coglogo

Facebook Image
Follow Us On Twitter - Image
COGST Office:
Mon-Fri 10-2pm 
0141 287 5447
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Cumbernauld Spring Graded 14 – 15 March 2015

Cumbernauld Spring Graded Meet TRYST SPORTS CENTRECUMBERNAULD14 – 15 March 2015 Warm Up 09.00 and 13.30 each dayStart 10.00 and 14.30 each day Team Manager contact no: 07732 991179 Draft Programmes available in Members Area - link below Draft Programmes (/home/doc-library/category/7-draft-programmes) It is the parent/swimmer's responsibility to contact the team manager if the swimmer will not be attending the meet they have entered and been accepted...


Read More...

Mini League Round One

Our young swimmers from COGST have started this year's Mini League campaign in great form with an away match win against Dunoon. The final points tally was: City of Glasgow 208, Dunoon 160 A huge thank you must go to our Team Manager Kath McManus for her superb multi-tasking skills! Dave Hill


Read More...

West District 2015 Long Course Championship – Senior Age Gro...

West District Long Course Championship Senior Age Group (age at 31st Dec 2015)Saturday Sunday 7th 8th March 2015Dollan Aqua Centre, Brouster Hill, East Kilbride, G74 1AF Session One Three, warm-up 9.00am for 10.00am startSession Two Four, warm-up 1.30pm for 2.30pm start Team Manager contact no: 07732 991179 It is the parent/swimmer's responsibility to contact the...


Read More...

Edinburgh International - 13/03/2015 to 15/03/2015

Royal Commonwealth PoolDalkeith RoadEdinburgh, EH16 5BB13th – 15th March 2015 Friday 13 March, S1:Warm up 4.00pm Start 5:00Saturday 14 March - Session 2 Warm up 8.00am Start 9:00amSaturday 14 March - Session 3 Warm up 12:30 Start tbc.Saturday 14 March - Session 4 Warm up 5:00 Start tbc.Sunday 15 March - Session 5 Warm up 8.00am Start 9:00amSunday 15 March -...


Read More...

Edinburgh International meet programme

Some of you may have heard that a draft programme for Edinburgh International Meet has been posted on another swim club's website. Please be aware that this was an initial draft which was not supposed to be published in any way. It has since been withdrawn to be reassessed and timed as the seeding was not correct for all events,...


