Contact details

COGST Office:
Mon,Wed-Fri 10-2pm Tue 3.30-7pm
0141 287 5447
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Facebook Image
Follow Us On Twitter - Image

 

button website sign up button club shop
button join our club button team unify

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Heats Womens 50m Breaststroke

Place Name Time
7. Sophie G DORRIAN 38.45
16. Danielle M BROWN 39.56
22. Kerri HOLMES 40.31

Back to Table of Contents

Heats Mens 50m Breaststroke

Place Name Time
25. Vasili GORDEYEV 37.72

Back to Table of Contents

Heats Womens 100m Backstroke

Place Name Time
2. Aileen L STIRLING 1:08.67
6. Rona KEAY 1:09.85
19. Abigail M McLELLAN 1:17.04

Back to Table of Contents

Heats Mens 100m Backstroke

Place Name Time
5. Jamie G FORREST 1:05.64

Back to Table of Contents

Womens 200m Butterfly

Place Name Time
2. Susan C BLACK 2:35.69
4. Danielle M BROWN 2:45.35

Back to Table of Contents

Mens 200m Butterfly

Place Name Time
2. Alasdair M REID 2:15.43
8. Nick J SHIELDS 2:30.31
11. Astif A ALHIATLY 2:43.29
12. Ross T MACKAY 2:46.93

Back to Table of Contents

Womens 200m Individual Medley

Place Name Time
1. Aileen L STIRLING 2:28.65
8. Susan C BLACK 2:40.95
15. Alana M MILLER 2:42.67
20. Kerri HOLMES 2:44.08
26. Kirstie A MUIR 2:46.80
27. Sophie G DORRIAN 2:47.10
31. Sarah MacLEAN 2:49.34

Back to Table of Contents

Mens 200m Individual Medley

Place Name Time
27. Astif A ALHIATLY 2:40.53

Back to Table of Contents

Womens 400m Freestyle

Place Name Time
2. Laura L GALBRAITH 4:37.56
6. Susan C BLACK 4:46.87
7. Rona KEAY 4:47.77
8. Sarah MacLEAN 4:47.80
10. Abigail M McLELLAN 4:48.47

Back to Table of Contents

Mens 400m Freestyle

Place Name Time
1. Jamie G FORREST 4:15.66
3. Alasdair M REID 4:19.67
7. Martin N DOHERTY 4:33.38
8. Martin M KERR 4:37.04

Back to Table of Contents

Final Womens 100m Backstroke

Place Name Time
1. Aileen L STIRLING 1:07.35
5. Rona KEAY 1:09.63

Back to Table of Contents

Final Mens 100m Backstroke

Place Name Time
4. Jamie G FORREST 1:04.91

Back to Table of Contents

Heats Womens 50m Backstroke

Place Name Time
3. Aileen L STIRLING 32.27
6. Rona KEAY 32.75

Back to Table of Contents

Heats Mens 50m Backstroke

Place Name Time
5. Jamie G FORREST 30.75

Back to Table of Contents

Heats Womens 100m Butterfly

Place Name Time
11. Danielle M BROWN 1:16.14
19. Ruth E HUMPHREYS 1:17.90
24. Kirstie A MUIR 1:19.63
26. Sarah MacLEAN 1:24.59

Back to Table of Contents

Heats Mens 100m Butterfly

Place Name Time
4. Alasdair M REID 1:03.28
13. Michael P LYNCH 1:07.75
15. Stuart R THORN 1:09.56
19. Nick J SHIELDS 1:11.75
22. Astif A ALHIATLY 1:12.49
32. Ross T MACKAY 1:17.03

Back to Table of Contents

Womens 200m Freestyle

Place Name Time
5. Laura L GALBRAITH 2:15.58
10. Rona KEAY 2:19.64
15. Kerri HOLMES 2:21.72
16. Sarah MacLEAN 2:21.97
17. Abigail M McLELLAN 2:22.13
18. Alana M MILLER 2:22.99
21. Susan C BLACK 2:23.55
23. Alexis SMITH 2:24.80
24. Sophie G DORRIAN 2:24.91

Back to Table of Contents

Mens 200m Freestyle

Place Name Time
9. Alasdair M REID 2:07.87
16. Stuart R THORN 2:12.29
18. Martin N DOHERTY 2:15.53
21. Nick J SHIELDS 2:16.78

Back to Table of Contents

Womens 400m Individual Medley

Place Name Time
1. Aileen L STIRLING 5:06.26
5. Susan C BLACK 5:33.46
7. Abigail M McLELLAN 5:35.97
18. Alexis SMITH 5:57.97
Sarah MacLEAN DQ

