City of Glasgow Swim Team                      27/05/2018 - 6:46 PM
     Glasgow International Swim Meet - 25/05/2018 to 27/05/2018     
 
 Event 308  Men 200 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Ross Murdoch           24 Uni Strirling     2:18.46    2:13.95  
  2 Tobermory Mackay-Cham  21 Co Oxford         2:17.59    2:16.74  
  3 David Murphy           20 Co Oxford         2:20.77    2:16.88  
  4 Callum Smart           18 Co Oxford         2:20.90    2:19.82  
  5 Daniel Lim             22 Edinburgh Uni     2:24.06    2:19.92  
  6 Joel O'Halleron        22 Derwentside       2:24.31    2:21.84  
  7 Cameron Muir           19 Co Glasgow        2:22.48    2:22.15  
  8 Andrew Macintosh       17 East Kilbride     2:26.06    2:22.18  
  9 Connor Bryan           18 Co Oxford         2:25.00    2:24.71  
 10 Thomas McSkimming      18 Warrender         2:27.20    2:26.22  
 
                        === B - Final ===                         
 
 11 Jack McComish          23 Co Glasgow        2:28.33    2:24.24  
 12 Jay Manners            19 Co Sunderland     2:28.20    2:26.47  
 13 Sandy Forysiak         21 Co Glasgow        2:28.45    2:27.47  
 14 Zak Logue              20 Co Sunderland     2:32.36    2:29.32  
 15 Thomas Cannon          17 Inverclyde        2:30.70    2:29.44  
 16 Oliver O'Halleron      18 Derwentside       2:30.35    2:30.51  
 17 Ross Burns             20 Hamilton          2:32.46    2:31.65  
 18 Joseph Martin          18 Newcastle         2:32.58    2:32.28  
 19 Greg A Fairbairn       16 Bellshill Sharks  2:30.76    2:33.37  
 20 Ross Neally            18 Co Glasgow        2:34.69    2:39.07  
 
                        === C - Final ===                         
 
 21 John Kean              16 Swim W Lothian    2:39.05    2:31.37  
 22 Theo Tindall           17 Carlisle Aquatic  2:35.31    2:32.35  
 23 George Rudd            16 Co Oxford         2:35.38    2:32.85  
 24 Theo Goodfellow        16 Fins              2:35.94    2:34.20  
 25 Max Underwood          17 Co Oxford         2:35.50    2:35.13  
 26 Jack Howard            16 Preston           2:36.29    2:37.87  
 27 Patrick Shimmin        16 Newcastle         2:35.97    2:38.09  
 28 Lewis Thomson          15 Midlothian        2:38.25    2:38.93  
 29 Joshua Mitchell        16 Warrender         2:39.50    2:39.02  
 30 Ewan McMurray          17 East Kilbride     2:35.12    2:43.09  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  6 Uiseann Cooke          17 NC Limerick-MN    2:23.91             
  8 Eoin Corby             16 NC Limerick-MN    2:24.17             
 19 Liam Doyle             21 NC Limerick-MN    2:31.61             
 25 Craig Barnes           20 Swim W Lothian    2:35.21             
 26 James Cross            18 Wigan Best        2:35.28             
 27 Andrew Hosie           25 Co Glasgow        2:35.30             
 31 Gavin Roberts          19 Co Glasgow        2:35.81             
 34 Youssef Betout         18 Co Glasgow        2:36.24             
 35 Lewis Baillie          18 Dun City Aqu      2:36.29             
 38 Oscar T Heald          19 Edinburgh Uni     2:38.88             
 41 Elliot P Sinclair      14 Dumfries          2:41.23             
 42 Jacob Papple           15 BOSSS-ZE          2:41.54             
 43 Finlay Wallace         15 St Thomas         2:41.78             
 44 Tony Anderson          14 Co Glasgow        2:41.92             
 45 Olly Carr              16 StirlingSwim      2:42.52             
 46 David Rowan            18 S Ayrshire        2:42.60             
 47 Sam Howell             15 Newcastle         2:42.64             
 48 Marijus Kringelis      15 Bellshill Sharks  2:42.79             
 49 Matthew Shimmin        17 Newcastle         2:42.85             
 50 Ethan Horn             16 Rutherglen        2:42.87             
 51 Thomas Storer          15 Newcastle         2:43.62             
 52 Leon Campbell          14 StirlingSwim      2:43.74             
 53 Stefan Krawiec         12 East Lothian      2:43.96             
 54 Ryan Duncan            15 St Thomas         2:44.55             
 55 Ross Erentz            15 S Ayrshire        2:45.56             
 56 Jamie Ferguson         15 Midlothian        2:46.21             
 57 Conor Massey           16 Co Glasgow        2:46.24             
 58 Jason English          15 Warrender         2:46.49             
 59 Matthew Torrance       16 East Lothian      2:47.01             
 60 Joseph Brownlie        15 Co Glasgow        2:47.09             
 61 Matthew Blair          16 Co Glasgow        2:47.97             
 62 Lewis Condy            19 Heart Of Mid      2:48.80             
 63 Findlay Baillie        16 Dun City Aqu      2:48.99             
 64 Jack Jardine           14 W Dumbarton       2:49.18             
 65 Bradley McGurk         18 W Dumbarton       2:50.90             
 66 Callum Barnes          17 Swim W Lothian    2:51.92             
 67 Sam Lewis              17 Fins              2:52.03             
 68 Olek Smith             14 F.I.R.S.T.        2:52.29             
 69 Ethan Brown            15 St Thomas         2:52.77             
 70 Jamie Littlefield      14 Warrender         2:53.42             
 71 Ross Kerr              16 Heart Of Mid      2:54.23             
 72 Douglas Calder         13 F.I.R.S.T.        2:55.43             
 73 Andrew Sutherland      15 North Ayrshire    3:02.59             
 -- Euan Gumbrell          17 Co Glasgow            DQ              
 -- Max Hagan              17 Co Glasgow            DQ              
 -- Thomas Coates          15 Swim W Lothian        DQ              
 -- Ross Thomson           15 Swim W Lothian        DQ              
 -- Alex Murphy            23 NC Dublin-LE          NS              
 -- Owen P McBurnie        15 Dumfries              NS              
 -- James Marshall         17 North Ayrshire        NS              
 -- Nicholas J Quinn       25 Edinburgh Uni         NS              
 -- Liam Murphy            14 F.I.R.S.T.            NS