Read More...
01234

Home

2005 May 14-15: North Ayrshire Junior Meet

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Events

Girls 10 Yrs/Under 50m Freestyle 09 YRS/UNDER
Girls 10 Yrs/Under 50m Freestyle 10 YRS
Boys 10 Yrs/Under 50m Freestyle 09 YRS/UNDER
Girls Open 100m Freestyle 11 YRS
Girls Open 100m Freestyle 12 YRS
Girls Open 100m Freestyle 13 YRS
Girls Open 100m Freestyle 14 YRS
Boys Open 100m Freestyle 11 YRS
Boys Open 100m Freestyle 12 YRS
Boys Open 100m Freestyle 13 YRS
Boys Open 100m Freestyle 14 YRS
Girls Open 200m Freestyle 11 YRS
Girls Open 200m Freestyle 12 YRS
Girls Open 200m Freestyle 13 YRS
Girls Open 200m Freestyle 14 YRS
Boys Open 200m Freestyle 11 YRS
Boys Open 200m Freestyle 12 YRS
Boys Open 200m Freestyle 13 YRS
Boys Open 200m Freestyle 14 YRS
Girls 10 Yrs/Under 50m Breaststroke 09 YRS/UNDER
Girls 10 Yrs/Under 50m Breaststroke 10 YRS
Boys 10 Yrs/Under 50m Breaststroke 09 YRS/UNDER
Girls Open 100m Breaststroke 12 YRS
Girls Open 100m Breaststroke 13 YRS
Girls Open 100m Breaststroke 14 YRS
Boys Open 100m Breaststroke 11 YRS
Boys Open 100m Breaststroke 12 YRS
Boys Open 100m Breaststroke 14 YRS
Girls Open 200m Breaststroke 11 YRS
Girls Open 200m Breaststroke 12 YRS
Girls Open 200m Breaststroke 13 YRS
Girls Open 200m Breaststroke 14 YRS
Boys Open 200m Breaststroke 11 YRS
Boys Open 200m Breaststroke 12 YRS
Boys Open 200m Breaststroke 14 YRS
Girls 10 Yrs/Under 50m Butterfly 09 YRS/UNDER
Girls 10 Yrs/Under 50m Butterfly 10 YRS
Boys 10 Yrs/Under 50m Butterfly 09 YRS/UNDER
Girls Open 100m Butterfly 11 YRS
Girls Open 100m Butterfly 12 YRS
Girls Open 100m Butterfly 13 YRS
Girls Open 100m Butterfly 14 YRS
Boys Open 100m Butterfly 11 YRS
Boys Open 100m Butterfly 12 YRS
Boys Open 100m Butterfly 13 YRS
Boys Open 100m Butterfly 14 YRS
Girls Open 200m Butterfly 11 YRS
Girls Open 200m Butterfly 12 YRS
Girls Open 200m Butterfly 13 YRS
Boys Open 200m Butterfly 11 YRS
Boys Open 200m Butterfly 12 YRS
Girls 10 Yrs/Under 50m Backstroke 09 YRS/UNDER
Girls 10 Yrs/Under 50m Backstroke 10 YRS
Boys 10 Yrs/Under 50m Backstroke 09 YRS/UNDER
Girls Open 100m Backstroke 11 YRS
Girls Open 100m Backstroke 12 YRS
Girls Open 100m Backstroke 13 YRS
Girls Open 100m Backstroke 14 YRS
Boys Open 100m Backstroke 11 YRS
Boys Open 100m Backstroke 12 YRS
Boys Open 100m Backstroke 13 YRS
Boys Open 100m Backstroke 14 YRS
Girls Open 200m Backstroke 11 YRS
Girls Open 200m Backstroke 12 YRS
Girls Open 200m Backstroke 13 YRS
Girls Open 200m Backstroke 14 YRS
Boys Open 200m Backstroke 11 YRS
Boys Open 200m Backstroke 12 YRS
Boys Open 200m Backstroke 14 YRS
Girls Open 200m IM 11 YRS
Girls Open 200m IM 12 YRS
Girls Open 200m IM 13 YRS
Girls Open 200m IM 14 YRS
Boys Open 200m IM 11 YRS
Boys Open 200m IM 12 YRS
Boys Open 200m IM 13 YRS
Girls 10 Yrs/Under 100m IM 09 YRS/UNDER
Girls 10 Yrs/Under 100m IM 10 YRS
Boys 10 Yrs/Under 100m IM 09 YRS/UNDER

Girls 10 Yrs/Under 50m Freestyle 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
1. Rachael CLARK (95) 36.58
3. Stacey HENDERSON (95) 37.65
4. Kirstin L MCKINLEY (95) 37.84
5. Lauren D MACKAY (95) 38.23
7. Nicole M BOND (95) 39.09
9. Ciara A HARRISON (95) 40.11

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 50m Freestyle 10 YRS

Place Name YOB Time
5. Georgina E SELLYN (94) 37.22
8. Laura MILLER (94) 40.21

Back to Table of Contents

Boys 10 Yrs/Under 50m Freestyle 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
4. Jack M AUSTIN (96) 37.77
7. Martin DOUGLAS (96) 38.83

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Freestyle 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Robynne E SYDENHAM (93) 1:11.25
6. Anina KHAMISHA (93) 1:16.69

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Freestyle 12 YRS

Place Name YOB Time
3. Eilidh K LYNCH (92) 1:10.97
4. Shona M BLACK (93) 1:11.20
7. Heather MILLER (92) 1:14.13
11. Chelsea KENNY (92) 1:16.90

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Freestyle 13 YRS

Place Name YOB Time
5. Rebecca L CLOW (92) 1:18.91
6. Margaret E COYLE (91) 1:20.48

