coglogo

Facebook Image
Follow Us On Twitter - Image
COGST Office:
Mon-Fri 10-2pm 
0141 287 5447
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Club Time Trials - 24th January 2015

Thanks to all of the Swimmers, coaches and volunteers who came along to Time Trials. We had 97 swimmers, 275 swims, 98 first time swims and a magnificent 111 PB's !!! Well done to all of those who helped and took part. In particular the volunteers who did a great job of timekeeping: Stewart BeattEilidh MacdonaldCarol ScotlandLynne MurdochAllison ShanahanKaren BoyleSarah ConnellGerry BlairYann RobinFiona Best Gillian...


Read More...

Training cancelled Saturday 31st January

Due to competitions at Aberdeen, Auchenharvie and Grangemouth, all training will be cancelled on Saturday 31st January at Tollcross and Scotstoun. Dave Hill


Read More...

M B Winter Graded Meet 21st/22nd February 2015 - Entry For...

M B Winter Graded MeetSaturday Sunday 21st and 22nd February 2015Drumchapel Pool, 199Drumry Road East, Drumchapel, G15 8NS Session One Three, warm-up 9.00am for 10.00am startSession Two Four, warm-up 1.30pm for 2.30pm start Entry Secretary: Allison Shanahan ( This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ...


Read More...

J.A.G.S Meet Sunday 1st February 2015

J.A.G.S MeetSunday 1st February 2015Grangemouth Sports Complex, Abbots Road, Grangemouth, FK3 9JD Session One Three, warm-up 9.00am for 10.00am startSession Two Four, warm-up 1.30pm for 2.30pm start Draft programme is available from link below Draft Programmes (/home/doc-library/category/7-draft-programmes) Team Manager contact no: 07732 991179It is the parent/swimmer's responsibility to contact the team manager if the swimmer will not be attending the...


Read More...

M.A.G.S Meet Saturday 31st January 2015

M.A.G.S MeetSaturday 31st January 2015Grangemouth Sports Complex, Abbots Road, Grangemouth, FK3 9JD Session One Three, warm-up 9.00am for 10.00am startSession Two Four, warm-up 1.30pm for 2.30pm start Draft programme is available from link below Draft Programmes (/home/doc-library/category/7-draft-programmes) Team Manager contact no: 07732 991179It is the parent/swimmer's responsibility to contact the team manager if the swimmer will not be attending the...


