City of Glasgow Swim Team                     27/05/2018 - 12:20 PM
     Glasgow International Swim Meet - 25/05/2018 to 27/05/2018     
 
 Event 204  Men 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Stephen Milne          24 Perth City        1:52.57    1:50.59  
  2 Andreas Hansen         18 Denmark           1:52.76    1:52.31  
  3 Craig R McLean         20 Uni Strirling     1:54.54    1:52.49  
  4 Regan Lloyd            21 Ipswich           1:53.86    1:52.64  
  5 David Prendergast      24 NC Dublin-LE      1:55.44    1:54.36  
  6 Alexander Aslak NÝrga  18 Denmark           1:54.13    1:55.19  
  7 Harley Beentjes        18 Wigan Best        1:55.53    1:55.47  
  8 Martin McInnes         20 Co Glasgow        1:55.54    1:55.67  
  9 Scott Goadby           20 Edinburgh Uni     1:55.27    1:55.78  
 10 Jakob Juul             18 Denmark           1:55.11    1:57.47  
 
                        === B - Final ===                         
 
 11 Finn Mc Geever         18 NC Limerick-MN    1:55.65    1:55.37  
 12 John S Wright          21 Uni Aberdeen      1:57.10    1:55.41  
 13 Angus Barr             20 Uni Strirling     1:57.85    1:55.65  
 14 Oskar Lindholm         17 Denmark           1:57.48    1:56.46  
 15 Sebastian Tullberg     18 Denmark           1:56.68    1:56.48  
 16 Ryan Retson            18 F.I.R.S.T.        1:57.22    1:57.35  
 17 Joseph Mooney          21 NC Limerick-MN    1:58.21    1:57.93  
 18 Audai Hassouna         20 Warrender         1:58.25    1:58.22  
 19 Jack P Watson          19 Edinburgh Uni     1:58.08    1:58.57  
 20 Ross M Leslie          20 Edinburgh Uni     1:58.16    1:59.37  
 