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Freestyle 14 YRS

Place Name YOB Time
3. Megan E SYDENHAM (90) 1:07.12
4. Carolyn C HUTCHINSON (91) 1:13.76

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Freestyle 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Jack HARRIS (93) 1:08.52
2. Jamie MCKINLEY (93) 1:08.60
3. George ELDER (94) 1:10.95
4. Cameron A SOMERVILLE (93) 1:12.70

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Freestyle 12 YRS

Place Name YOB Time
3. Glenn C MCINTOSH (92) 1:07.51
6. Grant D MCPHERSON (93) 1:11.42
12. Alan R STUART (92) 1:23.41

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Freestyle 13 YRS

Place Name YOB Time
3. Ciaran A DOHERTY (91) 1:08.08

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Freestyle 14 YRS

Place Name YOB Time
3. David J PHILLIPS (90) 1:04.77

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Freestyle 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Megan L DONNELLY (94) 2:30.62

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Freestyle 12 YRS

Place Name YOB Time
4. Eilidh K LYNCH (92) 2:31.66
6. Stephanie A CARR (92) 2:37.51
7. Heather MILLER (92) 2:39.34
10. Chelsea KENNY (92) 2:44.66
12. Emma J QUEARNS (92) 2:50.68

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Freestyle 13 YRS

Place Name YOB Time
1. Cheryl M BOND (91) 2:22.04

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Freestyle 14 YRS

Place Name YOB Time
2. Sophie G DORRIAN (90) 2:26.66
4. Carolyn C HUTCHINSON (91) 2:47.58
7. Kirsten MCCARRON (90) 2:51.76

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Freestyle 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Jack HARRIS (93) 2:24.49
2. Jamie MCKINLEY (93) 2:27.42
3. George ELDER (94) 2:28.47
4. Cameron A SOMERVILLE (93) 2:33.42
6. Marc J AUSTIN (94) 2:45.56

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Freestyle 12 YRS

Place Name YOB Time
2. Glenn C MCINTOSH (92) 2:19.64
3. Ross T MACKAY (92) 2:20.00
5. Graeme SPALDING (93) 2:27.35
7. Grant D MCPHERSON (93) 2:38.41
12. Gavin S CAMERON (92) 3:02.76

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Freestyle 13 YRS

Place Name YOB Time
2. Ciaran A DOHERTY (91) 2:24.75

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Freestyle 14 YRS

Place Name YOB Time
2. Vasili GORDEYEV (90) 2:17.95
5. David J PHILLIPS (90) 2:25.23

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 50m Breaststroke 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
1. Stacey HENDERSON (95) 49.00
2. Lauren D MACKAY (95) 49.09
3. Kirstin L MCKINLEY (95) 49.20
4. Rachael CLARK (95) 49.28
7. Nicole M BOND (95) 51.85
11. Ciara A HARRISON (95) 54.42

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 50m Breaststroke 10 YRS

Place Name YOB Time
1. Georgina E SELLYN (94) 43.75
7. Laura MILLER (94) 51.11

Back to Table of Contents

Boys 10 Yrs/Under 50m Breaststroke 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
1. Martin DOUGLAS (96) 49.30
10. Jack M AUSTIN (96) 57.57

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Breaststroke 12 YRS

Place Name YOB Time
2. Shona M BLACK (93) 1:30.30
4. Heather MILLER (92) 1:35.99
6. Stephanie A CARR (92) 1:36.52
10. Eilidh K LYNCH (92) 1:39.31
13. Emma J QUEARNS (92) 1:40.25
17. Jennifer GIBSON (93) 1:45.41
22. Chelsea KENNY (92) 1:49.34

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Breaststroke 13 YRS

Place Name YOB Time
1. Cheryl M BOND (91) 1:29.79
Margaret E COYLE (91) DIS T 3L.

