City of Glasgow Swim Team                     27/05/2018 - 12:20 PM
     Glasgow International Swim Meet - 25/05/2018 to 27/05/2018     
 
 Event 124  Men 100 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Dylan Sommerville      17 East Kilbride       59.80    1:00.06  
  2 Matthew Silvester      18 Wigan Best        1:01.98    1:01.03  
  3 Christopher Aitken     15 Perth City        1:03.92    1:01.13  
  4 Jack Muncey            15 Perth City        1:02.30    1:01.32  
  5 Lewis Birrell          17 Warrender         1:01.35    1:01.38  
  6 Greg A Fairbairn       16 Bellshill Sharks  1:03.60    1:01.50  
  7 Owen P McBurnie        15 Dumfries          1:01.50    1:01.71  
  8 Callum Atkinson        15 Newcastle         1:01.55    1:01.99  
  9 Myles Lapsley          15 Swim W Lothian    1:02.04    1:02.06  
 10 Tom Jeffers            18 Perth City        1:02.13    1:02.14  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Scott Birtles          20 Dun City Aqu      1:02.10    1:02.31  
 12 John Houston           17 S Ayrshire        1:03.50    1:02.34  
 13 Fraser D Kelly         15 North Ayrshire    1:01.72    1:02.61  
 14 Oscar Smillie          16 S Ayrshire        1:01.27    1:02.85  
 15 Alasdair Dunse         16 Swim W Lothian    1:02.90    1:02.96  
 16 Alasdair W McGhee      19 S Ayrshire        1:02.40    1:03.37  
 17 Angus Rutherford       17 Heart Of Mid      1:03.84    1:03.44  
 18 Stewart Brodie         16 East Kilbride     1:02.64    1:03.72  
 19 Lewis R Hammond        15 S Ayrshire        1:04.33    1:03.88  
 20 Fraser Collier         17 S Ayrshire        1:02.94    1:03.99  
 -----------------------------------------------------------------
 21 Ryan Ferguson          17 F.I.R.S.T.        1:03.30    1:04.04  
 22 Kerr B Martin          15 Cumbernauld       1:05.30    1:04.12  
 23 Ethan Brown            15 St Thomas         1:03.47    1:04.15  
 24 Cameron W Gordon       14 Dumfries          1:01.58    1:04.22  
 25 Marc Devlin            16 Bellshill Sharks  1:03.90    1:04.56  
 26 Arran Stowe            20 Fins              1:02.61    1:04.76  
 27 Elliot P Sinclair      14 Dumfries          1:04.05    1:04.93  
 28 Jake Conaghan          16 Co Glasgow        1:04.81    1:05.16  
 29 Lewis McCulloch        18 Inverclyde        1:05.72    1:05.30  
 30 Jack Wales             16 Co Glasgow        1:05.09    1:05.43  
 -----------------------------------------------------------------
 31 Rory Young             16 Heart Of Mid      1:01.70    1:05.58  
 32 Kieran Spalding        19 M/Whall           1:05.28    1:06.21  
 -----------------------------------------------------------------
 33 Finlay Wallace         15 St Thomas         1:05.50    1:06.25  
 34 Euan Pate              18 Fins              1:05.32    1:06.42  
 35 Kerr Lumsden           15 Monifieth         1:05.23    1:06.61  
 36 Angus R Dickson        19 North Ayrshire    1:05.10    1:06.69  
 37 Iain Lovie             17 Broch  Asc        1:03.27    1:06.72  
 38 Louis Lawlor           16 Co Glasgow        1:05.15    1:06.80  
 39 Sam Millar             16 W Dumbarton       1:04.90    1:06.96