City of Glasgow Swim Team                     27/05/2018 - 12:21 PM
     Glasgow International Swim Meet - 25/05/2018 to 27/05/2018     
 
 Event 206  Men 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 David Murphy           20 Co Oxford         1:03.22    1:02.07  
  2 Craig Benson           24 Uni Strirling     1:03.13    1:02.44  
  3 Archie Goodburn        17 Warrender         1:04.62    1:03.48  
  4 Tobermory Mackay-Cham  21 Co Oxford         1:04.99    1:04.48  
  5 Callum Smart           18 Co Oxford         1:04.45    1:04.52  
  6 Daniel Lim             22 Edinburgh Uni     1:06.11    1:04.70  
  7 Jack McComish          23 Co Glasgow        1:05.48    1:05.19  
  8 Cameron Muir           19 Co Glasgow        1:05.44    1:05.35  
  9 Joel O'Halleron        22 Derwentside       1:06.34    1:05.65  
 10 Connor Bryan           18 Co Oxford         1:06.29    1:05.82  
 
                        === B - Final ===                         
 
 11 Alex Murphy            23 NC Dublin-LE      1:06.48    1:03.36  
 12 Eoin Corby             16 NC Limerick-MN    1:07.21    1:05.48  
 13 Andrew Macintosh       17 East Kilbride     1:06.88    1:05.98  
 14 Thomas Tsiopanis       25 Edinburgh Uni     1:07.84    1:06.30  
 15 Liam Doyle             21 NC Limerick-MN    1:07.13    1:06.85  
 16 Max Hagan              17 Co Glasgow        1:06.47    1:07.00  
 17 Andrew Hosie           25 Co Glasgow        1:07.89    1:07.16  
 18 Uiseann Cooke          17 NC Limerick-MN    1:07.88    1:07.30  
 19 Sandy Forysiak         21 Co Glasgow        1:08.22    1:08.33  
 20 Ross Neally            18 Co Glasgow        1:08.36    1:08.51  
 
                        === C - Final ===                         
 
 21 Thomas Cannon          17 Inverclyde        1:09.22    1:08.70  
 22 Arthur DalÚn Ellegaar  17 Denmark           1:09.94    1:09.45  
 23 Theo Goodfellow        16 Fins              1:11.33    1:10.25  
 24 Theo Tindall           17 Carlisle Aquatic  1:10.98    1:10.30  
 25 Ewan McMurray          17 East Kilbride     1:10.88    1:10.31  
 26 Diarmiud Sutton        16 NC Limerick-MN    1:11.19    1:10.59  
 27 Angus Nicol            17 Co Glasgow        1:11.81    1:11.27  
 28 James Marshall         17 North Ayrshire    1:10.30    1:11.37  
 29 Greg A Fairbairn       16 Bellshill Sharks  1:10.73    1:12.20  
 30 Mads Sorensen          17 Vejle             1:12.04    1:12.77  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  8 Zak Aitchison          20 Uni Strirling     1:05.55             
 17 Ben Griffin            22 NC Dublin-LE      1:07.30             
 24 Craig Barnes           20 Swim W Lothian    1:09.28             
 25 Fraser Allison         18 Warrender         1:09.55             
 26 Jay Manners            19 Co Sunderland     1:09.68             
 27 Youssef Betout         18 Co Glasgow        1:09.93             
 29 Ross H Young           19 Edinburgh Uni     1:10.13             
 30 Thomas McSkimming      18 Warrender         1:10.17             
 32 Ross Burns             20 Hamilton          1:10.32             
 34 Samuel Chell           18 BOSSS-ZE          1:10.87             
 37 Oscar T Heald          19 Edinburgh Uni     1:11.18             
 42 John Houston           17 S Ayrshire        1:12.11             
 43 Cameron G Allison      15 Dumfries          1:12.14             
 44 David Rowan            18 S Ayrshire        1:12.15             
 45 Bradley McGurk         18 W Dumbarton       1:12.19             
 46 Olly Carr              16 StirlingSwim      1:12.32             
 47 Jack Howard            16 Preston           1:12.34             
 48 Gavin Roberts          19 Co Glasgow        1:12.37             
 49 Ethan Horn             16 Rutherglen        1:12.95             
 50 Michael Irwin          18 W Dumbarton       1:13.12             
 51 Conor Massey           16 Co Glasgow        1:13.59             
 51 Patrick Shimmin        16 Newcastle         1:13.59             
 53 Leon Campbell          14 StirlingSwim      1:14.09             
 54 Jack Green             18 St Thomas         1:14.23             
 55 Euan Gumbrell          17 Co Glasgow        1:14.26             
 56 Kerr B Martin          15 Cumbernauld       1:14.39             
 57 Elliot P Sinclair      14 Dumfries          1:14.66             
 58 Marijus Kringelis      15 Bellshill Sharks  1:14.78             
 59 Lewis Thomson          15 Midlothian        1:14.90             
 60 Finlay Wallace         15 St Thomas         1:14.99             
 61 Euan Watt              16 Swim W Lothian    1:15.03             
 62 Owen P McBurnie        15 Dumfries          1:15.05             
 63 Liam Murphy            14 F.I.R.S.T.        1:15.06             
 64 Tony Anderson          14 Co Glasgow        1:15.23             
 65 Callum Warnock         17 Bellshill Sharks  1:15.32             
 66 Tielo Walters          16 Dun City Aqu      1:15.36             
 67 Matthew Shimmin        17 Newcastle         1:15.59             
 68 Jacob Papple           15 BOSSS-ZE          1:15.84             
 69 Lewis Condy            19 Heart Of Mid      1:16.00             
 70 Jamie Eason            21 Uni Aberdeen      1:16.15             
 71 Jason English          15 Warrender         1:16.61             
 72 Joseph Brownlie        15 Co Glasgow        1:16.64             
 73 Sam Bisset             17 W Dumbarton       1:16.65             
 74 Thomas Storer          15 Newcastle         1:16.74             
 75 Stefan Krawiec         12 East Lothian      1:17.01             
 76 Bruce Dickson          15 StirlingSwim      1:17.18             
 77 Callum Barnes          17 Swim W Lothian    1:17.24             
 78 David Blair            15 Co Glasgow        1:17.41             
 79 Sam Sharkey            16 Inverclyde        1:17.67             
 80 Sam Lewis              17 Fins              1:18.01             
 81 Olek Smith             14 F.I.R.S.T.        1:18.28             
 82 Ross Erentz            15 S Ayrshire        1:18.30             
 83 Matthew Bittle         15 Perth City        1:18.43             
 84 Jonathan Kane          18 Carnegie          1:18.68             
 85 Jack Jardine           14 W Dumbarton       1:18.76             
 86 Ross Kerr              16 Heart Of Mid      1:18.77             
 87 Ross Thomson           15 Swim W Lothian    1:18.83             
 88 Angus Harrold          16 S Aberdeen        1:19.62             
 89 Matthew Blair          16 Co Glasgow        1:20.07             
 90 Findlay Baillie        16 Dun City Aqu      1:21.04             
 91 Douglas Calder         13 F.I.R.S.T.        1:22.95             
 -- Nicholas J Quinn       25 Edinburgh Uni         NS              
 -- Rian Harvey            16 StirlingSwim          NS              
 -- Sam A Glen             16 Cumbernauld           NS