City of Glasgow Swim Team                      27/05/2018 - 6:46 PM
     Glasgow International Swim Meet - 25/05/2018 to 27/05/2018     
 
 Event 303  Women 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Kathryn S Greenslade   20 Edinburgh Uni     4:21.55    4:14.80  
  2 Hannah L Miley         29 Uni Aberdeen      4:22.06    4:16.95  
  3 Monique Olivier        20 Edinburgh Uni     4:23.88    4:18.71  
  4 Mia Steen Duus         17 Denmark           4:24.40    4:23.37  
  5 Nikki Miller           18 East Kilbride     4:27.45    4:26.46  
  6 Nicole Ryan            20 Co Oxford         4:26.03    4:26.55  
  7 Jessica Morgan         15 Southport         4:30.83    4:26.93  
  8 Tara S Haworth         19 Edinburgh Uni     4:28.21    4:27.15  
  9 Katie Shanahan         14 Co Glasgow        4:29.56    4:28.17  
 10 Josephine Kruse        16 Denmark           4:32.17    4:31.05  
 
                        === B - Final ===                         
 
 11 Roisin Ramsay          17 Warrender         4:32.39    4:28.19  
 12 Ellie Turner           15 Carnegie          4:35.89    4:32.01  
 13 Jennifer Green         15 Wigan Best        4:34.53    4:32.72  
 14 Kirsty Griffiths       17 Co Glasgow        4:37.55    4:35.36  
 15 Jennifer E Murray      15 North Ayrshire    4:38.84    4:36.97  
 16 Katie Taylor           18 Heart Of Mid      4:38.67    4:38.93  
 17 Lauren Paterson        15 Ren 96            4:39.54    4:39.77  
 18 Nicole Reynolds        16 Dun City Aqu      4:38.88    4:45.86  
 19 Melody Jones           15 BOSSS-ZE          4:39.86    4:59.92  
 
                        === C - Final ===                         
 
 21 Megan Smit             15 Co Oxford         4:42.24    4:36.25  
 22 Elise McQueenie        14 Co Glasgow        4:40.17    4:38.53  
 23 Ria Colbridge          15 Midlothian        4:44.75    4:40.54  
 24 Scarlett Ferris        14 Dun City Aqu      4:41.94    4:40.94  
 25 Alisha Greenshields    14 Co Glasgow        4:43.12    4:41.66  
 26 Gabriella Lessing      14 Ren 96            4:42.90    4:42.07  
 27 Rebecca Braid          15 Carnegie          4:43.03    4:42.91  
 28 Lauren Chalmers        14 Ren 96            4:45.83    4:44.65  
 29 Faye Rogers            16 BOSSS-ZE          4:45.40    4:44.83  
 30 Morgan Anderson        14 Dun City Aqu      4:46.68    4:52.65  
 
                        === B - Final ===                         
 
 -- Emma Russell           15 Heart Of Mid      4:39.78         NS  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 14 Sofie Theophil Peters  15 Vejle             4:36.10             
 15 Edel Daly              15 NC Limerick-MN    4:37.27             
 24 Melissa Braddock       18 Wigan Best        4:41.47             
 25 Lisa Miller            17 East Kilbride     4:41.54             
 26 Eilidh Smith           18 Co Glasgow        4:41.64             
 31 Ellie Dewsbury         18 Southport         4:43.12             
 33 Karen Heath            16 Swim W Lothian    4:43.20             
 38 Alicea Bain            15 Uni Aberdeen      4:47.51             
 39 Jenna Cole             13 Bellshill Sharks  4:47.68             
 40 Elle McMillan          16 St Thomas         4:47.69             
 41 Rachel Saunders        13 Warrender         4:47.73             
 42 Lily-Jane Haggerty     15 Co Glasgow        4:47.88             
 43 Katherine Bailey       14 Perth City        4:48.47             
 44 Jenna McMahon          18 Heart Of Mid      4:49.14             
 45 Dorothy Goodgame       17 Co Oxford         4:49.18             
 46 Leigha Hughes          13 Ren 96            4:51.11             
 47 Parmis Vaezi           15 Co Glasgow        4:51.75             
 48 Rebecca Augier         14 East Kilbride     4:51.97             
 49 Niamh Tierney          15 F.I.R.S.T.        4:52.94             
 50 Flora Nicholls         16 Warrender         4:53.08             
 51 Elizabeth Woodcock     16 Preston           4:54.09             
 52 Luci Robertson         16 Heart Of Mid      4:54.15             
 53 Sophie A Cameron       16 S Ayrshire        4:54.54             
 54 Caitlin Drummond       16 Swim W Lothian    4:54.85             
 55 Kirstyn Calder         16 F.I.R.S.T.        4:55.16             
 56 Meagan Porteous        13 East Lothian      4:55.20             
 57 Beth Gordon            17 S Ayrshire        4:55.95             
 58 Ella Astrup Christens  15 Vejle             4:56.41             
 59 Abbi Sinclair          14 Warrender         4:58.21             
 60 Natalie C Reilly       16 Swim W Lothian    5:00.65             
 61 Ellie Palmer           15 F.I.R.S.T.        5:03.39             
 -- Keanna MacInnes        17 Heart Of Mid          NS