Read More...
01234

Home

2005 May 14-15: North Ayrshire Junior Meet

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Events

Girls 10 Yrs/Under 50m Freestyle 09 YRS/UNDER
Girls 10 Yrs/Under 50m Freestyle 10 YRS
Boys 10 Yrs/Under 50m Freestyle 09 YRS/UNDER
Girls Open 100m Freestyle 11 YRS
Girls Open 100m Freestyle 12 YRS
Girls Open 100m Freestyle 13 YRS
Girls Open 100m Freestyle 14 YRS
Boys Open 100m Freestyle 11 YRS
Boys Open 100m Freestyle 12 YRS
Boys Open 100m Freestyle 13 YRS
Boys Open 100m Freestyle 14 YRS
Girls Open 200m Freestyle 11 YRS
Girls Open 200m Freestyle 12 YRS
Girls Open 200m Freestyle 13 YRS
Girls Open 200m Freestyle 14 YRS
Boys Open 200m Freestyle 11 YRS
Boys Open 200m Freestyle 12 YRS
Boys Open 200m Freestyle 13 YRS
Boys Open 200m Freestyle 14 YRS
Girls 10 Yrs/Under 50m Breaststroke 09 YRS/UNDER
Girls 10 Yrs/Under 50m Breaststroke 10 YRS
Boys 10 Yrs/Under 50m Breaststroke 09 YRS/UNDER
Girls Open 100m Breaststroke 12 YRS
Girls Open 100m Breaststroke 13 YRS
Girls Open 100m Breaststroke 14 YRS
Boys Open 100m Breaststroke 11 YRS
Boys Open 100m Breaststroke 12 YRS
Boys Open 100m Breaststroke 14 YRS
Girls Open 200m Breaststroke 11 YRS
Girls Open 200m Breaststroke 12 YRS
Girls Open 200m Breaststroke 13 YRS
Girls Open 200m Breaststroke 14 YRS
Boys Open 200m Breaststroke 11 YRS
Boys Open 200m Breaststroke 12 YRS
Boys Open 200m Breaststroke 14 YRS
Girls 10 Yrs/Under 50m Butterfly 09 YRS/UNDER
Girls 10 Yrs/Under 50m Butterfly 10 YRS
Boys 10 Yrs/Under 50m Butterfly 09 YRS/UNDER
Girls Open 100m Butterfly 11 YRS
Girls Open 100m Butterfly 12 YRS
Girls Open 100m Butterfly 13 YRS
Girls Open 100m Butterfly 14 YRS
Boys Open 100m Butterfly 11 YRS
Boys Open 100m Butterfly 12 YRS
Boys Open 100m Butterfly 13 YRS
Boys Open 100m Butterfly 14 YRS
Girls Open 200m Butterfly 11 YRS
Girls Open 200m Butterfly 12 YRS
Girls Open 200m Butterfly 13 YRS
Boys Open 200m Butterfly 11 YRS
Boys Open 200m Butterfly 12 YRS
Girls 10 Yrs/Under 50m Backstroke 09 YRS/UNDER
Girls 10 Yrs/Under 50m Backstroke 10 YRS
Boys 10 Yrs/Under 50m Backstroke 09 YRS/UNDER
Girls Open 100m Backstroke 11 YRS
Girls Open 100m Backstroke 12 YRS
Girls Open 100m Backstroke 13 YRS
Girls Open 100m Backstroke 14 YRS
Boys Open 100m Backstroke 11 YRS
Boys Open 100m Backstroke 12 YRS
Boys Open 100m Backstroke 13 YRS
Boys Open 100m Backstroke 14 YRS
Girls Open 200m Backstroke 11 YRS
Girls Open 200m Backstroke 12 YRS
Girls Open 200m Backstroke 13 YRS
Girls Open 200m Backstroke 14 YRS
Boys Open 200m Backstroke 11 YRS
Boys Open 200m Backstroke 12 YRS
Boys Open 200m Backstroke 14 YRS
Girls Open 200m IM 11 YRS
Girls Open 200m IM 12 YRS
Girls Open 200m IM 13 YRS
Girls Open 200m IM 14 YRS
Boys Open 200m IM 11 YRS
Boys Open 200m IM 12 YRS
Boys Open 200m IM 13 YRS
Girls 10 Yrs/Under 100m IM 09 YRS/UNDER
Girls 10 Yrs/Under 100m IM 10 YRS
Boys 10 Yrs/Under 100m IM 09 YRS/UNDER

Girls 10 Yrs/Under 50m Freestyle 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
1. Rachael CLARK (95) 36.58
3. Stacey HENDERSON (95) 37.65
4. Kirstin L MCKINLEY (95) 37.84
5. Lauren D MACKAY (95) 38.23
7. Nicole M BOND (95) 39.09
9. Ciara A HARRISON (95) 40.11

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 50m Freestyle 10 YRS

Place Name YOB Time
5. Georgina E SELLYN (94) 37.22
8. Laura MILLER (94) 40.21

Back to Table of Contents

Boys 10 Yrs/Under 50m Freestyle 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
4. Jack M AUSTIN (96) 37.77
7. Martin DOUGLAS (96) 38.83

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Freestyle 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Robynne E SYDENHAM (93) 1:11.25
6. Anina KHAMISHA (93) 1:16.69

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Freestyle 12 YRS

Place Name YOB Time
3. Eilidh K LYNCH (92) 1:10.97
4. Shona M BLACK (93) 1:11.20
7. Heather MILLER (92) 1:14.13
11. Chelsea KENNY (92) 1:16.90

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Freestyle 13 YRS

Place Name YOB Time
5. Rebecca L CLOW (92) 1:18.91
6. Margaret E COYLE (91) 1:20.48

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Freestyle 14 YRS

Place Name YOB Time
3. Megan E SYDENHAM (90) 1:07.12
4. Carolyn C HUTCHINSON (91) 1:13.76

