City of Glasgow Swim Team                     27/05/2018 - 12:20 PM
     Glasgow International Swim Meet - 25/05/2018 to 27/05/2018     
 
 Event 202  Men 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Zak Logue              20 Co Sunderland     4:32.90    4:28.14  
  2 Arthur DalÚn Ellegaar  17 Denmark           4:33.31    4:31.33  
  3 Lucas Bruun Str°bek    17 Denmark           4:41.94    4:37.60  
  4 Callum Lawrie          20 Uni Strirling     4:41.91    4:40.34  
  5 Nicholas Skelton       15 Co Oxford         4:44.95    4:45.09  
  6 Jay Manners            19 Co Sunderland     4:47.51    4:45.41  
  7 Giano Napolitano       18 Bellshill Sharks  4:45.75    4:45.84  
  8 Max Underwood          17 Co Oxford         4:52.62    4:50.19  
  9 Lewis Maxwell          15 Derwentside       4:50.66    4:51.01  
 10 George Cowan           17 Dun City Aqu      4:52.70    4:53.55  
 
                        === B - Final ===                         
 
 11 Daniel Ferguson        17 Swim W Lothian    4:54.73    4:43.70  
 12 Joseph Martin          18 Newcastle         4:53.89    4:51.13  
 13 Tom Jeffers            18 Perth City        4:56.32    4:52.54  
 14 Sean Craigmile         15 East Lothian      4:59.03    4:56.87  
 15 Jack Green             18 St Thomas         4:56.54    4:57.28  
 16 Jack Howard            16 Preston           4:58.80    4:58.65  
 17 Mads Sorensen          17 Vejle             4:59.60    4:59.65  
 18 Thomas Coates          15 Swim W Lothian    4:58.27    5:01.26  
 19 Jamie Ferguson         15 Midlothian        4:59.68    5:04.22  
 
                        === C - Final ===                         
 
 21 Angus Rutherford       17 Heart Of Mid      5:01.32    4:55.02  
 22 Samuel Coulthard       15 Southport         5:02.69    4:55.57  
 23 Edward J Alsop         16 East Lothian      5:00.88    4:57.82  
 24 Ryan Duncan            15 St Thomas         5:03.06    5:02.05  
 25 Jacob Papple           15 BOSSS-ZE          5:06.46    5:03.80  
 26 Leon Campbell          14 StirlingSwim      5:04.95    5:06.48  
 27 Samuel Chittleburgh    15 Warrender         5:07.07    5:08.35  
 28 Ethan Brown            15 St Thomas         5:07.95    5:11.36  
 
                        === B - Final ===                         
 
 -- Mark Ford              15 Co Glasgow        4:59.57         NS  
 
                        === C - Final ===                         
 
 -- Nathan Grimley         15 Swim W Lothian    5:08.91         NS  
 -- Struan Kingdom         16 Ren 96            5:09.06         NS  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 George Rudd            16 Co Oxford         4:51.82             
 26 Finlay Saunders        17 Heart Of Mid      5:04.93             
 28 Ethan Horn             16 Rutherglen        5:06.00             
 34 Jake Kirkham           14 F.I.R.S.T.        5:09.92             
 35 Matthew Torrance       16 East Lothian      5:10.54             
 36 Finlay Wallace         15 St Thomas         5:11.19             
 37 Matthew Garrity        14 Inverclyde        5:12.32             
 38 Jamie Cordes           17 Gates&Whick       5:15.10             
 39 Findlay Baillie        16 Dun City Aqu      5:17.96             
 40 Lewis Thomson          15 Midlothian        5:21.86             
 -- Jamie Macdonald        17 Warrender             DQ              
 -- Jack Bell              17 Ren 96                NS