coglogo

Facebook Image
Follow Us On Twitter - Image
COGST Office:
Mon-Fri 10-2pm 
0141 287 5447
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Club Time Trials - 18th October 2014

Thanks to all of the Swimmers, coaches and volunteers who came along to Time Trials. We had 51 swimmers, 143 swims, 60 first time swims and a magnificent 47 PB's !!! Well done to all of those who helped and took part. In particular the volunteers who did a great job of timekeeping: Stewart BeattBrian WillettGerry BlairKay RaeAndy RaeEilidh McDonaldKirsteen O'DonnellNeil ClarkAllison Shanahan Full results...


Read More...

British Inter Counties Championships

Congratulations to the following City Of Glasgow swimmers @cogst @scottishswim who have been selected to represent West of Scotland at the British Inter Counties Championships in Sheffield on Sunday 19th October: Robyn Crawford Lauren Gilkes Rhiannon Gilkes Annie Gould Duncan McKinney Good luck to all of the team!


Read More...

Time Trials - Saturday 17th October 2014

TIME TRIALS Scotstoun Leisure Centre Saturday 17th October 2014 Warm up 7am, start 7.15am, finish 8.45am (approx). The club will be running Time Trials from 7am until 8.45am at Scotstoun Leisure Centre. This will provide a competitive opportunity for swimmers to get timed for the first time or to improve their times in order to gain entry to more competitions. Due to limitations on lane space...


Read More...

Glasgow School of Sport – Open Day 2014

The Glasgow School of Sport will hold its open day on Saturday 22nd November at 10.00am. Many swimmers have benefitted from the School of Sport programme including medallists at Commonwealth Youth Games: Rebecca Hillis and Charles Mills and Olympic Medallist in 2012 and Commonwealth Games in 2010: Michael Jamieson.Glasgow School of Sport graduate Michael Jamieson won silver in the 200m Breaststroke...


Read More...

City of Glasgow Regains Clyde Coast Title 2014!!

Well done to the swimmers selected to represent Glasgow at the 2014 Clyde Coast final at the Citadel Leisure Centre Ayr yesterday. The team of 30 swimmers dominated the event with 27 1st place finishes 6 2nd place and 9 top 10 finishes. This was a fantastic result for the swim team across all ages and squads. There were numerous personal best...


