City of Glasgow Swim Team                     27/05/2018 - 12:20 PM
     Glasgow International Swim Meet - 25/05/2018 to 27/05/2018     
 
 Event 204  Men 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Stephen Milne          24 Perth City        1:46.90    1:52.57  
  2 Andreas Hansen         18 Denmark           1:52.73    1:52.76  
  3 Regan Lloyd            21 Ipswich           1:51.60    1:53.86  
  4 Alexander Aslak NÝrga  18 Denmark           1:54.10    1:54.13  
  5 Craig R McLean         20 Uni Strirling     1:48.42    1:54.54  
  6 Jakob Juul             18 Denmark           1:58.65    1:55.11  
  7 Scott Goadby           20 Edinburgh Uni     1:53.60    1:55.27  
  8 David Prendergast      24 NC Dublin-LE      1:52.32    1:55.44  
  9 Harley Beentjes        18 Wigan Best        1:53.60    1:55.53  
 10 Martin McInnes         20 Co Glasgow        1:55.35    1:55.54  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Finn Mc Geever         18 NC Limerick-MN    1:52.46    1:55.65  
 12 Sebastian Tullberg     18 Denmark           1:52.02    1:56.68  
 13 Archie Goodburn        17 Warrender         1:53.10    1:57.05  
 14 John S Wright          21 Uni Aberdeen      1:54.89    1:57.10  
 15 Ryan Retson            18 F.I.R.S.T.        1:54.40    1:57.22  
 16 Oskar Lindholm         17 Denmark           1:56.30    1:57.48  
 17 Angus Barr             20 Uni Strirling     1:52.93    1:57.85  
 18 Jack P Watson          19 Edinburgh Uni     1:54.70    1:58.08  
 19 Ross M Leslie          20 Edinburgh Uni     1:54.00    1:58.16  
 20 Joseph Mooney          21 NC Limerick-MN    1:54.48    1:58.21  
 -----------------------------------------------------------------
 21 Audai Hassouna         20 Warrender         1:55.80    1:58.25  
 22 Luke Robins            19 Uni Strirling     1:55.56    1:58.41  
 23 Daniel Morley          17 Derwentside       1:56.80    1:58.62  
 24 Jack Szaranek          20 Edinburgh Uni     1:59.30    1:59.34  
 25 Duncan McKinney        18 Co Glasgow        1:57.50    1:59.44  
 26 Craig T Greenock       17 Cumbernauld       1:59.90    1:59.52  
 27 Daniel Ferguson        17 Swim W Lothian    1:57.19    1:59.81  
 28 Greg A Fairbairn       16 Bellshill Sharks  1:57.01    1:59.87  
 29 Joe Watt               18 Co Glasgow        1:56.80    1:59.93  
 30 Fraser Allison         18 Warrender         1:57.50    1:59.99  
 -----------------------------------------------------------------
 31 Daniel Jenkins         17 Co Oxford         1:55.40    2:00.14  
 32 Liam McLaughlin        16 Warrender         2:00.26    2:00.16  
 -----------------------------------------------------------------
 33 Alan Corby             21 NC Limerick-MN    1:56.15    2:00.48  
 34 Scott Gibson           18 East Kilbride     1:55.81    2:00.61  
 35 Arran Stowe            20 Fins              2:01.33    2:00.74  
 36 Oliver O'Halleron      18 Derwentside       1:59.80    2:00.92  
 37 Ronan Anderson         21 NC Limerick-MN    2:06.34    2:00.98  
 38 Tony-Joe Trett Oliver  19 Uni Strirling     1:56.33    2:01.10  
 39 Rory A Dickson         16 North Ayrshire    1:59.10    2:01.62  
 40 Alexander Fenger       19 Vejle             2:00.27    2:01.69  
 41 Graham R Baird         15 Scotia            2:04.14    2:01.96  
 42 Keir Edgar             17 F.I.R.S.T.        2:00.10    2:01.97  
 43 Will Beavan            20 Preston           1:57.00    2:02.10  
 44 Cameron Cavanagh       18 East Kilbride     2:02.00    2:02.12  
 45 Charlie Waddingham     20 Uni Strirling     1:56.26    2:02.17  
 46 Keir Buchanan          16 East Kilbride     1:59.92    2:02.22  
 47 Matthew Silvester      18 Wigan Best        2:01.50    2:02.30  
 48 Logan Eason            17 StirlingSwim      1:59.90    2:02.53  
 49 Jack Muncey            15 Perth City        2:01.97    2:02.69  
 50 Luke Wilby             18 Co Oxford         2:00.30    2:02.71  
 51 Bradley Astles         17 Preston           2:02.95    2:02.76  