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Freestyle 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Jack HARRIS (93) 1:08.52
2. Jamie MCKINLEY (93) 1:08.60
3. George ELDER (94) 1:10.95
4. Cameron A SOMERVILLE (93) 1:12.70

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Freestyle 12 YRS

Place Name YOB Time
3. Glenn C MCINTOSH (92) 1:07.51
6. Grant D MCPHERSON (93) 1:11.42
12. Alan R STUART (92) 1:23.41

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Freestyle 13 YRS

Place Name YOB Time
3. Ciaran A DOHERTY (91) 1:08.08

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Freestyle 14 YRS

Place Name YOB Time
3. David J PHILLIPS (90) 1:04.77

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Freestyle 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Megan L DONNELLY (94) 2:30.62

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Freestyle 12 YRS

Place Name YOB Time
4. Eilidh K LYNCH (92) 2:31.66
6. Stephanie A CARR (92) 2:37.51
7. Heather MILLER (92) 2:39.34
10. Chelsea KENNY (92) 2:44.66
12. Emma J QUEARNS (92) 2:50.68

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Freestyle 13 YRS

Place Name YOB Time
1. Cheryl M BOND (91) 2:22.04

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Freestyle 14 YRS

Place Name YOB Time
2. Sophie G DORRIAN (90) 2:26.66
4. Carolyn C HUTCHINSON (91) 2:47.58
7. Kirsten MCCARRON (90) 2:51.76

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Freestyle 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Jack HARRIS (93) 2:24.49
2. Jamie MCKINLEY (93) 2:27.42
3. George ELDER (94) 2:28.47
4. Cameron A SOMERVILLE (93) 2:33.42
6. Marc J AUSTIN (94) 2:45.56

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Freestyle 12 YRS

Place Name YOB Time
2. Glenn C MCINTOSH (92) 2:19.64
3. Ross T MACKAY (92) 2:20.00
5. Graeme SPALDING (93) 2:27.35
7. Grant D MCPHERSON (93) 2:38.41
12. Gavin S CAMERON (92) 3:02.76

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Freestyle 13 YRS

Place Name YOB Time
2. Ciaran A DOHERTY (91) 2:24.75

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Freestyle 14 YRS

Place Name YOB Time
2. Vasili GORDEYEV (90) 2:17.95
5. David J PHILLIPS (90) 2:25.23

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 50m Breaststroke 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
1. Stacey HENDERSON (95) 49.00
2. Lauren D MACKAY (95) 49.09
3. Kirstin L MCKINLEY (95) 49.20
4. Rachael CLARK (95) 49.28
7. Nicole M BOND (95) 51.85
11. Ciara A HARRISON (95) 54.42

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 50m Breaststroke 10 YRS

Place Name YOB Time
1. Georgina E SELLYN (94) 43.75
7. Laura MILLER (94) 51.11

Back to Table of Contents

Boys 10 Yrs/Under 50m Breaststroke 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
1. Martin DOUGLAS (96) 49.30
10. Jack M AUSTIN (96) 57.57

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Breaststroke 12 YRS

Place Name YOB Time
2. Shona M BLACK (93) 1:30.30
4. Heather MILLER (92) 1:35.99
6. Stephanie A CARR (92) 1:36.52
10. Eilidh K LYNCH (92) 1:39.31
13. Emma J QUEARNS (92) 1:40.25
17. Jennifer GIBSON (93) 1:45.41
22. Chelsea KENNY (92) 1:49.34

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Breaststroke 13 YRS

Place Name YOB Time
1. Cheryl M BOND (91) 1:29.79
Margaret E COYLE (91) DIS T 3L.

