phillips 06.08.2014 21:10
    JD1 West Training will be moved from Maryhill 5.30 to 7.00pm to Drumchapel 7.00pm - 8.30pm
     
  • Training Change JD1/JD2 West
    Catherine Boylan 06.08.2014 21:00
    Hi What time has jd1 training been changed to at drumchapel tomorrow? Email sent and website give ...
     
  • We did it again - COGST Mini League Champions 2014
    Paul Iheagwaram 08.06.2014 14:54
    Fantastic result Well done team brilliant result Paul I

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information