Read More...
01234

Home

2005 May 14-15: North Ayrshire Junior Meet

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Events

Girls 10 Yrs/Under 50m Freestyle 09 YRS/UNDER
Girls 10 Yrs/Under 50m Freestyle 10 YRS
Boys 10 Yrs/Under 50m Freestyle 09 YRS/UNDER
Girls Open 100m Freestyle 11 YRS
Girls Open 100m Freestyle 12 YRS
Girls Open 100m Freestyle 13 YRS
Girls Open 100m Freestyle 14 YRS
Boys Open 100m Freestyle 11 YRS
Boys Open 100m Freestyle 12 YRS
Boys Open 100m Freestyle 13 YRS
Boys Open 100m Freestyle 14 YRS
Girls Open 200m Freestyle 11 YRS
Girls Open 200m Freestyle 12 YRS
Girls Open 200m Freestyle 13 YRS
Girls Open 200m Freestyle 14 YRS
Boys Open 200m Freestyle 11 YRS
Boys Open 200m Freestyle 12 YRS
Boys Open 200m Freestyle 13 YRS
Boys Open 200m Freestyle 14 YRS
Girls 10 Yrs/Under 50m Breaststroke 09 YRS/UNDER
Girls 10 Yrs/Under 50m Breaststroke 10 YRS
Boys 10 Yrs/Under 50m Breaststroke 09 YRS/UNDER
Girls Open 100m Breaststroke 12 YRS
Girls Open 100m Breaststroke 13 YRS
Girls Open 100m Breaststroke 14 YRS
Boys Open 100m Breaststroke 11 YRS
Boys Open 100m Breaststroke 12 YRS
Boys Open 100m Breaststroke 14 YRS
Girls Open 200m Breaststroke 11 YRS
Girls Open 200m Breaststroke 12 YRS
Girls Open 200m Breaststroke 13 YRS
Girls Open 200m Breaststroke 14 YRS
Boys Open 200m Breaststroke 11 YRS
Boys Open 200m Breaststroke 12 YRS
Boys Open 200m Breaststroke 14 YRS
Girls 10 Yrs/Under 50m Butterfly 09 YRS/UNDER
Girls 10 Yrs/Under 50m Butterfly 10 YRS
Boys 10 Yrs/Under 50m Butterfly 09 YRS/UNDER
Girls Open 100m Butterfly 11 YRS
Girls Open 100m Butterfly 12 YRS
Girls Open 100m Butterfly 13 YRS
Girls Open 100m Butterfly 14 YRS
Boys Open 100m Butterfly 11 YRS
Boys Open 100m Butterfly 12 YRS
Boys Open 100m Butterfly 13 YRS
Boys Open 100m Butterfly 14 YRS
Girls Open 200m Butterfly 11 YRS
Girls Open 200m Butterfly 12 YRS
Girls Open 200m Butterfly 13 YRS
Boys Open 200m Butterfly 11 YRS
Boys Open 200m Butterfly 12 YRS
Girls 10 Yrs/Under 50m Backstroke 09 YRS/UNDER
Girls 10 Yrs/Under 50m Backstroke 10 YRS
Boys 10 Yrs/Under 50m Backstroke 09 YRS/UNDER
Girls Open 100m Backstroke 11 YRS
Girls Open 100m Backstroke 12 YRS
Girls Open 100m Backstroke 13 YRS
Girls Open 100m Backstroke 14 YRS
Boys Open 100m Backstroke 11 YRS
Boys Open 100m Backstroke 12 YRS
Boys Open 100m Backstroke 13 YRS
Boys Open 100m Backstroke 14 YRS
Girls Open 200m Backstroke 11 YRS
Girls Open 200m Backstroke 12 YRS
Girls Open 200m Backstroke 13 YRS
Girls Open 200m Backstroke 14 YRS
Boys Open 200m Backstroke 11 YRS
Boys Open 200m Backstroke 12 YRS
Boys Open 200m Backstroke 14 YRS
Girls Open 200m IM 11 YRS
Girls Open 200m IM 12 YRS
Girls Open 200m IM 13 YRS
Girls Open 200m IM 14 YRS
Boys Open 200m IM 11 YRS
Boys Open 200m IM 12 YRS
Boys Open 200m IM 13 YRS
Girls 10 Yrs/Under 100m IM 09 YRS/UNDER
Girls 10 Yrs/Under 100m IM 10 YRS
Boys 10 Yrs/Under 100m IM 09 YRS/UNDER

Girls 10 Yrs/Under 50m Freestyle 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
1. Rachael CLARK (95) 36.58
3. Stacey HENDERSON (95) 37.65
4. Kirstin L MCKINLEY (95) 37.84
5. Lauren D MACKAY (95) 38.23
7. Nicole M BOND (95) 39.09
9. Ciara A HARRISON (95) 40.11

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 50m Freestyle 10 YRS

Place Name YOB Time
5. Georgina E SELLYN (94) 37.22
8. Laura MILLER (94) 40.21

Back to Table of Contents

Boys 10 Yrs/Under 50m Freestyle 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
4. Jack M AUSTIN (96) 37.77
7. Martin DOUGLAS (96) 38.83

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Freestyle 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Robynne E SYDENHAM (93) 1:11.25
6. Anina KHAMISHA (93) 1:16.69

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Freestyle 12 YRS

Place Name YOB Time
3. Eilidh K LYNCH (92) 1:10.97
4. Shona M BLACK (93) 1:11.20
7. Heather MILLER (92) 1:14.13
11. Chelsea KENNY (92) 1:16.90

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Freestyle 13 YRS

Place Name YOB Time
5. Rebecca L CLOW (92) 1:18.91
6. Margaret E COYLE (91) 1:20.48