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Breaststroke 14 YRS

Place Name YOB Time
1. Sophie G DORRIAN (90) 1:24.13
3. Carolyn C HUTCHINSON (91) 1:34.74
6. Kirsten MCCARRON (90) 1:41.00

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Breaststroke 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Jamie MCKINLEY (93) 1:38.33
6. Marc J AUSTIN (94) 1:53.25

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Breaststroke 12 YRS

Place Name YOB Time
2. Glenn C MCINTOSH (92) 1:32.12
3. Graeme SPALDING (93) 1:33.85
8. Grant D MCPHERSON (93) 1:38.79
14. Gavin S CAMERON (92) 1:47.29

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Breaststroke 14 YRS

Place Name YOB Time
1. Vasili GORDEYEV (90) 1:19.52
4. David J PHILLIPS (90) 1:27.11

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Breaststroke 11 YRS

Place Name YOB Time
2. Megan L DONNELLY (94) 3:25.06
9. Anina KHAMISHA (93) 3:36.14

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Breaststroke 12 YRS

Place Name YOB Time
2. Shona M BLACK (93) 3:14.94
4. Stephanie A CARR (92) 3:19.78
5. Heather MILLER (92) 3:20.35
11. Emma J QUEARNS (92) 3:28.43
12. Eilidh K LYNCH (92) 3:28.65
15. Chelsea KENNY (92) 3:43.72

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Breaststroke 13 YRS

Place Name YOB Time
Cheryl M BOND (91) DIS ST 0L.

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Breaststroke 14 YRS

Place Name YOB Time
2. Sophie G DORRIAN (90) 3:02.48
4. Carolyn C HUTCHINSON (91) 3:22.28

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Breaststroke 11 YRS

Place Name YOB Time
2. Jamie MCKINLEY (93) 3:24.01
4. George ELDER (94) 3:27.45

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Breaststroke 12 YRS

Place Name YOB Time
3. Glenn C MCINTOSH (92) 3:15.74
4. Graeme SPALDING (93) 3:18.40
9. Grant D MCPHERSON (93) 3:29.92
12. Gavin S CAMERON (92) 3:35.77

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Breaststroke 14 YRS

Place Name YOB Time
2. David J PHILLIPS (90) 3:06.48

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 50m Butterfly 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
1. Rachael CLARK (95) 38.35
3. Nicole M BOND (95) 41.19
5. Kirstin L MCKINLEY (95) 41.99
6. Lauren D MACKAY (95) 42.33
7. Cara J TOSH (95) 43.61
9. Stacey HENDERSON (95) 45.23
11. Ciara A HARRISON (95) 48.60

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 50m Butterfly 10 YRS

Place Name YOB Time
13. Laura MILLER (94) 52.31

Back to Table of Contents

Boys 10 Yrs/Under 50m Butterfly 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
4. Martin DOUGLAS (96) 45.57
7. Jack M AUSTIN (96) 47.16

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Butterfly 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Robynne E SYDENHAM (93) 1:23.79
5. Anina KHAMISHA (93) 1:38.53

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Butterfly 12 YRS

Place Name YOB Time
3. Shona M BLACK (93) 1:19.57
4. Eilidh K LYNCH (92) 1:22.35
5. Stephanie A CARR (92) 1:24.52
9. Chelsea KENNY (92) 1:32.37
11. Heather MILLER (92) 1:40.12

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Butterfly 13 YRS

Place Name YOB Time
1. Cheryl M BOND (91) 1:11.00
3. Margaret E COYLE (91) 1:31.84
4. Rebecca L CLOW (92) 1:37.01

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Butterfly 14 YRS

Place Name YOB Time
2. Carolyn C HUTCHINSON (91) 1:36.15

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Butterfly 11 YRS

Place Name YOB Time
2. George ELDER (94) 1:23.52
3. Jack HARRIS (93) 1:28.57
4. Cameron A SOMERVILLE (93) 1:34.77

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Butterfly 12 YRS

Place Name YOB Time
1. Glenn C MCINTOSH (92) 1:16.33
2. Graeme SPALDING (93) 1:16.70
9. Gavin S CAMERON (92) 1:46.66
11. Alan R STUART (92) 2:18.68

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Butterfly 13 YRS

Place Name YOB Time
1. Ciaran A DOHERTY (91) 1:18.01

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Butterfly 14 YRS

Place Name YOB Time
4. David J PHILLIPS (90) 1:20.49

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Butterfly 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Robynne E SYDENHAM (93) 2:59.01

