City of Glasgow Swim Team                     27/05/2018 - 12:20 PM
     Glasgow International Swim Meet - 25/05/2018 to 27/05/2018     
 
 Event 202  Men 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Zak Logue              20 Co Sunderland     4:27.43    4:32.90  
  2 Arthur DalÚn Ellegaar  17 Denmark           4:30.89    4:33.31  
  3 Callum Lawrie          20 Uni Strirling     4:24.28    4:41.91  
  4 Lucas Bruun Str°bek    17 Denmark           4:29.79    4:41.94  
  5 Nicholas Skelton       15 Co Oxford         4:47.34    4:44.95  
  6 Giano Napolitano       18 Bellshill Sharks  4:37.00    4:45.75  
  7 Jay Manners            19 Co Sunderland     4:42.70    4:47.51  
  8 Lewis Maxwell          15 Derwentside       4:59.43    4:50.66  
  9 George Rudd            16 Co Oxford         4:51.70    4:51.82  
 10 Max Underwood          17 Co Oxford         4:43.10    4:52.62  
 -----------------------------------------------------------------
 11 George Cowan           17 Dun City Aqu      4:49.70    4:52.70  
 12 Joseph Martin          18 Newcastle         4:50.93    4:53.89  
 13 Daniel Ferguson        17 Swim W Lothian    4:37.80    4:54.73  
 14 Tom Jeffers            18 Perth City        4:52.10    4:56.32  
 15 Jack Green             18 St Thomas         4:56.94    4:56.54  
 16 Thomas Coates          15 Swim W Lothian    4:52.80    4:58.27  
 17 Jack Howard            16 Preston           5:04.35    4:58.80  
 18 Sean Craigmile         15 East Lothian      5:00.40    4:59.03  
 19 Mark Ford              15 Co Glasgow        4:54.70    4:59.57  
 20 Mads Sorensen          17 Vejle             5:00.23    4:59.60  
 -----------------------------------------------------------------
 21 Jamie Ferguson         15 Midlothian        5:03.08    4:59.68  
 22 Edward J Alsop         16 East Lothian      4:46.10    5:00.88  
 23 Angus Rutherford       17 Heart Of Mid      4:52.50    5:01.32  
 24 Samuel Coulthard       15 Southport         5:05.70    5:02.69  
 25 Ryan Duncan            15 St Thomas         4:59.70    5:03.06  
 26 Finlay Saunders        17 Heart Of Mid      4:51.20    5:04.93  
 27 Leon Campbell          14 StirlingSwim      5:11.70    5:04.95  
 28 Ethan Horn             16 Rutherglen        4:56.54    5:06.00  
 29 Jacob Papple           15 BOSSS-ZE          5:03.35    5:06.46  
 30 Samuel Chittleburgh    15 Warrender         5:09.00    5:07.07  
 -----------------------------------------------------------------
 31 Ethan Brown            15 St Thomas         5:11.10    5:07.95  
 32 Nathan Grimley         15 Swim W Lothian    4:59.40    5:08.91  
 -----------------------------------------------------------------
 33 Struan Kingdom         16 Ren 96            5:05.00    5:09.06  
 34 Jake Kirkham           14 F.I.R.S.T.        5:03.26    5:09.92  
 35 Matthew Torrance       16 East Lothian      5:06.90    5:10.54  
 36 Finlay Wallace         15 St Thomas         5:07.83    5:11.19  
 37 Matthew Garrity        14 Inverclyde        5:07.85    5:12.32  
 38 Jamie Cordes           17 Gates&Whick       5:11.40    5:15.10  
 39 Findlay Baillie        16 Dun City Aqu      5:12.80    5:17.96  
 40 Lewis Thomson          15 Midlothian        5:11.20    5:21.86  
 -- Jamie Macdonald        17 Warrender         4:39.10         DQ  
 -- Jack Bell              17 Ren 96            5:12.70         NS