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Freestyle 14 YRS

Place Name YOB Time
3. Megan E SYDENHAM (90) 1:07.12
4. Carolyn C HUTCHINSON (91) 1:13.76

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Freestyle 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Jack HARRIS (93) 1:08.52
2. Jamie MCKINLEY (93) 1:08.60
3. George ELDER (94) 1:10.95
4. Cameron A SOMERVILLE (93) 1:12.70

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Freestyle 12 YRS

Place Name YOB Time
3. Glenn C MCINTOSH (92) 1:07.51
6. Grant D MCPHERSON (93) 1:11.42
12. Alan R STUART (92) 1:23.41

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Freestyle 13 YRS

Place Name YOB Time
3. Ciaran A DOHERTY (91) 1:08.08

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Freestyle 14 YRS

Place Name YOB Time
3. David J PHILLIPS (90) 1:04.77

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Freestyle 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Megan L DONNELLY (94) 2:30.62

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Freestyle 12 YRS

Place Name YOB Time
4. Eilidh K LYNCH (92) 2:31.66
6. Stephanie A CARR (92) 2:37.51
7. Heather MILLER (92) 2:39.34
10. Chelsea KENNY (92) 2:44.66
12. Emma J QUEARNS (92) 2:50.68

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Freestyle 13 YRS

Place Name YOB Time
1. Cheryl M BOND (91) 2:22.04

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Freestyle 14 YRS

Place Name YOB Time
2. Sophie G DORRIAN (90) 2:26.66
4. Carolyn C HUTCHINSON (91) 2:47.58
7. Kirsten MCCARRON (90) 2:51.76

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Freestyle 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Jack HARRIS (93) 2:24.49
2. Jamie MCKINLEY (93) 2:27.42
3. George ELDER (94) 2:28.47
4. Cameron A SOMERVILLE (93) 2:33.42
6. Marc J AUSTIN (94) 2:45.56

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Freestyle 12 YRS

Place Name YOB Time
2. Glenn C MCINTOSH (92) 2:19.64
3. Ross T MACKAY (92) 2:20.00
5. Graeme SPALDING (93) 2:27.35
7. Grant D MCPHERSON (93) 2:38.41
12. Gavin S CAMERON (92) 3:02.76

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Freestyle 13 YRS

Place Name YOB Time
2. Ciaran A DOHERTY (91) 2:24.75

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Freestyle 14 YRS

Place Name YOB Time
2. Vasili GORDEYEV (90) 2:17.95
5. David J PHILLIPS (90) 2:25.23

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 50m Breaststroke 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
1. Stacey HENDERSON (95) 49.00
2. Lauren D MACKAY (95) 49.09
3. Kirstin L MCKINLEY (95) 49.20
4. Rachael CLARK (95) 49.28
7. Nicole M BOND (95) 51.85
11. Ciara A HARRISON (95) 54.42

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 50m Breaststroke 10 YRS

Place Name YOB Time
1. Georgina E SELLYN (94) 43.75
7. Laura MILLER (94) 51.11

Back to Table of Contents

Boys 10 Yrs/Under 50m Breaststroke 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
1. Martin DOUGLAS (96) 49.30
10. Jack M AUSTIN (96) 57.57

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Breaststroke 12 YRS

Place Name YOB Time
2. Shona M BLACK (93) 1:30.30
4. Heather MILLER (92) 1:35.99
6. Stephanie A CARR (92) 1:36.52
10. Eilidh K LYNCH (92) 1:39.31
13. Emma J QUEARNS (92) 1:40.25
17. Jennifer GIBSON (93) 1:45.41
22. Chelsea KENNY (92) 1:49.34

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Breaststroke 13 YRS

Place Name YOB Time
1. Cheryl M BOND (91) 1:29.79
Margaret E COYLE (91) DIS T 3L.