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Butterfly 12 YRS

Place Name YOB Time
1. Sarah MACLEAN (92) 2:38.97
3. Shona M BLACK (93) 3:00.02
4. Stephanie A CARR (92) 3:01.49
6. Eilidh K LYNCH (92) 3:08.68
8. Heather MILLER (92) 3:35.98

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Butterfly 13 YRS

Place Name YOB Time
1. Cheryl M BOND (91) 2:36.85

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Butterfly 11 YRS

Place Name YOB Time
1. George ELDER (94) 2:55.37
3. Cameron A SOMERVILLE (93) 3:20.32

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Butterfly 12 YRS

Place Name YOB Time
1. Graeme SPALDING (93) 2:37.30
2. Ross T MACKAY (92) 2:39.50
3. Glenn C MCINTOSH (92) 2:42.09
6. Gavin S CAMERON (92) 3:59.42

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 50m Backstroke 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
1. Kirstin L MCKINLEY (95) 40.55
2. Rachael CLARK (95) 40.63
4. Stacey HENDERSON (95) 43.70
6. Cara J TOSH (95) 44.15
9. Lauren D MACKAY (95) 45.56
10. Nicole M BOND (95) 45.88
13. Ciara A HARRISON (95) 48.55

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 50m Backstroke 10 YRS

Place Name YOB Time
5. Georgina E SELLYN (94) 43.66
10. Laura MILLER (94) 48.08

Back to Table of Contents

Boys 10 Yrs/Under 50m Backstroke 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
3. Jack M AUSTIN (96) 43.30
5. Martin DOUGLAS (96) 45.88

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Backstroke 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Megan L DONNELLY (94) 1:20.45
3. Anina KHAMISHA (93) 1:25.46

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Backstroke 12 YRS

Place Name YOB Time
5. Stephanie A CARR (92) 1:21.33
6. Emma J QUEARNS (92) 1:21.83
8. Eilidh K LYNCH (92) 1:24.77
10. Chelsea KENNY (92) 1:27.13
17. Heather MILLER (92) 1:30.48
19. Jennifer GIBSON (93) 1:32.66

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Backstroke 13 YRS

Place Name YOB Time
1. Cheryl M BOND (91) 1:19.64
7. Margaret E COYLE (91) 1:34.09

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Backstroke 14 YRS

Place Name YOB Time
3. Sophie G DORRIAN (90) 1:19.00
7. Kirsten MCCARRON (90) 1:28.66
8. Carolyn C HUTCHINSON (91) 1:30.71

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Backstroke 11 YRS

Place Name YOB Time
2. George ELDER (94) 1:20.61
4. Cameron A SOMERVILLE (93) 1:24.40
6. Marc J AUSTIN (94) 1:29.54
Jamie MCKINLEY (93) DNF

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Backstroke 12 YRS

Place Name YOB Time
1. Ross T MACKAY (92) 1:12.63
2. Glenn C MCINTOSH (92) 1:14.32
4. Graeme SPALDING (93) 1:22.46
8. Grant D MCPHERSON (93) 1:28.37
11. Gavin S CAMERON (92) 1:29.94

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Backstroke 13 YRS

Place Name YOB Time
3. Ciaran A DOHERTY (91) 1:18.92

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Backstroke 14 YRS

Place Name YOB Time
5. David J PHILLIPS (90) 1:18.81

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Backstroke 11 YRS

Place Name YOB Time
2. Robynne E SYDENHAM (93) 2:54.18
4. Anina KHAMISHA (93) 3:02.12

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Backstroke 12 YRS

Place Name YOB Time
1. Sarah MACLEAN (92) 2:32.41
5. Stephanie A CARR (92) 2:46.81
7. Eilidh K LYNCH (92) 3:02.72
9. Heather MILLER (92) 3:14.65

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Backstroke 13 YRS

Place Name YOB Time
4. Rebecca L CLOW (92) 3:11.89

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Backstroke 14 YRS

Place Name YOB Time
1. Megan E SYDENHAM (90) 2:44.19
4. Carolyn C HUTCHINSON (91) 3:11.95

