City of Glasgow Swim Team                     27/05/2018 - 12:21 PM
     Glasgow International Swim Meet - 25/05/2018 to 27/05/2018     
 
 Event 206  Men 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Craig Benson           24 Uni Strirling     1:00.03    1:03.13  
  2 David Murphy           20 Co Oxford         1:01.00    1:03.22  
  3 Callum Smart           18 Co Oxford         1:03.01    1:04.45  
  4 Archie Goodburn        17 Warrender         1:03.02    1:04.62  
  5 Tobermory Mackay-Cham  21 Co Oxford         1:03.10    1:04.99  
  6 Cameron Muir           19 Co Glasgow        1:04.70    1:05.44  
  7 Jack McComish          23 Co Glasgow        1:04.11    1:05.48  
  8 Zak Aitchison          20 Uni Strirling     1:01.81    1:05.55  
  9 Daniel Lim             22 Edinburgh Uni     1:03.30    1:06.11  
 10 Connor Bryan           18 Co Oxford         1:04.17    1:06.29  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Joel O'Halleron        22 Derwentside       1:03.70    1:06.34  
 12 Max Hagan              17 Co Glasgow        1:06.76    1:06.47  
 13 Alex Murphy            23 NC Dublin-LE      1:00.58    1:06.48  
 14 Andrew Macintosh       17 East Kilbride     1:06.07    1:06.88  
 15 Liam Doyle             21 NC Limerick-MN    1:04.36    1:07.13  
 16 Eoin Corby             16 NC Limerick-MN    1:04.32    1:07.21  
 17 Ben Griffin            22 NC Dublin-LE      1:05.30    1:07.30  
 18 Thomas Tsiopanis       25 Edinburgh Uni     1:08.31    1:07.84  
 19 Uiseann Cooke          17 NC Limerick-MN    1:07.69    1:07.88  
 20 Andrew Hosie           25 Co Glasgow        1:06.10    1:07.89  
 -----------------------------------------------------------------
 21 Sandy Forysiak         21 Co Glasgow        1:07.98    1:08.22  
 22 Ross Neally            18 Co Glasgow        1:06.80    1:08.36  
 23 Thomas Cannon          17 Inverclyde        1:09.31    1:09.22  
 24 Craig Barnes           20 Swim W Lothian    1:06.72    1:09.28  
 25 Fraser Allison         18 Warrender         1:07.52    1:09.55  
 26 Jay Manners            19 Co Sunderland     1:07.90    1:09.68  
 27 Youssef Betout         18 Co Glasgow        1:10.40    1:09.93  
 28 Arthur DalÚn Ellegaar  17 Denmark           1:09.70    1:09.94  
 29 Ross H Young           19 Edinburgh Uni     1:06.60    1:10.13  
 30 Thomas McSkimming      18 Warrender         1:08.94    1:10.17  
 -----------------------------------------------------------------
 31 James Marshall         17 North Ayrshire    1:09.71    1:10.30  
 32 Ross Burns             20 Hamilton          1:08.20    1:10.32  
 -----------------------------------------------------------------
 33 Greg A Fairbairn       16 Bellshill Sharks  1:08.09    1:10.73  
 34 Samuel Chell           18 BOSSS-ZE          1:10.24    1:10.87  
 35 Ewan McMurray          17 East Kilbride     1:10.10    1:10.88  
 36 Theo Tindall           17 Carlisle Aquatic  1:11.75    1:10.98  
 37 Oscar T Heald          19 Edinburgh Uni     1:08.20    1:11.18  
 38 Diarmiud Sutton        16 NC Limerick-MN    1:10.96    1:11.19  
 39 Theo Goodfellow        16 Fins              1:09.56    1:11.33  
 40 Angus Nicol            17 Co Glasgow        1:08.72    1:11.81  
 41 Mads Sorensen          17 Vejle             1:12.85    1:12.04  
 42 John Houston           17 S Ayrshire        1:12.86    1:12.11  
 43 Cameron G Allison      15 Dumfries          1:10.09    1:12.14  
 44 David Rowan            18 S Ayrshire        1:10.40    1:12.15  
