City of Glasgow Swim Team                     27/05/2018 - 12:21 PM
     Glasgow International Swim Meet - 25/05/2018 to 27/05/2018     
 
 Event 208  Men 200 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Stephen Milne          24 Perth City        2:03.96    2:01.31  
  2 Brendan Hyland         24 NC Dublin-LE      2:05.37    2:01.53  
  3 Tom Beeley             19 Uni Aberdeen      2:05.13    2:02.27  
  4 Ryan Brown             20 Co Glasgow        2:04.42    2:02.88  
  5 Finn Mc Geever         18 NC Limerick-MN    2:06.29    2:05.41  
  6 Marc Elrick            19 Co Glasgow        2:08.40    2:06.80  
  7 Craig T Greenock       17 Cumbernauld       2:09.61    2:07.89  
  8 Zak Logue              20 Co Sunderland     2:09.72    2:08.69  
  9 James Black            22 Co Glasgow        2:09.80    2:10.08  
 10 Christopher Motha      18 Co Oxford         2:11.98    2:12.40  
 
                        === B - Final ===                         
 
 11 Jonah Walsh            18 Warrender         2:12.25    2:09.51  
 12 Duncan McKinney        18 Co Glasgow        2:14.55    2:12.51  
 13 James Cross            18 Wigan Best        2:13.23    2:13.13  
 14 Giano Napolitano       18 Bellshill Sharks  2:13.84    2:13.33  
 15 Jeremy O'Connor        16 NC Limerick-MN    2:13.60    2:13.79  
 16 Tom Jeffers            18 Perth City        2:16.22    2:15.14  
 17 Jamie McGregor         14 Perth City        2:17.87    2:16.67  
 18 Fraser D Kelly         15 North Ayrshire    2:17.40    2:17.04  
 19 George Rudd            16 Co Oxford         2:15.56    2:17.23  
 20 Connor MacNeil         21 Co Glasgow        2:15.63    2:17.86  
 
                        === C - Final ===                         
 
 21 Jack Howard            16 Preston           2:23.20    2:18.09  
 22 George Cowan           17 Dun City Aqu      2:19.76    2:18.26  
 23 Cameron L Creaney      14 Cumbernauld       2:22.59    2:20.37  
 24 Thomas Coates          15 Swim W Lothian    2:22.32    2:23.48  
 25 Ethan Brown            15 St Thomas         2:22.54    2:23.62  
 26 Bryce J Procter        15 Dumfries          2:22.03    2:24.53  
 -- Myles Lapsley          15 Swim W Lothian    2:23.04         NS  
 -- Stewart Brodie         16 East Kilbride     2:23.75         NS  
 -- Alex Johnson           16 Helensburgh       2:21.06         NS  
 -- Stefan Krawiec         12 East Lothian      2:22.74         NS  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 10 Harley Beentjes        18 Wigan Best        2:11.14             
 19 Fraser Wilson          16 Midlothian        2:16.14             
 23 Max Underwood          17 Co Oxford         2:18.15             
 24 Matthew Silvester      18 Wigan Best        2:18.41             
 25 Rory Young             16 Heart Of Mid      2:19.13             
 27 James Reilly           18 East Kilbride     2:20.59             
 31 Scott Lilburn          18 F.I.R.S.T.        2:22.44             
 38 Liam Harkin            16 F.I.R.S.T.        2:23.82             
 39 Elliot P Sinclair      14 Dumfries          2:24.88             
 40 Marc Devlin            16 Bellshill Sharks  2:25.13             
 41 Euan Pate              18 Fins              2:25.51             
 42 Fraser Collier         17 S Ayrshire        2:26.71             
 43 Arran Stowe            20 Fins              2:27.21             
 44 Matthew Gordon         15 S Ayrshire        2:27.56             
 45 Kerr Lumsden           15 Monifieth         2:28.67             
 46 Joseph Brownlie        15 Co Glasgow        2:29.08             
 47 Angus Rutherford       17 Heart Of Mid      2:29.24             
 48 Lewis Birrell          17 Warrender         2:30.65             
 49 Cameron Leckie         15 Hamilton          2:30.71             
 50 Matthew Torrance       16 East Lothian      2:30.99             
 51 Rhys T Handleigh       18 Dumfries          2:32.55             
 52 Lewis McCulloch        18 Inverclyde        2:32.58             
 53 Jack Wales             16 Co Glasgow        2:32.68             
 54 Euan Dunse             14 Swim W Lothian    2:33.25             
 55 Mark Reilly            16 East Kilbride     2:33.61             
 56 Jamie Cordes           17 Gates&Whick       2:35.19             
 57 Fraser McCulloch       18 Inverclyde        2:36.43             
 58 Scott Muirden          16 Heart Of Mid      2:37.12             
 59 Christopher Perrett    17 Co Glasgow        2:39.87             
 -- Aidan Brown            16 BOSSS-ZE              DQ              
 -- Tony-Joe Trett Oliver  19 Uni Strirling         DQ              
 -- Cillian Melly          21 NC Limerick-MN        NS              
 -- Cameron A Finlayson    20 Edinburgh Uni         NS              
 -- Ryan Retson            18 F.I.R.S.T.            NS              
 -- Felix Gifford          24 Uni Strirling         NS              
 -- Finlay Wallace         15 St Thomas             NS              
 -- Gabriel Quinn          15 Warrender             NS              
 -- Scott Birtles          20 Dun City Aqu          NS              
 -- Mark Innes             16 Warrender             NS              
 -- Jack Bell              17 Ren 96                NS              
 -- Jamie Macdonald        17 Warrender             NS              
 -- Ryan Duncan            15 St Thomas             NS