City of Glasgow Swim Team                     27/05/2018 - 12:21 PM
     Glasgow International Swim Meet - 25/05/2018 to 27/05/2018     
 
 Event 207  Women 200 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Tain Bruce             20 Edinburgh Uni     2:11.50    2:14.94  
  2 Hannah L Miley         29 Uni Aberdeen      2:10.56    2:17.48  
  3 Regitze Gaard          17 Denmark           2:15.06    2:18.48  
  4 Nikki Miller           18 East Kilbride     2:13.92    2:20.22  
  5 Mia Steen Duus         17 Denmark           2:18.59    2:21.04  
  6 Clodagh Flood          21 NC Dublin-LE      2:16.63    2:21.34  
  7 Serena Iheagwaram      16 Co Glasgow        2:17.04    2:21.77  
  8 Ella Johnson           18 Southport         2:18.66    2:23.12  
  9 Christa Wilson         15 Newcastle         2:19.89    2:24.12  
 10 Tara S Haworth         19 Edinburgh Uni     2:16.80    2:25.30  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Yvonne Brown           16 East Kilbride     2:20.52    2:25.37  
 12 Kayrine Kelly          23 StirlingSwim      2:19.20    2:26.13  
 13 Lauren Paterson        15 Ren 96            2:26.09    2:26.14  
 14 Rachael A Grant        15 North Ayrshire    2:25.28    2:26.35  
 15 Kate Forster           15 Southport         2:24.51    2:27.55  
 16 Dorothy Goodgame       17 Co Oxford         2:24.00    2:27.90  
 17 Faye Rogers            16 BOSSS-ZE          2:24.36    2:27.96  
 18 Paria Vaezi            15 Co Glasgow        2:27.74    2:28.38  
 19 Katherine Bailey       14 Perth City        2:31.60    2:29.79  
 20 Adele McDaid           15 Heart Of Mid      2:31.90    2:30.43  
 -----------------------------------------------------------------
 21 Taylor Finlayson       17 Warrender         2:22.11    2:30.44  
 21 Lauren Chalmers        14 Ren 96            2:29.43    2:30.44  
 23 Lucy Grieve            14 S Ayrshire        2:22.32    2:31.09  
 24 Morven Lister          15 Carnegie          2:25.93    2:31.37  
 25 Erin Donnelly          15 BOSSS-ZE          2:25.58    2:31.65  
 26 Luci Robertson         16 Heart Of Mid      2:30.00    2:31.82  
 26 Scarlett Aspinall      16 Southport         2:34.18    2:31.82  
 28 Lisa Miller            17 East Kilbride     2:32.11    2:32.18  
 29 Milli Steele           15 BOSSS-ZE          2:31.95    2:33.10  
 30 Parmis Vaezi           15 Co Glasgow        2:31.20    2:33.50  
 -----------------------------------------------------------------
 31 Elise McQueenie        14 Co Glasgow        2:41.30    2:33.65  
 32 Rebecca Augier         14 East Kilbride     2:33.74    2:34.02  
 -----------------------------------------------------------------
 33 Nicola Lees            17 Swim W Lothian    2:26.80    2:34.19  
 34 Elle M O'Reilly        15 Cumbernauld       2:33.10    2:35.23  
 35 Mhairi Swanson         19 Warrender         2:30.30    2:35.32  
 36 Kara Myatt             16 Dumfries          2:44.70    2:38.27  
 37 Laura Frizzel          14 Galashiels        2:34.98    2:38.41  
 38 Tiana Porter           16 Co Oxford         2:32.00    2:38.66  
 39 Evie Cuthbert          16 Midlothian        2:33.34    2:39.17  
 40 Olivia Di Mascio       15 StirlingSwim      2:35.40    2:40.35  
 41 Jori Horn              13 Rutherglen        2:38.73    2:40.52  
 42 Louisa E Stoddart      13 East Lothian      2:35.37    2:41.58  
 43 Beth Gordon            17 S Ayrshire        2:32.60    2:41.98  
 44 Skye Mulholland        14 East Kilbride     2:37.10    2:44.07  
 45 Katie Wardrop          14 Swim W Lothian    2:45.10    2:44.63  
 46 Catherine Guo          15 BOSSS-ZE          2:34.00    2:45.26  
 47 Louisa Carroll         15 Bellshill Sharks  2:39.60    2:45.30  
 48 Amy Teebay             15 Southport         2:35.95    2:45.31  
 49 Molly Cannon           14 Inverclyde        2:44.00    2:45.39  
 50 Summer Innes           14 Swim W Lothian    2:37.30    2:46.26  
 51 Ayumi Faulds           13 Co Glasgow        2:49.48    2:47.51  
 52 Anya Wilson            16 Dun City Aqu      2:44.40    2:49.21  
 53 Grace Courtney         12 East Lothian      2:48.12    2:50.49  
 54 Amy Ash                15 East Kilbride     2:48.40    2:50.82  
 55 Zoe Hutcheon           17 S Aberdeen        2:37.60    2:51.53  
 56 Lyndsey Kay            22 Airdrie           2:45.20    2:52.50  
 57 Allison Findlay        18 East Kilbride     2:49.40    2:54.90  
 -- Iona Wilson            14 East Lothian      2:36.62         DQ  
 -- Katie Taylor           18 Heart Of Mid      2:19.70         DQ  
 -- Rachel Saunders        13 Warrender         2:46.20         NS  
 -- Milly Milne            13 Warrender         2:46.00         NS  
 -- Sarah Wright           16 Gates&Whick       2:28.99         NS  
 -- Jenny Galloway         15 Warrender         2:30.13         NS  
 -- Rachel MacLeod         15 Warrender         2:41.95         NS  
 -- Yasmin Ali             14 Warrender         2:46.50         NS  
 -- Jenna McMahon          18 Heart Of Mid      2:40.50         NS