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Breaststroke 14 YRS

Place Name YOB Time
1. Sophie G DORRIAN (90) 1:24.13
3. Carolyn C HUTCHINSON (91) 1:34.74
6. Kirsten MCCARRON (90) 1:41.00

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Breaststroke 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Jamie MCKINLEY (93) 1:38.33
6. Marc J AUSTIN (94) 1:53.25

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Breaststroke 12 YRS

Place Name YOB Time
2. Glenn C MCINTOSH (92) 1:32.12
3. Graeme SPALDING (93) 1:33.85
8. Grant D MCPHERSON (93) 1:38.79
14. Gavin S CAMERON (92) 1:47.29

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Breaststroke 14 YRS

Place Name YOB Time
1. Vasili GORDEYEV (90) 1:19.52
4. David J PHILLIPS (90) 1:27.11

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Breaststroke 11 YRS

Place Name YOB Time
2. Megan L DONNELLY (94) 3:25.06
9. Anina KHAMISHA (93) 3:36.14

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Breaststroke 12 YRS

Place Name YOB Time
2. Shona M BLACK (93) 3:14.94
4. Stephanie A CARR (92) 3:19.78
5. Heather MILLER (92) 3:20.35
11. Emma J QUEARNS (92) 3:28.43
12. Eilidh K LYNCH (92) 3:28.65
15. Chelsea KENNY (92) 3:43.72

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Breaststroke 13 YRS

Place Name YOB Time
Cheryl M BOND (91) DIS ST 0L.

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Breaststroke 14 YRS

Place Name YOB Time
2. Sophie G DORRIAN (90) 3:02.48
4. Carolyn C HUTCHINSON (91) 3:22.28

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Breaststroke 11 YRS

Place Name YOB Time
2. Jamie MCKINLEY (93) 3:24.01
4. George ELDER (94) 3:27.45

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Breaststroke 12 YRS

Place Name YOB Time
3. Glenn C MCINTOSH (92) 3:15.74
4. Graeme SPALDING (93) 3:18.40
9. Grant D MCPHERSON (93) 3:29.92
12. Gavin S CAMERON (92) 3:35.77

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Breaststroke 14 YRS

Place Name YOB Time
2. David J PHILLIPS (90) 3:06.48

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 50m Butterfly 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
1. Rachael CLARK (95) 38.35
3. Nicole M BOND (95) 41.19
5. Kirstin L MCKINLEY (95) 41.99
6. Lauren D MACKAY (95) 42.33
7. Cara J TOSH (95) 43.61
9. Stacey HENDERSON (95) 45.23
11. Ciara A HARRISON (95) 48.60

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 50m Butterfly 10 YRS

Place Name YOB Time
13. Laura MILLER (94) 52.31

Back to Table of Contents

Boys 10 Yrs/Under 50m Butterfly 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
4. Martin DOUGLAS (96) 45.57
7. Jack M AUSTIN (96) 47.16

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Butterfly 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Robynne E SYDENHAM (93) 1:23.79
5. Anina KHAMISHA (93) 1:38.53

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Butterfly 12 YRS

Place Name YOB Time
3. Shona M BLACK (93) 1:19.57
4. Eilidh K LYNCH (92) 1:22.35
5. Stephanie A CARR (92) 1:24.52
9. Chelsea KENNY (92) 1:32.37
11. Heather MILLER (92) 1:40.12

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Butterfly 13 YRS

Place Name YOB Time
1. Cheryl M BOND (91) 1:11.00
3. Margaret E COYLE (91) 1:31.84
4. Rebecca L CLOW (92) 1:37.01

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Butterfly 14 YRS

Place Name YOB Time
2. Carolyn C HUTCHINSON (91) 1:36.15

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Butterfly 11 YRS

Place Name YOB Time
2. George ELDER (94) 1:23.52
3. Jack HARRIS (93) 1:28.57
4. Cameron A SOMERVILLE (93) 1:34.77

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Butterfly 12 YRS

Place Name YOB Time
1. Glenn C MCINTOSH (92) 1:16.33
2. Graeme SPALDING (93) 1:16.70
9. Gavin S CAMERON (92) 1:46.66
11. Alan R STUART (92) 2:18.68

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Butterfly 13 YRS

Place Name YOB Time
1. Ciaran A DOHERTY (91) 1:18.01

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Butterfly 14 YRS

Place Name YOB Time
4. David J PHILLIPS (90) 1:20.49

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Butterfly 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Robynne E SYDENHAM (93) 2:59.01