Back to Table of Contents

Mens 400m Individual Medley

Place Name Time
1. Jamie G FORREST 4:52.81
9. Ross T MACKAY 5:32.86
11. Astif A ALHIATLY 5:39.02

Back to Table of Contents

Final Womens 50m Backstroke

Place Name Time
3. Aileen L STIRLING 31.52
5. Rona KEAY 32.78

Back to Table of Contents

Final Mens 50m Backstroke

Place Name Time
4. Jamie G FORREST 30.38

Back to Table of Contents

Final Mens 100m Butterfly

Place Name Time
5. Alasdair M REID 1:02.53

Back to Table of Contents

Heats Womens 50m Butterfly

Place Name Time
2. Aileen L STIRLING 31.62

Back to Table of Contents

Heats Mens 50m Butterfly

Place Name Time
7. Michael P LYNCH 29.77
14. Nick J SHIELDS 30.97
18. Stuart R THORN 31.30

Back to Table of Contents

Heats Womens 100m Freestyle

Place Name Time
2. Aileen L STIRLING 1:00.83
13. Sarah MacLEAN 1:05.01
15. Laura L GALBRAITH 1:05.27
17. Susan C BLACK 1:05.39
19. Sophie G DORRIAN 1:05.51
23. Ruth E HUMPHREYS 1:06.25
26. Kerri HOLMES 1:07.40
29. Alexis SMITH 1:08.68

Back to Table of Contents

Heats Mens 100m Freestyle

Place Name Time
6. Alasdair M REID 56.98
16. Stuart R THORN 58.36
19. Michael P LYNCH 59.51

Back to Table of Contents

Womens 200m Breaststroke

Place Name Time
9. Sophie G DORRIAN 2:57.54
12. Alana M MILLER 2:59.13
13. Kerri HOLMES 2:59.96
16. Kirstie A MUIR 3:02.10

Back to Table of Contents

Mens 200m Breaststroke

Place Name Time
11. Vasili GORDEYEV 2:52.73

Back to Table of Contents

Womens 1500m Freestyle

Place Name Time
2. Abigail M McLELLAN 18:14.70
3. Susan C BLACK 18:56.51
7. Alexis SMITH 19:36.78

Back to Table of Contents

Mens 800m Freestyle

Place Name Time
2. Alasdair M REID 8:59.89
4. Martin N DOHERTY 9:29.58
5. Martin M KERR 9:32.75

Back to Table of Contents

Final Womens 50m Butterfly

Place Name Time
2. Aileen L STIRLING 31.25

Back to Table of Contents

Final Mens 50m Butterfly

Place Name Time
5. Michael P LYNCH 29.67

Back to Table of Contents

Final Womens 100m Freestyle

Place Name Time
2. Aileen L STIRLING 1:00.03

Back to Table of Contents

Final Mens 100m Freestyle

Place Name Time
6. Alasdair M REID 57.07

Back to Table of Contents

Heats Womens 50m Freestyle

Place Name Time
2. Aileen L STIRLING 28.38
21. Susan C BLACK 30.74

Back to Table of Contents

Heats Mens 50m Freestyle

Place Name Time
15. Stuart R THORN 27.09
22. Michael P LYNCH 27.89
32. Oliver A JAMES 32.34

Back to Table of Contents

Heats Womens 100m Breaststroke

Place Name Time
9. Sophie G DORRIAN 1:23.18
12. Alana M MILLER 1:24.68
13. Kerri HOLMES 1:24.96

Back to Table of Contents

Heats Mens 100m Breaststroke

Place Name Time
18. Vasili GORDEYEV 1:21.12

Back to Table of Contents

Womens 200m Backstroke

Place Name Time
3. Rona KEAY 2:25.87
8. Sarah MacLEAN 2:38.04
10. Abigail M McLELLAN 2:38.45
14. Sophie G DORRIAN 2:41.22
21. Alana M MILLER 2:44.36

Back to Table of Contents

Mens 200m Backstroke

Place Name Time
17. Ross T MACKAY 2:33.58

Back to Table of Contents

Womens 800m Freestyle

Place Name Time
1. Aileen L STIRLING 9:21.45
2. Laura L GALBRAITH 9:31.74
3. Abigail M McLELLAN 9:37.48
4. Sarah MacLEAN 9:37.87
7. Susan C BLACK 9:56.57
10. Alexis SMITH 10:15.21

Back to Table of Contents

Mens 1500m Freestyle

Place Name Time
1. Jamie G FORREST 16:56.76
5. Martin N DOHERTY 18:06.56
6. Martin M KERR 18:20.25

Back to Table of Contents

Final Womens 50m Freestyle

Place Name Time
2. Aileen L STIRLING 27.95

Back to Table of Contents