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Breaststroke 14 YRS

Place Name YOB Time
1. Sophie G DORRIAN (90) 1:24.13
3. Carolyn C HUTCHINSON (91) 1:34.74
6. Kirsten MCCARRON (90) 1:41.00

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Breaststroke 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Jamie MCKINLEY (93) 1:38.33
6. Marc J AUSTIN (94) 1:53.25

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Breaststroke 12 YRS

Place Name YOB Time
2. Glenn C MCINTOSH (92) 1:32.12
3. Graeme SPALDING (93) 1:33.85
8. Grant D MCPHERSON (93) 1:38.79
14. Gavin S CAMERON (92) 1:47.29

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Breaststroke 14 YRS

Place Name YOB Time
1. Vasili GORDEYEV (90) 1:19.52
4. David J PHILLIPS (90) 1:27.11

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Breaststroke 11 YRS

Place Name YOB Time
2. Megan L DONNELLY (94) 3:25.06
9. Anina KHAMISHA (93) 3:36.14

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Breaststroke 12 YRS

Place Name YOB Time
2. Shona M BLACK (93) 3:14.94
4. Stephanie A CARR (92) 3:19.78
5. Heather MILLER (92) 3:20.35
11. Emma J QUEARNS (92) 3:28.43
12. Eilidh K LYNCH (92) 3:28.65
15. Chelsea KENNY (92) 3:43.72

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Breaststroke 13 YRS

Place Name YOB Time
Cheryl M BOND (91) DIS ST 0L.

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Breaststroke 14 YRS

Place Name YOB Time
2. Sophie G DORRIAN (90) 3:02.48
4. Carolyn C HUTCHINSON (91) 3:22.28

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Breaststroke 11 YRS

Place Name YOB Time
2. Jamie MCKINLEY (93) 3:24.01
4. George ELDER (94) 3:27.45

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Breaststroke 12 YRS

Place Name YOB Time
3. Glenn C MCINTOSH (92) 3:15.74
4. Graeme SPALDING (93) 3:18.40
9. Grant D MCPHERSON (93) 3:29.92
12. Gavin S CAMERON (92) 3:35.77

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Breaststroke 14 YRS

Place Name YOB Time
2. David J PHILLIPS (90) 3:06.48

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 50m Butterfly 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
1. Rachael CLARK (95) 38.35
3. Nicole M BOND (95) 41.19
5. Kirstin L MCKINLEY (95) 41.99
6. Lauren D MACKAY (95) 42.33
7. Cara J TOSH (95) 43.61
9. Stacey HENDERSON (95) 45.23
11. Ciara A HARRISON (95) 48.60

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 50m Butterfly 10 YRS

Place Name YOB Time
13. Laura MILLER (94) 52.31

Back to Table of Contents

Boys 10 Yrs/Under 50m Butterfly 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
4. Martin DOUGLAS (96) 45.57
7. Jack M AUSTIN (96) 47.16

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Butterfly 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Robynne E SYDENHAM (93) 1:23.79
5. Anina KHAMISHA (93) 1:38.53

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Butterfly 12 YRS

Place Name YOB Time
3. Shona M BLACK (93) 1:19.57
4. Eilidh K LYNCH (92) 1:22.35
5. Stephanie A CARR (92) 1:24.52
9. Chelsea KENNY (92) 1:32.37
11. Heather MILLER (92) 1:40.12

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Butterfly 13 YRS

Place Name YOB Time
1. Cheryl M BOND (91) 1:11.00
3. Margaret E COYLE (91) 1:31.84
4. Rebecca L CLOW (92) 1:37.01

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Butterfly 14 YRS

Place Name YOB Time
2. Carolyn C HUTCHINSON (91) 1:36.15

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Butterfly 11 YRS

Place Name YOB Time
2. George ELDER (94) 1:23.52
3. Jack HARRIS (93) 1:28.57
4. Cameron A SOMERVILLE (93) 1:34.77

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Butterfly 12 YRS

Place Name YOB Time
1. Glenn C MCINTOSH (92) 1:16.33
2. Graeme SPALDING (93) 1:16.70
9. Gavin S CAMERON (92) 1:46.66
11. Alan R STUART (92) 2:18.68

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Butterfly 13 YRS

Place Name YOB Time
1. Ciaran A DOHERTY (91) 1:18.01

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Butterfly 14 YRS

Place Name YOB Time
4. David J PHILLIPS (90) 1:20.49

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Butterfly 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Robynne E SYDENHAM (93) 2:59.01