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Butterfly 12 YRS

Place Name YOB Time
1. Sarah MACLEAN (92) 2:38.97
3. Shona M BLACK (93) 3:00.02
4. Stephanie A CARR (92) 3:01.49
6. Eilidh K LYNCH (92) 3:08.68
8. Heather MILLER (92) 3:35.98

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Butterfly 13 YRS

Place Name YOB Time
1. Cheryl M BOND (91) 2:36.85

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Butterfly 11 YRS

Place Name YOB Time
1. George ELDER (94) 2:55.37
3. Cameron A SOMERVILLE (93) 3:20.32

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Butterfly 12 YRS

Place Name YOB Time
1. Graeme SPALDING (93) 2:37.30
2. Ross T MACKAY (92) 2:39.50
3. Glenn C MCINTOSH (92) 2:42.09
6. Gavin S CAMERON (92) 3:59.42

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 50m Backstroke 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
1. Kirstin L MCKINLEY (95) 40.55
2. Rachael CLARK (95) 40.63
4. Stacey HENDERSON (95) 43.70
6. Cara J TOSH (95) 44.15
9. Lauren D MACKAY (95) 45.56
10. Nicole M BOND (95) 45.88
13. Ciara A HARRISON (95) 48.55

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 50m Backstroke 10 YRS

Place Name YOB Time
5. Georgina E SELLYN (94) 43.66
10. Laura MILLER (94) 48.08

Back to Table of Contents

Boys 10 Yrs/Under 50m Backstroke 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
3. Jack M AUSTIN (96) 43.30
5. Martin DOUGLAS (96) 45.88

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Backstroke 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Megan L DONNELLY (94) 1:20.45
3. Anina KHAMISHA (93) 1:25.46

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Backstroke 12 YRS

Place Name YOB Time
5. Stephanie A CARR (92) 1:21.33
6. Emma J QUEARNS (92) 1:21.83
8. Eilidh K LYNCH (92) 1:24.77
10. Chelsea KENNY (92) 1:27.13
17. Heather MILLER (92) 1:30.48
19. Jennifer GIBSON (93) 1:32.66

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Backstroke 13 YRS

Place Name YOB Time
1. Cheryl M BOND (91) 1:19.64
7. Margaret E COYLE (91) 1:34.09

Back to Table of Contents

Girls Open 100m Backstroke 14 YRS

Place Name YOB Time
3. Sophie G DORRIAN (90) 1:19.00
7. Kirsten MCCARRON (90) 1:28.66
8. Carolyn C HUTCHINSON (91) 1:30.71

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Backstroke 11 YRS

Place Name YOB Time
2. George ELDER (94) 1:20.61
4. Cameron A SOMERVILLE (93) 1:24.40
6. Marc J AUSTIN (94) 1:29.54
Jamie MCKINLEY (93) DNF

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Backstroke 12 YRS

Place Name YOB Time
1. Ross T MACKAY (92) 1:12.63
2. Glenn C MCINTOSH (92) 1:14.32
4. Graeme SPALDING (93) 1:22.46
8. Grant D MCPHERSON (93) 1:28.37
11. Gavin S CAMERON (92) 1:29.94

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Backstroke 13 YRS

Place Name YOB Time
3. Ciaran A DOHERTY (91) 1:18.92

Back to Table of Contents

Boys Open 100m Backstroke 14 YRS

Place Name YOB Time
5. David J PHILLIPS (90) 1:18.81

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Backstroke 11 YRS

Place Name YOB Time
2. Robynne E SYDENHAM (93) 2:54.18
4. Anina KHAMISHA (93) 3:02.12

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Backstroke 12 YRS

Place Name YOB Time
1. Sarah MACLEAN (92) 2:32.41
5. Stephanie A CARR (92) 2:46.81
7. Eilidh K LYNCH (92) 3:02.72
9. Heather MILLER (92) 3:14.65

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Backstroke 13 YRS

Place Name YOB Time
4. Rebecca L CLOW (92) 3:11.89

Back to Table of Contents

Girls Open 200m Backstroke 14 YRS

Place Name YOB Time
1. Megan E SYDENHAM (90) 2:44.19
4. Carolyn C HUTCHINSON (91) 3:11.95