 45 Bradley McGurk         18 W Dumbarton       1:14.80    1:12.19  
 46 Olly Carr              16 StirlingSwim      1:11.76    1:12.32  
 47 Jack Howard            16 Preston           1:11.99    1:12.34  
 48 Gavin Roberts          19 Co Glasgow        1:14.00    1:12.37  
 49 Ethan Horn             16 Rutherglen        1:11.50    1:12.95  
 50 Michael Irwin          18 W Dumbarton       1:08.40    1:13.12  
 51 Conor Massey           16 Co Glasgow        1:11.40    1:13.59  
 51 Patrick Shimmin        16 Newcastle         1:14.93    1:13.59  
 53 Leon Campbell          14 StirlingSwim      1:14.17    1:14.09  
 54 Jack Green             18 St Thomas         1:07.91    1:14.23  
 55 Euan Gumbrell          17 Co Glasgow        1:11.50    1:14.26  
 56 Kerr B Martin          15 Cumbernauld       1:13.30    1:14.39  
 57 Elliot P Sinclair      14 Dumfries          1:15.20    1:14.66  
 58 Marijus Kringelis      15 Bellshill Sharks  1:12.40    1:14.78  
 59 Lewis Thomson          15 Midlothian        1:13.81    1:14.90  
 60 Finlay Wallace         15 St Thomas         1:13.60    1:14.99  
 61 Euan Watt              16 Swim W Lothian    1:14.10    1:15.03  
 62 Owen P McBurnie        15 Dumfries          1:15.11    1:15.05  
 63 Liam Murphy            14 F.I.R.S.T.        1:14.58    1:15.06  
 64 Tony Anderson          14 Co Glasgow        1:13.89    1:15.23  
 65 Callum Warnock         17 Bellshill Sharks       NT    1:15.32  
 66 Tielo Walters          16 Dun City Aqu      1:16.50    1:15.36  
 67 Matthew Shimmin        17 Newcastle         1:14.89    1:15.59  
 68 Jacob Papple           15 BOSSS-ZE          1:14.05    1:15.84  
 69 Lewis Condy            19 Heart Of Mid      1:14.50    1:16.00  
 70 Jamie Eason            21 Uni Aberdeen      1:09.60    1:16.15  
 71 Jason English          15 Warrender         1:16.88    1:16.61  
 72 Joseph Brownlie        15 Co Glasgow        1:16.25    1:16.64  
 73 Sam Bisset             17 W Dumbarton       1:15.40    1:16.65  
 74 Thomas Storer          15 Newcastle         1:13.27    1:16.74  
 75 Stefan Krawiec         12 East Lothian      1:15.41    1:17.01  
 76 Bruce Dickson          15 StirlingSwim      1:17.69    1:17.18  
 77 Callum Barnes          17 Swim W Lothian    1:12.20    1:17.24  
 78 David Blair            15 Co Glasgow        1:16.34    1:17.41  
 79 Sam Sharkey            16 Inverclyde        1:17.70    1:17.67  
 80 Sam Lewis              17 Fins              1:16.24    1:18.01  
 81 Olek Smith             14 F.I.R.S.T.        1:17.90    1:18.28  
 82 Ross Erentz            15 S Ayrshire        1:16.17    1:18.30  
 83 Matthew Bittle         15 Perth City        1:18.10    1:18.43  
 84 Jonathan Kane          18 Carnegie          1:17.80    1:18.68  
 85 Jack Jardine           14 W Dumbarton       1:18.22    1:18.76  
 86 Ross Kerr              16 Heart Of Mid      1:15.40    1:18.77  
 87 Ross Thomson           15 Swim W Lothian    1:16.40    1:18.83  
 88 Angus Harrold          16 S Aberdeen        1:17.50    1:19.62  
 89 Matthew Blair          16 Co Glasgow        1:18.10    1:20.07  
 90 Findlay Baillie        16 Dun City Aqu      1:16.60    1:21.04  
 91 Douglas Calder         13 F.I.R.S.T.        1:18.09    1:22.95  
 -- Nicholas J Quinn       25 Edinburgh Uni     1:02.40         NS  
 -- Rian Harvey            16 StirlingSwim      1:16.80         NS  
 -- Sam A Glen             16 Cumbernauld       1:12.30         NS