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Butterfly 12 YRS

Place Name YOB Time
1. Sarah MACLEAN (92) 2:38.97
3. Shona M BLACK (93) 3:00.02
4. Stephanie A CARR (92) 3:01.49
6. Eilidh K LYNCH (92) 3:08.68
8. Heather MILLER (92) 3:35.98

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Butterfly 13 YRS

Place Name YOB Time
1. Cheryl M BOND (91) 2:36.85

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Butterfly 11 YRS

Place Name YOB Time
1. George ELDER (94) 2:55.37
3. Cameron A SOMERVILLE (93) 3:20.32

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Butterfly 12 YRS

Place Name YOB Time
1. Graeme SPALDING (93) 2:37.30
2. Ross T MACKAY (92) 2:39.50
3. Glenn C MCINTOSH (92) 2:42.09
6. Gavin S CAMERON (92) 3:59.42

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 50m Backstroke 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
1. Kirstin L MCKINLEY (95) 40.55
2. Rachael CLARK (95) 40.63
4. Stacey HENDERSON (95) 43.70
6. Cara J TOSH (95) 44.15
9. Lauren D MACKAY (95) 45.56
10. Nicole M BOND (95) 45.88
13. Ciara A HARRISON (95) 48.55

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 50m Backstroke 10 YRS

Place Name YOB Time
5. Georgina E SELLYN (94) 43.66
10. Laura MILLER (94) 48.08

Back to Table of Contents

Boys 10 Yrs/Under 50m Backstroke 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
3. Jack M AUSTIN (96) 43.30
5. Martin DOUGLAS (96) 45.88

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Backstroke 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Megan L DONNELLY (94) 1:20.45
3. Anina KHAMISHA (93) 1:25.46

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Backstroke 12 YRS

Place Name YOB Time
5. Stephanie A CARR (92) 1:21.33
6. Emma J QUEARNS (92) 1:21.83
8. Eilidh K LYNCH (92) 1:24.77
10. Chelsea KENNY (92) 1:27.13
17. Heather MILLER (92) 1:30.48
19. Jennifer GIBSON (93) 1:32.66

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Backstroke 13 YRS

Place Name YOB Time
1. Cheryl M BOND (91) 1:19.64
7. Margaret E COYLE (91) 1:34.09

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Backstroke 14 YRS

Place Name YOB Time
3. Sophie G DORRIAN (90) 1:19.00
7. Kirsten MCCARRON (90) 1:28.66
8. Carolyn C HUTCHINSON (91) 1:30.71

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Backstroke 11 YRS

Place Name YOB Time
2. George ELDER (94) 1:20.61
4. Cameron A SOMERVILLE (93) 1:24.40
6. Marc J AUSTIN (94) 1:29.54
Jamie MCKINLEY (93) DNF

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Backstroke 12 YRS

Place Name YOB Time
1. Ross T MACKAY (92) 1:12.63
2. Glenn C MCINTOSH (92) 1:14.32
4. Graeme SPALDING (93) 1:22.46
8. Grant D MCPHERSON (93) 1:28.37
11. Gavin S CAMERON (92) 1:29.94

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Backstroke 13 YRS

Place Name YOB Time
3. Ciaran A DOHERTY (91) 1:18.92

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Backstroke 14 YRS

Place Name YOB Time
5. David J PHILLIPS (90) 1:18.81

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Backstroke 11 YRS

Place Name YOB Time
2. Robynne E SYDENHAM (93) 2:54.18
4. Anina KHAMISHA (93) 3:02.12

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Backstroke 12 YRS

Place Name YOB Time
1. Sarah MACLEAN (92) 2:32.41
5. Stephanie A CARR (92) 2:46.81
7. Eilidh K LYNCH (92) 3:02.72
9. Heather MILLER (92) 3:14.65

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Backstroke 13 YRS

Place Name YOB Time
4. Rebecca L CLOW (92) 3:11.89

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Backstroke 14 YRS

Place Name YOB Time
1. Megan E SYDENHAM (90) 2:44.19
4. Carolyn C HUTCHINSON (91) 3:11.95