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Backstroke 11 YRS

Place Name YOB Time
1. Jamie MCKINLEY (93) 2:47.34
2. George ELDER (94) 2:50.64
4. Cameron A SOMERVILLE (93) 2:54.52

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Backstroke 12 YRS

Place Name YOB Time
1. Ross T MACKAY (92) 2:31.23
2. Glenn C MCINTOSH (92) 2:31.35
4. Graeme SPALDING (93) 2:52.77
6. Grant D MCPHERSON (93) 2:57.60
10. Alan R STUART (92) 3:25.28

Back to Table of Contents

Boys Open 200m Backstroke 14 YRS

Place Name YOB Time
4. David J PHILLIPS (90) 2:46.40

Back to Table of Contents

Girls Open 200m IM 11 YRS

Place Name YOB Time
2. Robynne E SYDENHAM (93) 2:54.95
5. Anina KHAMISHA (93) 3:08.83

Back to Table of Contents

Girls Open 200m IM 12 YRS

Place Name YOB Time
2. Stephanie A CARR (92) 2:52.34
4. Eilidh K LYNCH (92) 2:56.06
7. Chelsea KENNY (92) 3:05.06
8. Heather MILLER (92) 3:06.11

Back to Table of Contents

Girls Open 200m IM 13 YRS

Place Name YOB Time
1. Cheryl M BOND (91) 2:42.57
4. Margaret E COYLE (91) 3:11.15

Back to Table of Contents

Girls Open 200m IM 14 YRS

Place Name YOB Time
3. Carolyn C HUTCHINSON (91) 3:06.71
Megan E SYDENHAM (90) DIS T 4L.

Back to Table of Contents

Boys Open 200m IM 11 YRS

Place Name YOB Time
2. Jamie MCKINLEY (93) 2:55.62
4. Cameron A SOMERVILLE (93) 3:06.86
George ELDER (94) DIS T 5L.

Back to Table of Contents

Boys Open 200m IM 12 YRS

Place Name YOB Time
1. Glenn C MCINTOSH (92) 2:39.31
3. Ross T MACKAY (92) 2:39.95
5. Graeme SPALDING (93) 2:48.90
10. Grant D MCPHERSON (93) 3:10.01
11. Gavin S CAMERON (92) 3:12.93
13. Alan R STUART (92) 3:44.48

Back to Table of Contents

Boys Open 200m IM 13 YRS

Place Name YOB Time
3. Ciaran A DOHERTY (91) 2:46.43

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 100m IM 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
1. Kirstin L MCKINLEY (95) 1:28.34
2. Rachael CLARK (95) 1:28.99
4. Lauren D MACKAY (95) 1:31.50
5. Cara J TOSH (95) 1:33.42
6. Stacey HENDERSON (95) 1:33.57
7. Nicole M BOND (95) 1:35.93
12. Ciara A HARRISON (95) 1:43.25

Back to Table of Contents

Girls 10 Yrs/Under 100m IM 10 YRS

Place Name YOB Time
2. Georgina E SELLYN (94) 1:28.28
9. Laura MILLER (94) 1:42.69

Back to Table of Contents

Boys 10 Yrs/Under 100m IM 09 YRS/UNDER

Place Name YOB Time
5. Martin DOUGLAS (96) 1:37.85
7. Jack M AUSTIN (96) 1:39.90

Back to Table of Contents

Add comment


Security code
Refresh

Latest Comments

  • Club Time Trials - 24th January 2015 - Results
    Laura Beatt 28.01.2015 08:01
    Katie Shanahan's times have been given to Katie Sheridan
     
  • Christmas Swim Clinic
    Douglas McConville 08.12.2014 14:27
    anyone got a contact phone number for this to book?
     
  • Awards Night 2014 - Last Chance
    John Phillips 19.11.2014 16:16
    No, sorry there won't be drinks for sale, but we will provide cups for you to use If you want to bring ...
     
  • Awards Night 2014 - Last Chance
    Laura Beatt 19.11.2014 14:57
    Will there be soft drinks for sale on the night or is BYOB (non-alcoholic) the only option? -Stewart
     
  • COGST Awards Night 2014
    Cara Goutcher 16.10.2014 20:47
    .

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information