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Backstroke 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Jamie MCKINLEY (93) 2:47.34
2. George ELDER (94) 2:50.64
4. Cameron A SOMERVILLE (93) 2:54.52

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Backstroke 12 YRS

Place Name YOB Time
1. Ross T MACKAY (92) 2:31.23
2. Glenn C MCINTOSH (92) 2:31.35
4. Graeme SPALDING (93) 2:52.77
6. Grant D MCPHERSON (93) 2:57.60
10. Alan R STUART (92) 3:25.28

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Backstroke 14 YRS

Place Name YOB Time
4. David J PHILLIPS (90) 2:46.40

Back to Table of Contents

Girls Open 200m IM 11 YRS

Place Name YOB Time
2. Robynne E SYDENHAM (93) 2:54.95
5. Anina KHAMISHA (93) 3:08.83

Back to Table of Contents

Girls Open 200m IM 12 YRS

Place Name YOB Time
2. Stephanie A CARR (92) 2:52.34
4. Eilidh K LYNCH (92) 2:56.06
7. Chelsea KENNY (92) 3:05.06
8. Heather MILLER (92) 3:06.11

Back to Table of Contents

Girls Open 200m IM 13 YRS

Place Name YOB Time
1. Cheryl M BOND (91) 2:42.57
4. Margaret E COYLE (91) 3:11.15

Back to Table of Contents

Girls Open 200m IM 14 YRS

Place Name YOB Time
3. Carolyn C HUTCHINSON (91) 3:06.71
Megan E SYDENHAM (90) DIS T 4L.

Back to Table of Contents

Boys Open 200m IM 11 YRS

Place Name YOB Time
2. Jamie MCKINLEY (93) 2:55.62
4. Cameron A SOMERVILLE (93) 3:06.86
George ELDER (94) DIS T 5L.

Back to Table of Contents

Boys Open 200m IM 12 YRS

Place Name YOB Time
1. Glenn C MCINTOSH (92) 2:39.31
3. Ross T MACKAY (92) 2:39.95
5. Graeme SPALDING (93) 2:48.90
10. Grant D MCPHERSON (93) 3:10.01
11. Gavin S CAMERON (92) 3:12.93
13. Alan R STUART (92) 3:44.48

Back to Table of Contents

Boys Open 200m IM 13 YRS

Place Name YOB Time
3. Ciaran A DOHERTY (91) 2:46.43

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 100m IM 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
1. Kirstin L MCKINLEY (95) 1:28.34
2. Rachael CLARK (95) 1:28.99
4. Lauren D MACKAY (95) 1:31.50
5. Cara J TOSH (95) 1:33.42
6. Stacey HENDERSON (95) 1:33.57
7. Nicole M BOND (95) 1:35.93
12. Ciara A HARRISON (95) 1:43.25

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 100m IM 10 YRS

Place Name YOB Time
2. Georgina E SELLYN (94) 1:28.28
9. Laura MILLER (94) 1:42.69

Back to Table of Contents

Boys 10 Yrs/Under 100m IM 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
5. Martin DOUGLAS (96) 1:37.85
7. Jack M AUSTIN (96) 1:39.90

Back to Table of Contents

Add comment


Security code
Refresh

Latest Comments

  • Club Time Trials - 24th January 2015 - Results
    John Phillips 30.01.2015 12:01
    Fixed now
     
  • Club Time Trials - 24th January 2015 - Results
    Laura Beatt 28.01.2015 08:01
    Katie Shanahan's times have been given to Katie Sheridan
     
  • Awards Night 2014 - Last Chance
    John Phillips 19.11.2014 16:16
    No, sorry there won't be drinks for sale, but we will provide cups for you to use If you want to bring ...
     
  • Awards Night 2014 - Last Chance
    Laura Beatt 19.11.2014 14:57
    Will there be soft drinks for sale on the night or is BYOB (non-alcoholic) the only option? -Stewart
     
  • COGST Awards Night 2014
    John Phillips 05.10.2014 14:48
    OK, should be working again.. sorry about that

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information