City of Glasgow Swim Team                     27/05/2018 - 12:21 PM
     Glasgow International Swim Meet - 25/05/2018 to 27/05/2018     
 
 Event 307  Women 200 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
 -- Niamh Coyne            17 NC Dublin-LE      2:31.83    2:37.04  
  1 Orla L Adams           23 Uni Aberdeen      2:29.43    2:32.27  
  2 Thea Blomsterberg      16 Denmark           2:28.15    2:32.38  
  3 Hannah L Miley         29 Uni Aberdeen      2:27.17    2:34.14  
  4 Rachel Taylor          18 Newcastle         2:33.69    2:34.16  
  5 Kara A Hanlon          21 Edinburgh Uni     2:30.30    2:34.24  
  6 Clara Rybak-Andersen   15 Denmark           2:35.29    2:35.75  
  7 Katie A Robertson      17 S Ayrshire        2:31.70    2:36.72  
  8 Mia Steen Duus         17 Denmark           2:34.94    2:37.41  
  9 Danielle Gilbert       20 Derwentside       2:36.74    2:39.90  
 -----------------------------------------------------------------
 10 Natalie Coogans        21 Uni Strirling     2:34.09    2:41.05  
 11 Emma Chittleburgh      20 Uni Aberdeen      2:35.48    2:41.13  
 12 Yvonne Brown           16 East Kilbride     2:33.98    2:41.27  
 13 Katie L MacKenzie      18 Co Glasgow        2:41.91    2:43.26  
 14 Lucy Ross              16 East Kilbride     2:35.30    2:43.50  
 15 Josephine Kruse        16 Denmark           2:35.10    2:43.63  
 16 Ellen Nielsen          17 Denmark           2:45.13    2:43.69  
 17 Laura Fogh             15 Denmark           2:38.86    2:43.86  
 18 Jessica Morgan         15 Southport         2:43.98    2:46.82  
 19 Kelly L Wetteland      14 Prime Aqua-SE     2:44.47    2:46.98  
 -----------------------------------------------------------------
 20 Emma Scully            17 Co Glasgow        2:50.56    2:49.06  
 21 Jennifer Green         15 Wigan Best        2:42.60    2:49.40  
 22 Saskia Wade            13 Co Glasgow        2:48.30    2:49.77  
 23 Nicole Reynolds        16 Dun City Aqu      2:41.60    2:49.98  
 24 Lucy Trotter           14 Warrender         2:49.72    2:51.22  
 25 Megan Ruddy            15 East Kilbride     2:48.30    2:52.20  
 26 Sarah March            16 Gates&Whick       2:48.00    2:52.93  
 27 Alice Knight           14 F.I.R.S.T.        2:51.55    2:53.06  
 28 Eilidh Smith           18 Co Glasgow        2:51.70    2:54.03  
 29 Kirsty Peng            16 Warrender         2:53.00    2:54.39  
 -----------------------------------------------------------------
 30 Jenny Galloway         15 Warrender         2:43.93    2:55.02  
 31 Emma McPartland        15 Perth City        2:52.11    2:55.43  
 -----------------------------------------------------------------
 32 Joanna Rae             17 Carnegie          2:50.50    2:55.81  
 33 Molly Young            17 Co Glasgow        2:47.70    2:56.44  
 34 Elaine Murray          15 Broch  Asc        2:52.32    2:56.63  
 35 Zoe Price              16 Gates&Whick       2:54.29    2:57.73  
 36 Ria Colbridge          15 Midlothian        2:54.60    2:57.94  
 37 Abbi Sinclair          14 Warrender         2:50.90    2:58.33  
 38 Anna Colston           15 F.I.R.S.T.        2:48.74    2:58.47  
 39 Anna Mackay            18 Warrender         2:51.08    2:58.76  
 40 Catherine Comrie       18 Fins              2:52.72    2:59.44  
 41 Eilidh R Davidson      16 Milngavie &B      2:53.40    2:59.68  
 42 Molly L Renton         17 Milngavie &B      2:53.90    3:00.19  
 43 Shannyn Reilly         14 Bellshill Sharks  2:49.80    3:01.39  
 44 Louisa E Stoddart      13 East Lothian      2:50.80    3:01.59  
 -- Christen L Russell     16 East Lothian      2:42.90         DQ  
 -- Bridget Lemasurier     16 East Lothian      2:41.33         NS