City of Glasgow Swim Team                      27/05/2018 - 3:03 PM
     Glasgow International Swim Meet - 25/05/2018 to 27/05/2018     
 
 Event 324  Men 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Angus Rutherford       17 Heart Of Mid      4:19.30    4:18.25  
  2 Arran Stowe            20 Fins              4:22.28    4:18.70  
  3 Matthew Silvester      18 Wigan Best        4:17.82    4:18.72  
  4 Lewis Maxwell          15 Derwentside       4:19.04    4:19.70  
  5 Lawrence Campbell      18 Co Glasgow        4:18.55    4:22.28  
  6 Cameron G Allison      15 Dumfries          4:24.40    4:23.90  
  7 Conor Logan            17 Co Glasgow        4:28.10    4:23.94  
  8 Bradley Astles         17 Preston           4:22.88    4:24.09  
  9 Sean Craigmile         15 East Lothian      4:23.59    4:24.28  
 10 Liam S Eccleston       16 Dumfries          4:21.90    4:25.34  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Jack Green             18 St Thomas         4:33.90    4:25.86  
 12 Fraser D Kelly         15 North Ayrshire    4:27.30    4:26.19  
 13 Michael J Flynn        15 Cumbernauld       4:20.90    4:26.95  
 14 Nathan Grimley         15 Swim W Lothian    4:30.10    4:27.52  
 15 Angus Nicol            17 Co Glasgow        4:24.50    4:28.36  
 16 Lewis McKean           16 Airdrie           4:28.10    4:28.65  
 17 Craig Yeardly          16 F.I.R.S.T.        4:31.60    4:28.70  
 18 Oliver Carter          18 Carnegie          4:28.40    4:30.36  
 19 Cameron Bilsland       15 Hamilton          4:23.02    4:30.70  
 20 Euan Houston           14 Ren 96            4:33.76    4:31.84  
 -----------------------------------------------------------------
 21 Ryan Duncan            15 St Thomas         4:27.87    4:32.20  
 22 Jack Dalgety           16 Dun City Aqu      4:28.80    4:33.43  
 23 James Reilly           18 East Kilbride     4:29.30    4:33.57  
 24 Andrew Sutherland      15 North Ayrshire    4:34.90    4:33.64  
 25 Finlay Wallace         15 St Thomas         4:34.60    4:34.49  
 26 Evan J Clark           16 North Ayrshire    4:28.50    4:34.58  
 27 Matthew Torrance       16 East Lothian      4:32.20    4:36.92  
 28 Kian McNelis           15 Inverclyde        4:33.90    4:37.79  
 29 Fraser Collier         17 S Ayrshire        4:24.70    4:42.03  
 30 Lewis McCulloch        18 Inverclyde        4:35.70    4:42.62  
 30 Jamie Cordes           17 Gates&Whick       4:31.90    4:42.62  
 Swim-Off Required ----------------------------------------------
 32 Scott Muirden          16 Heart Of Mid      4:33.80    4:49.00  
 -----------------------------------------------------------------
 -- Jake Kirkham           14 F.I.R.S.T.        4:34.40         NS  
 -- Rhys T Handleigh       18 Dumfries          4:34.20         NS