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Backstroke 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Jamie MCKINLEY (93) 2:47.34
2. George ELDER (94) 2:50.64
4. Cameron A SOMERVILLE (93) 2:54.52

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Backstroke 12 YRS

Place Name YOB Time
1. Ross T MACKAY (92) 2:31.23
2. Glenn C MCINTOSH (92) 2:31.35
4. Graeme SPALDING (93) 2:52.77
6. Grant D MCPHERSON (93) 2:57.60
10. Alan R STUART (92) 3:25.28

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Backstroke 14 YRS

Place Name YOB Time
4. David J PHILLIPS (90) 2:46.40

Back to Table of Contents

Girls Open 200m IM 11 YRS

Place Name YOB Time
2. Robynne E SYDENHAM (93) 2:54.95
5. Anina KHAMISHA (93) 3:08.83

Back to Table of Contents

Girls Open 200m IM 12 YRS

Place Name YOB Time
2. Stephanie A CARR (92) 2:52.34
4. Eilidh K LYNCH (92) 2:56.06
7. Chelsea KENNY (92) 3:05.06
8. Heather MILLER (92) 3:06.11

Back to Table of Contents

Girls Open 200m IM 13 YRS

Place Name YOB Time
1. Cheryl M BOND (91) 2:42.57
4. Margaret E COYLE (91) 3:11.15

Back to Table of Contents

Girls Open 200m IM 14 YRS

Place Name YOB Time
3. Carolyn C HUTCHINSON (91) 3:06.71
Megan E SYDENHAM (90) DIS T 4L.

Back to Table of Contents

Boys Open 200m IM 11 YRS

Place Name YOB Time
2. Jamie MCKINLEY (93) 2:55.62
4. Cameron A SOMERVILLE (93) 3:06.86
George ELDER (94) DIS T 5L.

Back to Table of Contents

Boys Open 200m IM 12 YRS

Place Name YOB Time
1. Glenn C MCINTOSH (92) 2:39.31
3. Ross T MACKAY (92) 2:39.95
5. Graeme SPALDING (93) 2:48.90
10. Grant D MCPHERSON (93) 3:10.01
11. Gavin S CAMERON (92) 3:12.93
13. Alan R STUART (92) 3:44.48

Back to Table of Contents

Boys Open 200m IM 13 YRS

Place Name YOB Time
3. Ciaran A DOHERTY (91) 2:46.43

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 100m IM 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
1. Kirstin L MCKINLEY (95) 1:28.34
2. Rachael CLARK (95) 1:28.99
4. Lauren D MACKAY (95) 1:31.50
5. Cara J TOSH (95) 1:33.42
6. Stacey HENDERSON (95) 1:33.57
7. Nicole M BOND (95) 1:35.93
12. Ciara A HARRISON (95) 1:43.25

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 100m IM 10 YRS

Place Name YOB Time
2. Georgina E SELLYN (94) 1:28.28
9. Laura MILLER (94) 1:42.69

Back to Table of Contents

Boys 10 Yrs/Under 100m IM 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
5. Martin DOUGLAS (96) 1:37.85
7. Jack M AUSTIN (96) 1:39.90

Back to Table of Contents

Add comment


Security code
Refresh

Latest Comments

  • COGST Awards Night 2014
    Cara Goutcher 16.10.2014 20:47
    .
     
  • COGST Awards Night 2014
    John Phillips 05.10.2014 14:48
    OK, should be working again.. sorry about that
     
  • COGST Awards Night 2014
    John Phillips 05.10.2014 14:43
    There seems to be a problem with the options - I'm trying to resolve it just now
     
  • COGST Awards Night 2014
    Alieda McKinney 05.10.2014 14:21
    Hi I cant seem to get the option to choose a ticket type either.
     
  • COGST Awards Night 2014
    catherine perrett 04.10.2014 21:11
    Just tried that and it doesn't show the ticket type. Is there another way I could get them?

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information