 52 Tom Beeley             19 Uni Aberdeen      1:54.62    2:02.83  
 53 Cameron G Allison      15 Dumfries          2:00.97    2:03.05  
 54 George Cowan           17 Dun City Aqu      2:01.10    2:03.11  
 55 Lawrence Campbell      18 Co Glasgow        1:57.30    2:03.16  
 56 Carl Barrett           17 W Dumbarton       2:01.50    2:03.35  
 57 Callum Atkinson        15 Newcastle         2:05.10    2:03.46  
 58 Craig Yeardly          16 F.I.R.S.T.        2:04.01    2:03.47  
 59 Elliot Millar          15 F.I.R.S.T.        2:01.35    2:03.60  
 60 Myles Lapsley          15 Swim W Lothian    2:06.86    2:03.90  
 61 James Marshall         17 North Ayrshire    2:05.10    2:04.18  
 62 Dylan Sommerville      17 East Kilbride     2:01.60    2:04.26  
 63 James Reilly           18 East Kilbride     2:05.40    2:04.43  
 64 John Houston           17 S Ayrshire        2:07.00    2:04.74  
 65 Dylan Fairclough       18 Blackburn         2:03.46    2:04.88  
 66 Angus Rutherford       17 Heart Of Mid      2:02.70    2:04.91  
 67 Diarmiud Sutton        16 NC Limerick-MN    2:09.27    2:04.96  
 68 Alex Johnson           16 Helensburgh       2:08.60    2:05.11  
 69 Fraser D Kelly         15 North Ayrshire    2:06.40    2:05.20  
 70 Bryce J Procter        15 Dumfries          2:06.00    2:05.34  
 71 Ben Ferguson           19 S Aberdeen        2:05.00    2:05.49  
 72 Conor Logan            17 Co Glasgow        2:01.50    2:05.50  
 73 Ryan Robertson         16 Co Glasgow        2:04.79    2:05.54  
 74 Finlay Saunders        17 Heart Of Mid      1:58.80    2:05.56  
 75 Sean Craigmile         15 East Lothian      2:04.31    2:05.58  
 76 Lewis R Hammond        15 S Ayrshire        2:06.66    2:05.73  
 77 Liam S Eccleston       16 Dumfries          2:01.75    2:05.77  
 78 Aaron Beckford         16 Derwentside       2:00.89    2:05.89  
 79 Oscar Smillie          16 S Ayrshire        2:02.50    2:05.92  
 80 Angus Nicol            17 Co Glasgow        2:01.40    2:06.19  
 81 Iain Lovie             17 Broch  Asc        2:02.65    2:06.21  
 82 Lewis Birrell          17 Warrender         2:02.80    2:06.36  
 83 Lewis McKean           16 Airdrie           2:05.20    2:06.71  
 84 Ruairi M McKinnon      14 Milngavie &B      2:08.92    2:07.17  
 85 Tony Anderson          14 Co Glasgow        2:08.25    2:07.21  
 86 Cameron Bilsland       15 Hamilton          2:03.20    2:07.32  
 87 Cameron Leckie         15 Hamilton          2:07.35    2:07.40  
 88 Adam Young             15 Dun City Aqu      2:05.50    2:07.50  
 89 Louis Lawlor           16 Co Glasgow        2:06.20    2:07.58  
 90 Mark Innes             16 Warrender         2:05.60    2:07.61  
 91 Oliver Carter          18 Carnegie          2:09.10    2:07.75  
 92 Jake Kirkham           14 F.I.R.S.T.        2:09.50    2:07.87  
 93 Michael J Flynn        15 Cumbernauld       2:05.07    2:07.88  
 94 Jonathan Christie      17 Rutherglen        2:02.50    2:08.32  
 95 Evan J Clark           16 North Ayrshire    2:05.80    2:08.36  
 96 Cameron McMaster       16 Dun City Aqu      2:09.20    2:09.01  
 97 Yasin Onal             16 Swim W Lothian    2:08.20    2:09.05  
 98 Fraser Collier         17 S Ayrshire        2:04.10    2:09.88  
 99 Kian McNelis           15 Inverclyde        2:08.90    2:09.90  
100 Rory Young             16 Heart Of Mid      2:06.50    2:10.13  
101 Ryan Duncan            15 St Thomas         2:08.19    2:10.32  
102 Rhys T Handleigh       18 Dumfries          2:07.90    2:10.41  
103 Scott Lilburn          18 F.I.R.S.T.        2:01.10    2:10.95  
104 Jack Dalgety           16 Dun City Aqu      2:07.81    2:11.39  
105 Josh Broadfoot         17 East Kilbride     2:07.50    2:13.99  
 -- Carl Smith             20 Preston           2:01.57         DQ  
 -- Scott Birtles          20 Dun City Aqu      2:04.50         NS  
 -- Euan A Leslie          19 Edinburgh Uni     2:01.40         NS