                        === C - Final ===                         
 
 21 Daniel Morley          17 Derwentside       1:58.62    1:56.79  
 22 Daniel Jenkins         17 Co Oxford         2:00.14    1:57.85  
 23 Rory A Dickson         16 North Ayrshire    2:01.62    1:58.77  
 24 Liam McLaughlin        16 Warrender         2:00.16    2:00.00  
 25 Craig T Greenock       17 Cumbernauld       1:59.52    2:00.65  
 26 Graham R Baird         15 Scotia            2:01.96    2:00.99  
 27 Keir Buchanan          16 East Kilbride     2:02.22    2:01.14  
 28 Daniel Ferguson        17 Swim W Lothian    1:59.81    2:01.34  
 29 Greg A Fairbairn       16 Bellshill Sharks  1:59.87    2:02.96  
 30 Keir Edgar             17 F.I.R.S.T.        2:01.97    2:05.01  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 13 Archie Goodburn        17 Warrender         1:57.05             
 22 Luke Robins            19 Uni Strirling     1:58.41             
 24 Jack Szaranek          20 Edinburgh Uni     1:59.34             
 25 Duncan McKinney        18 Co Glasgow        1:59.44             
 29 Joe Watt               18 Co Glasgow        1:59.93             
 30 Fraser Allison         18 Warrender         1:59.99             
 33 Alan Corby             21 NC Limerick-MN    2:00.48             
 34 Scott Gibson           18 East Kilbride     2:00.61             
 35 Arran Stowe            20 Fins              2:00.74             
 36 Oliver O'Halleron      18 Derwentside       2:00.92             
 37 Ronan Anderson         21 NC Limerick-MN    2:00.98             
 38 Tony-Joe Trett Oliver  19 Uni Strirling     2:01.10             
 40 Alexander Fenger       19 Vejle             2:01.69             
 43 Will Beavan            20 Preston           2:02.10             
 44 Cameron Cavanagh       18 East Kilbride     2:02.12             
 45 Charlie Waddingham     20 Uni Strirling     2:02.17             
 47 Matthew Silvester      18 Wigan Best        2:02.30             
 48 Logan Eason            17 StirlingSwim      2:02.53             
 49 Jack Muncey            15 Perth City        2:02.69             
 50 Luke Wilby             18 Co Oxford         2:02.71             
 51 Bradley Astles         17 Preston           2:02.76             
 52 Tom Beeley             19 Uni Aberdeen      2:02.83             
 53 Cameron G Allison      15 Dumfries          2:03.05             
 54 George Cowan           17 Dun City Aqu      2:03.11             
 55 Lawrence Campbell      18 Co Glasgow        2:03.16             
 56 Carl Barrett           17 W Dumbarton       2:03.35             
 57 Callum Atkinson        15 Newcastle         2:03.46             
 58 Craig Yeardly          16 F.I.R.S.T.        2:03.47             
 59 Elliot Millar          15 F.I.R.S.T.        2:03.60             
 60 Myles Lapsley          15 Swim W Lothian    2:03.90             
 61 James Marshall         17 North Ayrshire    2:04.18             
 62 Dylan Sommerville      17 East Kilbride     2:04.26             
 63 James Reilly           18 East Kilbride     2:04.43             
 64 John Houston           17 S Ayrshire        2:04.74             
 65 Dylan Fairclough       18 Blackburn         2:04.88             
 66 Angus Rutherford       17 Heart Of Mid      2:04.91             
 67 Diarmiud Sutton        16 NC Limerick-MN    2:04.96             
 68 Alex Johnson           16 Helensburgh       2:05.11             
 69 Fraser D Kelly         15 North Ayrshire    2:05.20             
 70 Bryce J Procter        15 Dumfries          2:05.34             
 71 Ben Ferguson           19 S Aberdeen        2:05.49             
 72 Conor Logan            17 Co Glasgow        2:05.50             
 73 Ryan Robertson         16 Co Glasgow        2:05.54             
 74 Finlay Saunders        17 Heart Of Mid      2:05.56             
 75 Sean Craigmile         15 East Lothian      2:05.58             
 76 Lewis R Hammond        15 S Ayrshire        2:05.73             
 77 Liam S Eccleston       16 Dumfries          2:05.77             
 78 Aaron Beckford         16 Derwentside       2:05.89             
 79 Oscar Smillie          16 S Ayrshire        2:05.92             
 80 Angus Nicol            17 Co Glasgow        2:06.19             
 81 Iain Lovie             17 Broch  Asc        2:06.21             
 82 Lewis Birrell          17 Warrender         2:06.36             
 83 Lewis McKean           16 Airdrie           2:06.71             
 84 Ruairi M McKinnon      14 Milngavie &B      2:07.17             
 85 Tony Anderson          14 Co Glasgow        2:07.21             
 86 Cameron Bilsland       15 Hamilton          2:07.32             
 87 Cameron Leckie         15 Hamilton          2:07.40             
 88 Adam Young             15 Dun City Aqu      2:07.50             
 89 Louis Lawlor           16 Co Glasgow        2:07.58             
 90 Mark Innes             16 Warrender         2:07.61             
 91 Oliver Carter          18 Carnegie          2:07.75             
 92 Jake Kirkham           14 F.I.R.S.T.        2:07.87             
 93 Michael J Flynn        15 Cumbernauld       2:07.88             
 94 Jonathan Christie      17 Rutherglen        2:08.32             
 95 Evan J Clark           16 North Ayrshire    2:08.36             
 96 Cameron McMaster       16 Dun City Aqu      2:09.01             
 97 Yasin Onal             16 Swim W Lothian    2:09.05             
 98 Fraser Collier         17 S Ayrshire        2:09.88             
 99 Kian McNelis           15 Inverclyde        2:09.90             
100 Rory Young             16 Heart Of Mid      2:10.13             
101 Ryan Duncan            15 St Thomas         2:10.32             
102 Rhys T Handleigh       18 Dumfries          2:10.41             
103 Scott Lilburn          18 F.I.R.S.T.        2:10.95             
104 Jack Dalgety           16 Dun City Aqu      2:11.39             
105 Josh Broadfoot         17 East Kilbride     2:13.99             
 -- Carl Smith             20 Preston               DQ              
 -- Scott Birtles          20 Dun City Aqu          NS              
 -- Euan A Leslie          19 Edinburgh Uni         NS